15 января 2025 11:50

Источник: Рада обязала СМИ удалять негативные комментарии о чиновниках

Фото - https://depositphotos.com/ua/


Верховна Рада зобов'язала ЗМІ видаляти негативні коментарі про владу України. Громадянам забороняють критикувати дії чиновників, а ЗМІ нестимуть покарання, якщо не видалятимуть такі коментарі.


14 січня Рада ухвалила законопроєкт №11321, за яким ЗМІ зобов'язані обмежити доступ громадян до негативних коментарів про чиновників. ЗМІ повинні видалити їх протягом трьох робочих днів з моменту отримання скарги, припису Національної ради, чи ухвали суду про відкриття провадження.

Під цензуру можуть потрапити оцінки читачів із твердженнями про корупцію та інші вчинки чиновників. Ініціатором законопроєкту виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

«Значна кількість українських посадовців вважає недостовірною інформацію негативного характеру, яку про них пишуть, - йдеться в "Судово-юридичній газеті". - Згідно з принципами презумпції доброчесності, недостовірною вважається інформація, якщо особа, яка її поширила, не довела протилежного".


Як зазначили у Великій палаті Верховного Суду, негативною слід вважати інформацію, в якій стверджується про порушення особою норм чинного законодавства, вчинення будь-яких інших дій (наприклад, порушення принципів моралі, загальновизнаних правил співжиття, неетична поведінка в особистому, громадському чи політичному житті тощо) .д.) і яка, на думку позивача, порушує його право на повагу до гідності, честі або ділової репутації (Ч. 3 статті 277 ЦК).


не є дослівним або у перекладі без спотворення суті відтворенням матеріалів, опублікованих іншим зареєстрованим медіа, або точним за змістом відтворенням оригінальних матеріалів іноземного медіа з посиланням на них;

не було отримано у відповідь на запит на інформацію, надану відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації», або у відповідь на звернення, подане відповідно до Закону «Про звернення громадян»;

не містилася в офіційних повідомленнях або отримана від державних органів, органів місцевого самоврядування (у тому числі іноземних) у письмовій формі, у тому числі була оприлюднена на їхніх веб-сайтах та сторінках на платформах загального доступу до інформації;

не є дослівним або у переказі без спотворення суті відтворенням публічних виступів чи повідомлень юридичних осіб, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових та посадових осіб, народних депутатів України, кандидатів на виборні посади;

не поширювалася без попереднього запису та містилася у виступах осіб, які не є працівниками відповідного суб'єкта у сфері медіа, якщо працівники такого суб'єкта вжили заходів щодо припинення порушення.