30 жовтня 2019 10:02

УПЛ: юбилей дуплетистов и "красный" антирекорд

Перший тур другого кола увібрав в себе кілька рекордних та ювілейних подій в історії УПЛ

Півзахисник «Десни» Дмитро Хльобас, забивши два голи у ворота «Львова», стає автором 1300-го дублю за всю історію українських Чемпіонатів. 909 дублів в активі українських футболістів та 391 – у легіонерів. 858 дублів забивали гравці команд-господарів поля, 441 – команд-гостей і один – на нейтральному полі. Серед клубів найбільшу кількість зробили гравці «Динамо» – 193 та «Шахтаря» – 182. Серед гравців найчастіше стріляли «дуплетом» Сергій Ребров, Марко Девіч, Євген Селезньов та Андрій Ярмоленко – по 18 разів.

Захисник «Колосу» Максим Максименко у грі з «Маріуполем» повторив антирекорд Чемпіонатів, заробивши третю червону картку за сезон. Після шестирічної перерви Максименко став 7-м гравцем із трьома вилученнями в ході одного Чемпіонату, який ще триває.

Натомість інший антирекордний серіал УПЛ уже завершився. «Львів» зусиллями Пернамбуко перериває безгольову домашню серію в Чемпіонатах, яка з 13 квітня цього року тривала впродовж 798-ми (!) хвилин.Ювілейні дублі у Чемпіонатах України (1992-29.10.2019)

Темп

4', 26'

2:0 (г)

100-й

13.10.1993

Сергій БОНЕЦЬКИЙ

Торпедо

Металіист

50', 64'

3:0 (д)

200-й

01.06.1995

Олександр ЗОТОВ

Чорноморець

Миколаїв

23', 69'

3:0 (д)

300-й

07.09.1996

Ігор ЯВОРСЬКИЙ

Нива Т

Торпедо

54', 79'

2:1 (д)

400-й

11.07.1998

Юрій СЕЛЕЗНЬОВ

Шахтар

Миколаїв

75', 82'

7:0 (д)

500-й

08.06.2000

Олексій БЕЛІК

Шахтар

Дніпро

57', 61'

2:1 (г)

600-й

26.10.2002

Максим ШАЦЬКИХ

Динамо

Маріуполь

81', 90+1'

2:0 (д)

700-й

24.04.2005

Сергій ЗАКАРЛЮКА

Маріуполь

Ворскла

27', 66'

2:1 (г)

800-й

29.09.2007

Мирослав БУНДАШ

Говерла

Харків

37', 87'

2:0 (г)

900-й

10.07.2010

Василь САЧКО

Ворскла

Волинь

6', 40'

4:0 (г)

1000-й

21.04.2012

Євгеній КОНОПЛЯНКА

Дніпро

Оболонь

67', 79'

2:2 (д)

1100-й

22.03.2014

Олег ГУСЄВ

Динамо

Металург З

76', 87'

4:0 (д)

1200-й

14.05.2016

Анатолій ДІДЕНКО

Волинь

Говерла

22', 24'

4:1 (г)

Гравці з найбільшою кількістю дублів у Чемпіонатах України (1992-29.10.2019)

15ЛУІС АДРІАНОШахтар11.04.2015
14Олександр ГЛАДКИЙХарків (1), Шахтар (8), Дніпро (1), Карпати (3), Чорноморець (1)07.04.2018
14ЖУНІОР МОРАЕСМеталург Д (9), Динамо (1), Шахтар (4)18.10.2019

Гравці, які заробили три червоні картки в одному Чемпіонаті України (1992-29.10.2019)

2019/2020Максим МАКСИМЕНКОКолос30.07.201926.10.2019

Найдовші безгольові домашні серії в Чемпіонатах України (1992-29.10.2019)

Хто перервав

798’

Львів

13.04.2019

27.10.2019

Десна

1:4

ПЕРНАМБУКО

694’Карпати10.10.200112.07.2002Металург З1:0Душан СІМІЧ
595Арсенал/ЦСКА10.10.200103.06.2002Олександрія2:0Андрій КИРЛИК
586Арсенал10.08.200823.11.2008Чорноморець1:0Денис ОЛІЙНИК
540Металург З16.03.200810.08.2008Таврія1:0Сергій СИЛЮК
528Кривбас22.07.200001.04.2001Дніпро1:1В’ячеслав ЧЕЧЕР
504Ворскла16.06.200015.10.2000Нива Т1:0Олександр ОМЕЛЬЧУК
502Харків14.03.200802.08.2008Арсенал1:1Євген ЧЕБЕРЯЧКО