25 грудня 2011 12:43
1

Константин ВИХРОВ: "Как судье захочется, так он и поступает"

Всього за два тури у прем'єр-лiзi пробили 11 (!) одинадцятиметрових

Менше, всього два, їх було в останньому турі. Але ось передостаннiй етап футбольної прем'єр-лiги встановив новий рекорд за кiлькiстю призначених 11-метрових ударiв. Того вiк-енду арбiтри шiсть разiв вказали на позначку. За тур до цього призначили п'ять пенальтi. Та найгiрше, що майже всi пенальті викликали шквал обурення серед уболiвальникiв. Про цю ситуацiю "Експрес" говорив iз вiдомим у минулому арбiтром Михайлом Кусенем та технiчним директором ФФУ Костянтином Вiхровим.

- Рiзке збiльшення кiлькостi 11-метрових має якесь пояснення чи це просто збiг обставин?

К. Вiхров:

- Нi, це не збiг. Нинi нiде чiтко не виписано, який епiзод тягне на порушення правил, а який нi. Багато ситуацiй iдуть "на розгляд арбiтра". Тож як суддi захочеться, так вiн i вчиняє. От, наприклад, у випадку, коли м'яч потрапляє в руку. Це положення так закрутили, що i нашi арбiтри, i європейськi, до кiнця не знають, що ж робити. От i приймають в iдентичних ситуацiях полярнi рiшення.

М. Кусень:

- Ви погляньте, яка ситуацiя в турнiрiй таблицi! Вона i є причиною такої кiлькостi пенальтi. Навеснi командам залишиться зiграти лише 10 турiв, i цього може бути замало, щоб вирiшити свої завдання. Тому й викладалися на всi сто.

Нинi у багатьох виникають питання, чому багато пенальтi, багато карток. Але ви подивiться, як футболiсти себе поводять. Це ж нахаби! Кожен хоче поговорити з арбiтром i щось йому довести. А як їм закрити рота, якщо не карткою?

А як вони б'ють по ногах! Минуло десять хвилин гри, а вiн уже тричi "врiзав" суперниковi. Арбiтр дає жовту картку i має давати другу, але не хоче, бо вилучення на 15-й хвилинi неодмiнно потягне за собою звинувачення у корумпованостi. Це все вiд браку внутрiшньої культури. Ми пожинаємо плоди попередньої розпущеностi i заангажованостi нашого футболу.

- Чимало призначених пенальтi викликали обурення вболiвальникiв...

М. Кусень:

- Бо далеко не всi однозначнi. Були й вiдверто "лiвi" 11-метровi. Арбiтри, якi їх призначили, далi вже не судитимуть. Будьте певнi, Коллiна усуне їх на певний час вiд арбiтражу.

К. Вiхров:

- Я розумiю вболiвальникiв. Примiром, серед давніших матчів, у грi "Металург" - "Ворскла" я б не призначив жодного пенальтi, а їх було аж два. Сергiй Долганський не рухався у бiк суперника, вiн просто виставив руки i загнав донеччанина в кут. Але Димитров витиснув максимум iз тiєї ситуацiї, зачепився за воротаря i впав.

Друге пенальтi теж неоднозначне. Мкртчян упав на руку i так "зустрiвся" з м'ячем. Намiру зiграти рукою вiн не мав. У грi "Карпати" - "Шахтар" перший пенальтi був доречнiший, але теж не однозначний. Голкiпер львiв'ян Андрiй Тлумак розвiв руки i дав усiм зрозумiти, що Селеньова вiн не чiпає. Але воротар лежав на землi i своїм тiлом перекривав форвардовi шлях до ворiт. На швидкостi достатньо навiть маленького дотику, щоб людина впала, а в Селезньова був контакт iз грудьми Тлумака. Раз був контакт - значить, був i привiд призначити пенальтi.

Другий епiзод. Захисник "Карпат" вiдвернувся вiд м'яча, i той влучив йому в руку. Та вiн не грав рукою, вона була, як нинi кажуть, у природному положеннi. Я б таке пенальтi не ставив, але арбiтр мав iншу думку.

Максим Качурівський 

Официальный сайт премьер-лиги опубликовал статистические итоги первой части Эпицентр Чемпионата Украины по футболу. Пенальти. Судьи указывали на 11-метровую отметку 40 раз, реализовано из них 30 ударов. Процент эффективности 75. Для хозяев эти показатели составляют: 15 из 21-го - 71,4%; для гостей - 15 из 19-ти - 78,9%. Чаще всех пенальти пробивали игроки «Ильичевца» - 5. Не била с «точки» лишь «Волынь». Менее половины таких ударов реализовала только «Оболонь» (1 из 3-х). Больше других пенальти исполняли в сторону ворот «Зари» - 6 раз. Правда, голкипер луганчан Игорь Шуховцев 4 из них взял. Ни одного пенальти не было назначено в ворота двух команд - «Динамо» и «Шахтера».