IFAB затвердив правило 8-ми секунд для воротарів із сезону-2025/26, у разі порушення призначається кутовий. Суддя підніматиме руку, відраховуючи час
IFAB затвердила нові правила на сезон-2025/26.
Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) ухвалила кілька змін у правилах, які набудуть чинності з наступного сезону.
Так, з цього літа суддя призначатиме кутовий удар, якщо воротар утримує м'яч у руках понад вісім секунд. Після кількох тестів IFAB дійшла висновку, що нове обмеження суворо дотримуватиметься. Суддя візуально відраховуватиме останні п'ять секунд, піднімаючи руку. Відлік розпочнеться з моменту, коли суддя вважає, що воротар чітко контролює м'яч руками. При цьому не обов'язково щоб голкіпер стояв на ногах.
Кутовий удар призначатиметься з найближчого кута поля залежно від того, де воротар перебував у момент порушення. Жовта картка за таке порушення даватиметься лише за повторних порушень.
Інші зміни, які відбудуться з сезону-2025/26:
– турніри тепер можуть запроваджувати правило, згідно з яким лише капітан команди може підходити до судді.
- Якщо на момент зупинки гри м'яч знаходився в штрафному майданчику - він буде переданий воротареві команди, що захищається. Якщо поза штрафною площею – гравцю команди, яка володіла ним у момент зупинки. Якщо суддя не може це визначити, м'яч буде відданий останній команді, яка торкнулася його. Якщо м'яч після зупинки вже явно знаходився у суперника команди, яка торкнулася його останньої, то більш справедливим рішенням буде передати м'яч команді, яка фактично володіла ним.
- якщо член тренерського штабу, запасний гравець, замінений, віддалений або гравець, що тимчасово залишив поле, випадково торкнеться м'яча, який вже майже покинув межі поля, суддя призначить вільний удар. Дисциплінарних санкцій за це не буде. Іноді тренери, запасні гравці або інші особи допомагають повернути м'яч у гру швидше, коли він виходить за межі поля. У таких випадках також призначатиметься вільний удар, але без санкцій, якщо тільки це не відбувається систематично.
- Якщо воротар вкидає м'яч руками, при визначенні офсайду враховуватиметься остання точка контакту з м'ячем, а не перша. Це забезпечить більш чітку та точну оцінку моменту положення «поза грою».
Окрім цього, тепер змагання можуть дозволити суддям публічно оголошувати та пояснювати свої рішення після відеоперегляду ВАР чи тривалої перевірки.