11 грудня 2022 22:03

В Україні розробили план, щоб уникнути блекауту

Фото - ua.depositphotos.com


В Україні розроблено план підвищення рівня безпеки енергосистеми, задля уникнення блекауту.


Про це повідомив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко в ефірі інформаційного телемарафону.


"Є план, який розроблено за участю Офісу президента, уряду і "Укренерго" для підвищення рівня безпеки нашої енергосистеми", - зазначив він.


При цьому додав, що остання хвиля обстрілів російських окупантів "не принесла нового блекауту, хоча всі ми дуже боялися".


"Той комплекс заходів, який було здійснено в національному масштабі, дозволив мережі втриматись і не дати ще одного блекауту", - наголосив він.

Харченко зазначає, що дуже важко передбачати, наскільки суттєвими можуть бути енергообмеження в Україні, бо невідомо, "якими будуть наступні хвилі атак, які будуть потрапляння, яке обладнання вціліє". За його словами, на сьогодні в Україні енергомережа пошкоджена по-різному, і навіть за загального дефіциту на рівні 20% є регіони, де цей дефіцит відчутно суттєвіший, бо туди важко подати живлення. У першу чергу, це Київ, Харків, Одеса, Херсонщина.


Харченко зазначив, що українські виробники працюють і намагаються якомога швидше постачати обладнання, але левову долю його везуть з-за кордону.


"Більша частина обладнання везеться нами від партнерів, тобто імпортується", - сказав він.


Він наголосив, що потрібно більше трансформаторів і відповідного обладнання, яке дає змогу відновлювати мережу, і це обладнання так само надходить у великій кількості, але це поки що не високовольтне обладнання для відновлення регіональної мережі.

"Тут нам Азербайджан, прибалтійські країни допомагають, Польща", - зазначив експерт. Він додав, що на сьогодні є обладнання для відновлення енергосистеми в Одесі.


Харченко зазначив, що нове обладнання ще тільки замовляється і в нього "довга дорога до України", зокрема, йдеться про перші високовольтні трансформатори, щоб почати відновлювати якість української мережі.

"Раніше ніж у березні вони до України не прийдуть", - додав він. За його словами, без цього обладнання відновити повноцінну роботу передачі електрики з енергостанцій до споживачів неможливо.