11 октября 2018 14:28
Турнир, где киевское "Динамо" снова и снова первое
Наша юнацька команда під керівництвом корінного киянина Ігоря Костюка радує результатами та готує зміну для першого складу.


Все в футболі починається з дитинства, а спортивне дитинство, суворо кажучи, триває аж до того часу, коли юні футболісти переходять на дорослий професіональний рівень. Чомусь так виходить у нашій країні, що саме на цьому рівні ми втрачаємо найбільше талантів.


Міцний фундамент
Приємно, що у «Динамо» ось цей фундамент клубної піраміди досить міцний. Уже три сезони поспіль наша юнацька команда не втрачає першого місця у Першості U-19 Прем’єр-Ліги. Саме звідти вийшли такі молоді «зіроньки», як Циганков, Бесєдін, Тимчик і всі ті, хто нині вважається перспективним та подає великі надії в орбіті київського «Динамо».

«Минулого сезону «Динамо» U-19 боролося за золоті медалі з донецьким «Шахтарем» та львівськими «Карпатами», - згадує наставник «Динамо» U-19 Ігор Костюк. - Дуже важливо, що нам вдалося в особистих зустрічах двічі перемогти і «Шахтар», і «Карпати». Вважаю, що ці перемоги зіграли ключову роль в чемпіонській гонці, адже по турнірній дистанції лідери йшли більш менш рівно».

Вірний напрямок
Нині до юнацького «Динамо» приходять молодші гравці, тому відбувається ротація складу і грають переважно хлопці з Академії «Динамо». «Клуб обрав такий напрямок, що якщо футболісти рік-півтора не можуть пробитися до основної команди, то їх віддають в оренду, - продовжує Костюк. - Наприклад, Тимчик, Михайличенко, Ледньов зараз отримують ігрову практику в «Зорі». Важливо, що хлопці мають можливість проявити себе на більш високому рівні і потім можуть повернутися до рідного клубу. В цьому є свої переваги, адже гравці швидше прогресують і тренери можуть визначитися з тими футболістами, які в майбутньому зможуть принести користь команді».


Адепт футболу Костюк
Отже, старший тренер нашого юнацького складу – Ігор Костюк. Вихованець «Динамо», чудовий півзахисник покоління Шовковського, Шевченка, Дмитруліна. Технар, адепт гри з м’ячем, а не безглуздої біготні. Людина з менталітетом переможця. Він був хорошим гравцем, і хоча травми не дали розкритися до кінця, «на Костюка» ходили фани не лише «Динамо-2», де він просто-таки божив у середині 90-х, а й «Ворскли», «Закарпаття», ЦСКА – «Арсеналу» - «Борисфена».


Гарна спадщина
Костюк - вихованець легендарного динамівського тренера Олександра Шпакова. У рідному «Динамо» працює вже шостий рік – від 2012-го. Сезон 2015/16 провів асистентом старшого тренера «Динамо» U-19, сезон 2016/17 – асистентом старшого тренера «Динамо» U-21, а з минулого чемпіонату став старшим тренером команди «Динамо» U-19. Для динамівської піраміди це призначення – дуже вагоме, це крок вгору, який свого часу робили Хацкевич, Белькевич, робота, якою займалися іспанці. Ребров також працював у «Динамо-2» і в дублі, Калитвинцев також пройшов горнило молодіжними командами, працював із «Динамо-2».

Чергова перемога
Але, разом із тим, це ще й певний перехідний період – колишні зірки підросли й перейшли на наступний рівень, зовсім юних треба ще награвати, а хто там знає, що із них вийде. Костюк, чудово знайомий із динамівською молоддю, виклик прийняв. Минулого сезону «Динамо» все так же виграло юнацьку першість УПЛ. Наче й не було ротації, змін у штабі, зміни поколінь. Хоча у команди мало часу для роботи, постійна текучка кадрів.

Власний приклад

Розкажемо історію із життя – яким доводилося бачити Костюка в тренувальному процесі. Свого часу він робив роботу, яку можна назвати тренером із техніки. Так от, Костюк власним прикладом все заняття показував пацанам, як грамотно застосовувати технічні скілли під час гри. Це тренування вразило: молодий спеціаліст за руки водив пацанів, пояснював, де можна чекати відскоку, куди треба стартувати на пас, щоб прорватися у вільну зону. Все – з розумінням, із практики. Відчувалося, що людина не одну сотню професіональних матчів відкатала – і вміла як віддати, так і завершити.

«Звісно, коли я був футболістом, то пропускав через себе всі ігрові моменти, тому зараз в тренерській роботі краще розумію, що треба гравцю для покращення ігрових якостей, - переконаний Костюк. - Тренери, які раніше грали на професіональному рівні можуть пояснити своїм підопічним всі нюанси, передати їм потрібні емоції. Тому звісно, що в цьому є перевага тренерів, які раніше грали у футбол. А тим більше на високому рівні».


Чудова зміна
Хороша історія нинішнього юнацького «Динамо» – ця команда не просто дає результат серед одноліток, а й готує перспективну зміну. Вже здані в архів досьє покоління Циганкова, пішли вгору особисті вихованці Костюка Миколенко, якого він вів із Академії, працював з Шепелєвим, а зараз вони в першій команді. Хлопці грають, піднялися соціальним ліфтом. А вже йде нове плем’я. Воротаря Нещерета хвалять всі фахівці – «новий Шовковський», гравець із шикарними даними. У захисті грає Попов – як і Цитаїшвілі, Булеца, учасник міжнародних форумів серед однолітків. Ісаєнко, з виду непоказний невеличкий форвард, стає найкращим бомбардиром усіх турнірів, де бере участь. Між іншим, на повному серйозі говорять, що він першим серед однолітків заявить про себе на великому рівні…


Феномен Ісаєнка
«Ісаєнко — один з небагатьох футболістів, які завжди працюють на максимум своїх можливостей. Він повністю віддається тренуванням, допрацьовує до кінця в будь-якому епізоді. Багато спеціалістів говорять, що антропометричні дані завадять Євгенію розкрити свій потенціал, але я вважаю що це хибна думка. На сьогоднішній день Ісаєнко виділяється навіть на фоні доросліших гравців, забиває і що дуже важливо, допомагає в захисті. Євгеній вже залучався до ігор дублюючого складу Динамо і приносив своїми діями користь команді. Вірю, що в цього хлопця все вийде, якщо він буде працювати так і далі», - переконаний Костюк.

Попереду – міжнародні турніри
Наставнику ніколи займатися прогнозами – «Динамо» під його керівництвом знову в лідерах у всіх турнірах. Футболісти юнацького складу «Динамо» задіяні в різних національних командах – вони викликаються в збірні своїх вікових категорій. Графік ого-го – у чемпіонаті провели на два тури від конкурентів, але лідери за втраченими. На горизонті – міжнародні змагання. Рубка ще та!.. Але що приємно – є ще турніри, де «Динамо» беззаперечно перше, гранд і лідер. Значить, є майбутнє і в основного складу. Ігор Володимирович скромно, тихо робить свою роботу. Спасибі йому за це. І – удачі!


Ярослав Кроха