13 липня 2021 23:52
4

Новое правило УЕФА в действии. В Боснии состоялся исторический матч Лиги чемпионов, который оставил вопросы

Як відомо, наприкінці червня УЄФА офіційно оголосив про скасування правила виїзного гола в єврокубках.

Починаючи з сезону-2021/22, який уже стартував, правило припинило свою дію в поєдинках Ліги чемпіонів, Ліги Європи, Ліги конференцій та інших турнірах під егідою організації.

Нагадаємо, це правило існувало з 1965 року, але останнім часом багато хто виступав проти нього.

І от з новим правилом ми стикнулися доволі швидко - уже у першому ж кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів. А саме - у протистоянні чемпіонів Боснії і Герцеговини та Румунії.

У першому матчі ЧФР вдома переграв "Борац" (Баня-Лука) з рахунком 3:1. А от на виїзді в основний час поступився 0:2. Раніше це означало б, що далі пройде боснійський колектив. Проте не тепер.

Тепер не враховуються голи на виїзді. Віднині, якщо дві команди забили однакову кількість голів, то призначається додатковий час, що і сталося у даному поєдинку.

І в овертаймі фаворит таки забив рятівний гол на 118-й хвилині. Гра закінчилася з рахунком 2:1, і ЧФР пробився далі. А якби не скасування правила, то ми отримали б сенсацію.

Виходить, що не просто так після рішення УЄФА існують розмови, що перевагу отримають сильніші команди, фаворити. Хоча... Вирішуйте самі.

Ліга чемпіонів-2021/22

1-й раунд кваліфікації

"Борац" (Боснія і Герцеговина) - ЧФР Клуж (Румунія) 2:1 д.ч. (0:0, 2:0, 0:0)

Голи: Враньєш (60), Мораїтіс (64) - Кіпчу (118)

Перший матч - 1:3

как удобно будет катать 0-0 и потом по пенкам рубиться, как на евро прошедшем, о-о-о-чень интересно

а букмекеры как обрадуются, уефа тоже в накладе не останется

выездной гол хоть как-то мотивировал команды не катать вату, поэтому его и ввели в свое время
Для того его и ввели, чтоб более слабые случайно не проходили дальше) Уже сразу правило показало свою эффективность
я тоже считаю, что не должно быть выездных и домашних голов - гол есть гол -забито равно - играйте пока не будет забито больше, если ничья 0-0, то и 5-5 та же ничья ;)