7 января 2025 10:49

Андрей ШАХОВ: "К Миколенко, как к талантливому игроку, у поклонников "Эвертона" выше требования, чем к условному Холгейту или 39-летнему Эшли Янгу"

Відомий спортивнийй журналіст України Андрiй Шахов відреагував на висловлювання свого британського колеги Каллум Бреннен, який вважає українського легіонера Евертону Віталія Миколенка найгіршим лівим фулбеком в АПЛ.


– Наскільки конструктивним, обґрунтованим є таке висловлювання містера Бреннена? Як на мене, це максимально суб’єктивний хейт, бо коли Миколенко здоровий, він стабільний гравець основи Евертона і має максимальну довіру від головного тренера «ірисок» Шона Дайча. Та й відвертих «привозів» на його рахунку один-два від сили, типу пенальті в ворота своєї команди у грі проти Манчестер Сіті (1:1).

- На мій погляд, Каллум Бреннен намагається зайвий раз розкрутити своє ім'я надмірно жорстко критикуючи відомого гравця. Так, у моєму розумінні це саме хейт.


– І все ж, будьмо максимально об’єктивними, певний ігровий спад Миколенка у сезоні 2024/25 років помітний. Це відголос пошкодження, яке Віталій дістав ще в кінці минулого сезону, травмувавши щиколотку?

- Я не вважаю, що Миколенко проводить такий уже поганий сезон. Цю тему можна довго обговорювати. Поточний сезон у Миколенка помітно гірший за торішній, але, я вважаю, що, наприклад, у сезоні 22/23 Віталій грав гірше, ніж зараз. У нього не задався старт цього чемпіонату. Об'єктивно він провалив матчі з Брайтоном і Тоттенхемом, але в тих поєдинках, програних 0:3 і 0:4, провалилися вся команда. Провалив гру з МЮ, але, знову ж таки, і в тому матчі всі зіграли дуже погано. Навряд чи комусь сподобалася гра Миколенка в останньому матчі з Борнмутом... Але ж були і прекрасні матчі – з Іпсвічем, Брентфордом, Арсеналом, а гру з Челсі, на мій погляд, українець провів просто фантастично.


До того ж, давайте враховувати, що Евертон у цьому сезоні веде боротьбу за виживання, демонструючи не найкращу гру. І претензії, аналогічні тим, що пред'являються Миколенку, можна висловлювати практично всім гравцям команди, крім, напевно, МакНіла. Так само, як нерозумно говорити про те, що Миколенко не відпрацьовує свою зарплату. На секундочку: серед усіх гравців Евертона він четвертий за часом, проведеним на полі.


– Чи варто шукати причини інколи невиразних матчів від Миколенка у сімейному житті Віталія? Відомо, що у нього нині жінка при надії, наприклад.


- Знайомі футболісти-ветерани й тренери кажуть, що на футболіста впливає весілля і післявесільний період, але я не пригадую, щоб хтось говорив, що гравець втрачає форму через вагітність дружини.

– Дістається останнім часом нашому земляку і від фанів Евертону. Звісно, думка вболівальників не є мірилом рівня гри того чи іншого футболіста, але їхній психологічний тиск явно не йде на користь гравця, якого хейтять чи тролять. В очах поціновувачів таланту Миколенка він понизив планку? Це так варто розуміти?


- Від одних футболістів чекаєш більшого, ніж від інших. І, відповідно, до них висуваєш вищі вимоги. Цілком допускаю, що і до Миколенка, як до талановитого гравця, у шанувальників Евертона вищі вимоги, ніж до умовного Голгейта або 39-річного Ешлі Янга. До того ж, багато хто крайніх захисників оцінює за балами за результативність, а у Віталія в цьому чемпіонаті 0+1. У Янга, до речі, 1+3.


– А чи не варто Миколенку, поки ще вік дозволяє, вийти із зони комфорту, тобто попросити своїх агентів з ProStar підшукати йому інший клуб, амбітніший за Евертон, який бореться останні сезони виключно за виживання в АПЛ?


- Подивіться на місце, яке посідає Евертон, на критику, що навалюється на гравців команди і самого Віталія, на тиск, який їх пресує. Хіба це можна назвати «зоною комфорту»? Я розумію, що часи золотого Евертона епохи Діксі Діна в далекому минулому, але Евертон все одно залишається великим англійським клубом.