Стефан РЕШКО: "Нас нельзя называть фаворитами в противостоянии со Словенией"
Розмова зі Стефаном Решком, колишнім футболістом київського «Динамо» та СРСР
У швейцарському Ньйоні відбулося жеребкування відбірного турніру Євро-2016. За його підсумками суперником збірної України буде команда Словенії, повідомляє офіційний сайт УЄФА. Перший матч відбудеться в Україні (до речі, розглядають варіант його проведення у Львові).
Тренер збірної України Олександр Заваров після жеребкування зазначив: «Нам дістався хороший суперник, ми можемо бути задоволені жеребом. Важливо в домашньому матчі створити заділ для повторної гри. І ще не можна недооцінювати словенців, що було в минулому. Наші футболісти повинні відповідально поставитися до цих матчів».
Збірні України та Словенії уже зустрічалися в стикових матчах Євро-2000. Тоді словенці перемогли із загальним рахунком 3:2 (2:1, 1:1).
У Любляні господарі здобули вольову перемогу з результатом 2:1 завдяки голам Златка Заховича і Міленка Ачімовича. Збірна України закінчували гру удев'ятьох — через вилучення Дмитра Парфьонова та Андрія Гусіна. У домашньому матчі збірна України вийшла вперед після точного удару Сергія Реброва. Проте гол Міру Павлина за 12 хвилин до кінця дозволив збірній Словенії вперше в історії вийти у фінальну стадію великого міжнародного турніру. До речі, тоді словенців тренував Сречко Катанець, який очолює команду й тепер.
Про суперника збірної України у плей-оф до Євро-2016 «Газета» розпитала у відомого в минулому футболіста, гравця київського «Динамо» та збірної СРСР Стефана Решко.
— Ми вже двічі з ними зустрічалися у відборі на чемпіонати Європи, з них одного разу це було у плей-оф, – каже Стефан Михайлович. – Словенія – країна не велика, однак нам з ними не просто даються матчі. Зараз складно сказати, наскільки пощастило чи ні нам із жеребом. Ніхто ж не може сказати чи було би легше з іншими потенційними суперниками – Данією, Ірландією чи Норвегією. У цій компанії всі команди біль-менш рівні. У нас є шанси потрапити на Євро і потрібно ними скористатися. Наша команда — не погана, ось із іспанцями відіграли добре, мали моменти, проте не реалізували їх. У грі з Іспанією ми могли й перемогти, але не пощастило.
— Не пощастило в одному епізоді, в другому. Але не можна на везіння списувати нереалізовані голи в 4-5 моментах. Можливо, річ в іншому?
— Так, погоджуюся, річ не тільки у везінні, а й у майстерності. У футболі всяке буває. Трапляється і сильніша команда програє. Але це — винятки. Зазвичай, перемагає найсильніший. Тому, якщо нема голів, то потрібно звертати увагу на рівень майстерності, готовності. У нас ще є час, трохи менше місяця, щоби підготуватися.
— Отож матч із іспанцями двозначні відчуття викликає? Добре, що були моменти, але ж не забили…
— Так… Можна також згадати й те, що Іспанії у цій грі вже жодних турнірних завдань виконувати не треба було, не було максимальної налаштованості. Запасний воротар творив дива, не раз рятував свою команду.
— Чи Вам сподобалася гра Коноплянки?
— Непогано відіграв, він здійснював у своєму стилі флангові проходи, загрожував воротам суперника. Після переходу в «Севілью» він особливо не змінився, не сказав би, що Коноплянка прибавив чи здав. Він — хороший гравець і, як завжди, відіграв на своєму рівні. Якби забив гол, то заслужив би на оцінку «відмінно», а так «добре».
— Селезньов в останньому матчі за «Дніпро» забив чотири голи і тим натякнув Михайлові Фоменку на те, що його потрібно в основі випускати. Погоджуєтеся?
— Кожен гравець по-своєму оцінює своє дії, але є тренер, який бачить загальну картину. Йому видніше, хто з футболістів принесе більше користі у конкретному матчі, проти конкретного суперника. Так, Селезньов забив чотири голи, але це ж не означає, що він у будь-якому випадку повинен бути основним гравцем збірної. Усе вирішуватиме Фоменко, відштовхуючись від тих футболістів, що є у його розпорядженні, та тих, хто є у складі збірної Словенії.
— Перший матч проти Словенії ми проводимо вдома…
— Це — погано. Завжди краще першу гру проводити у гостях, психологічно легше налаштуватися на матч-відповідь удома, коли «кров з носа» потрібно добиватися результату. Тому потрібно в першому матчі перемагати, бажано забити два голи й не пропустити. Тоді буде комфортна перевага перед другим матчем.
— Як оціните шанси України пройти словенський бар’єр?
— Шанси рівні, 50 на 50. Словенія – не погана команда, ми вже обпікалися на ній, тому нас назвати явним фаворитом — язик не повертається.
— Ви вже згадували, що в 1990-х роках збірна України грала проти словенців у відборах на чемпіонати Європи. Яка збірна України сильніша — теперішня чи взірця 1990-х?
— Складно порівнювати, футбол змінюється, змінюються команди. У нас зараз досвідчена команда. Наприкінці 1990-х у нас були особистості у збірній: Шевченко, Ребров, Лужний, Калитвинцев. Тоді вони ще не були яскравими зірками, тільки йшли до цього, наприклад, Шевченко себе ще не проявив у «Мілані». Але ці футболісти були дуже хорошими гравцями, особливо сильним у нас був напад. А зараз що? Селезньов не є яскравим форвардом. Ну так, забити гол в чемпіонаті, вискочити на випередження — це його. Він може тероризувати оборону, але не є яскравим нападником. Тому збірна України 1990-х мені більше подобалася, ніж сьогоднішня. Тоді було більше особистостей. Хоча зараз є Коноплянка, Ярмоленко. Обидва хороші футболісти, виділяються.
Розмовляв Ігор Муц