28 марта 2011 16:04
2

Шандор ВАРГА: "В Украине всего пять игроков, соответствующих уровню европейских чемпионатов"

 

В українському футболі назріває гучний трансфер. Уже найближчим часом Андрій Ярмоленко може полишити "Динамо". Його наполегливо зманюють представники іспанської "Севільї".

Цей клуб має серйозного конкурента — італійський "Мілан", що також зацікавлений у послугах Ярмоленка. Спортивний директор італійського клубу Арієдо Брайда спеціально прибув на матч "Манчестер-ситі" — "Динамо", аби перевірити можливості талановитого футболіста. Невже нас чекає прорив до Європи?

І чому впродовж останнього десятиріччя європейські клуби ігнорують наші таланти? Про це кореспондент "Експресу" поговорив з Олексієм Чередником, керівником селекційної служби "Шахтаря", та відомим агентом Шандором Варгою.

— Скільки українських футболістів відповідають рівню чемпіонатів Англії, Іспанії чи Італії?

О. Чередник:
— Талантів не бракує. Це однозначно. Чимало англійських чи іспанських клубів хочуть бачити у своєму таборі українців. Та це клуби рівня "Бірмінгема" чи "Малаги". Думаю, гравці "Динамо" або "Шахтаря" навряд чи проміняли б виступи в єврокубках на менші зарплати в "середнячках" європейського футболу. А в клуби-гранди потрапити важко. Точніше, туди можна потрапити, але лише на лаву запасних. Далі почнуться муки.

Ш. Варга:
— На жаль, таких хлопців в Україні небагато. Я не називатиму їхніх прізвищ. Можу сказати, що вистачить пальців однієї руки для того, аби порахувати кількість футболістів, які можуть засвітитися в Європі. Таких гравців — п'ятеро. Ось Дмитро Чигринський поїхав до "Барселони" і повернувся до "Шахтаря".

— Фахівці запевняють, що збірній України потрібно виграти трофей для того, аби відбувся прорив наших гравців до Європи. Як приклад, називають російську дружину, футболісти якої після тріумфального Євро-2008 таки знайшли місце під європейським сонцем...

О. Чередник:
— Це один зі способів заявити про себе у світах. Чемпіонат Європи дивиться увесь футбольний бомонд. І якщо збірна тріумфує, то кожному президентові хочеться запросити тріумфаторів.

Ш. Варга:
— А я з цим не погоджуюся. Тренери європейських команд постійно стежать за всіма талантами. І якщо гравець підходить під модель гри, його запрошують. І не зважають на паспорт, а також на кар'єру в збірній.

— Нині в топ-чемпіонатах Європи грає лише один українець. Чи погоджуєтеся, що Анатолій Тимощук перейшов до "Баварії" лише завдяки тому, що грав за "Зеніт"? Він міг би потрапити в легендарний німецький клуб із "Шахтаря"?

Ш. Варга:
— Тут можна погодитися. Чому? Бо "Зеніт" розтрощив "Баварію" у півфіналі Кубка УЕФА з рахунком 4:0! Тимощук був найкращим у складі санкт-петербурзького клубу. Тренер "Баварії" зайшов до роздягальні та привітав Анатолія.

Треба визнати, що за останні десять років Європа перестала запрошувати українців. Чому Шевченко, Лужний чи Ребров потрапили в Західну Європу? Бо "Динамо" у двох матчах забило сім голів "Барселоні". Ось нехай "Шахтар" 4:0 та 3:0 виграє у "Барси" — і ми побачимо, скільки гравців донецького клубу опиниться у клубах-грандах європейського футболу.

О. Чередник:
— "Баварія" цікавилася Тимощуком, коли той виступав ще в "Шахтарі". У "Зеніті" Толик став зрілим. Саме тоді був оптимальний вік для продовження кар'єри в Європі. Думаєте, Лобановський одразу ж продав Шевченка в "Мілан"? "Россо-нері" три роки намагалися купити гравця. Валерій Васильович витримав паузу, бо боявся, що Шева сидітиме на лаві запасних. І відпустив його вчасно.

— Чи вірите ви в те, що європейці таки запрошують наших футболістів, але президенти клубів штучно завищують трансферну вартість?
Ш. Варга:
— Ні, я в таке не вірю. Президенти українських клубів зацікавлені в тому, щоб їхні вихованці грали в топ-клубах. Ринат Ахметов — небідна людина. Не думаю, що він продав Чигринського "Барселоні" лише задля того, аби збагатитися.

Автор: Олег ЗУБАРУК

 

Противоположные мнения экспертов. Мне почему-то больше верится Варге
кому там нужен украинец с его не ес-вским паспортом?