30 травня 2023 10:12

Прем'єр-ліга: 29-й тур мовою чисел та фактів

2000-і голи Шахтаря в Чемпіонатах України – після удару Артема Бондаренка та Динамо – Еріка Раміреса.

Гольова серія Шахтаря триває в Чемпіонаті 28 ігор – 68 голів.

Безпрограшний серіал Шахтаря триває в Чемпіонаті 17 ігор: 14 перемог та 3 нічиї.

6-та в УПЛ велика перемога Динамо над Вересом.

1-а в УПЛ вольова перемога Минаю над Металістом – у 2-й грі.

1-а в Чемпіонатах вольова перемога Минаю на полі суперників – у 37-й грі.

Металіст на своєму полі забиває 450-й гол та пропускає 300-й гол в УПЛ (1 м’яч у грі).

Минай забиває 50-й гол в УПЛ (2 м’ячі у грі).

120-та в УПЛ поразка Олександрії, в тому числі 10-та від Зорі.

Безнічийна серія Зорі триває 14 ігор: 12 перемог та 2 поразки.

Перервалися гольові серії Дніпра-1, яка тривала 12 ігор – 27 голів та Олександрії: 7 ігор – 9 голів.

Динамо не пропускає голів від Вересу впродовж 508 хвилин.

Переможна серія Ворскли триває 4 гри.

Перервалася «суха» клубна рекордна серія Металіста 1925 на своєму полі, яка тривала 325 хвилин.

Завершилася безгольова гостьова серія Кривбасу, яка тривала 323 хвилини.

Перервалася безвиграшна гостьова клубна рекордна серія Руху, яка тривала в Чемпіонаті 7 матчів: 2 нічиї та 5 поразок.

Завершилася безгольова клубна рекордна серія Інгульця, яка тривала 756 хвилин.

Львів утримує два програшні клубні антирекордні серіали: загальний, який триває в УПЛ 12 ігор та домашній – 7 ігор.

Загальна безгольова серія Львова триває 585 хвилин, а на своєму полі – 484 хвилини.

550-й матч у кар’єрі провів Тарас Степаненко (Шахтар): 341 – в УПЛ, 33 – в Кубку, 91 – у єврокубках, 11 – в Суперкубку та 74 – в збірній України.

250-й матч на клубному рівні провів Денис Мірошниченко (Олександрія): 232 – в УПЛ, 12 – в Кубку та 6 – у єврокубках.

100-й матч в УПЛ провів Олександр Піхальонок (Дніпро-1), 50-й – Богдан Мишенко (Львів), 1-й – Дмитро Годя (Верес).

2-й дубль в УПЛ оформлює Юрій Климчук, який стає автором 1-го гостьового дублю Руху.

20-й гол в УПЛ забиває Юрій Климчук (Рух, 1-й м’яч у грі), 10-й – Олександр Скляр (Ворскла), 1-й – Тимур Кораблін (Кривбас, у 10-й грі), Єгор Демченко (Металіст, у 30-й).

Гольова серія Назара Волошина (Динамо) триває 3 гри – 3 голи.

Володимир Шаран провів 250-й матч на чолі різних клубів УПЛ: +78=73-99 м’ячі 277-325.

1-а гостьова перемога Руху при Віталію Пономарьову – у 7-й грі.

30-й в Чемпіонатах пенальті у ворота суперників Вересу – 12-й промах.

3-й з 3-х реалізований пенальті у виконанні Максима Ковальова (Інгулець).

1-й раз в УПЛ виконували пенальті Михайло Шестаков (Верес, у 39-й грі) і не зумів його реалізувати та Руслан Паламар (Минай, у 8-й грі), який забив гол.

3-й з 12-ти нереалізований пенальті у ворота Георгія Бущана (Динамо).

6-й з 8-ми реалізований пенальті у ворота Даніїла Єрмолова (Металіст).

1-й в УПЛ пенальті у ворота Іллі Ольхового (Львів, у 2-й грі) став реалізованим.

У матчі Шахтар – Дніпро-1 зафіксована рекордна кількість вилучень в ході гри, як загалом – 6 червоних карток так і гравців одного клубу – 4.

2-е в УПЛ вилучення Олексія Гуцуляка (Дніпро-1), 1-е – Єгора Назарини (Шахтар, у 82-й грі), Анатолія Трубіна (Шахтар, у 69-й), Жуау Пеглоу (Дніпро-1, у 13-й), Улате Матарріти, Віталія Федоріва (обидва – Дніпро-1, не брали участі у грі).

70-й матч в УПЛ провів асистент арбітра Віктор Нижник (Вінниця), 50-й – Руслан Єрмоленко (Чернігів), 40-й – Станіслав Марулін (Херсонська область).

Металіст втратив шанс зберегти прописку в УПЛ.

Найбільш коректна команда Чемпіонату: Шахтар (47 жовтих карток + 4 червоні) – 55 очок, найбільш недисциплінована: Рух (79+8) – 95 очок.