1 августа 2024 23:58

Лига Европы. "Аякс" выбил сербскую команду, "Шериф" уступил клубу из Швеции

У четвер, 1 серпня, у другому за силою євротурнірі відбулись повторні матчі за вихід у 3-тур кваліфікації. Читайте звіт про поєдинки на "Футбол 24".

Ліга Європи, 2-й раунд кваліфікації, матчі-відповіді

Ельфсборг (Швеція) – Шериф (Молдова) – 2:0 (перший матч – 1:0)

Голи: Абдуллай, 2, Байду, 73

Сількеборг (Данія) – Мольде (Норвегія) – 3:2 (перший матч – 1:3)

Голи: Адамсен, 3 (п.), 57, Бакіз, 88 – Брейвік, 22, Кааса, 82

Вилучення: Оразов, 78 (Сількеборг, червона картка)

Маккабі Петах-Тіква (Iзраїль) – Брага (Португалія) – 0:5 (перший матч – 0:2)

Голи: Марін, 29, Фернандес, 41, Салазар, 45+4, Галабов, 62 (аг.), Уаззані, 90+1 (п.)

Трабзонспор (Туреччина) – Ружомберок (Словаччина) – 1:0 (перший матч – 3:0)

Гол: Дрегуш, 65

Ботев (Болгарія) – Панатінаїкос (Греція) – 0:4 (перший матч – 1:2)

Голи: Єремеєфф, 66, 50, Уджа, 34 (аг.), Джурічіч, 45+2,

Войводина (Сербія) – Аякс (Нідерланди) – 1:3 (перший матч – 0:1)

Голи: Ніколіч, 59 – Шутало, 53, Хато, 85, Траоре, 90+2

Рієка (Хорватія) – Корвінул (Румунія) – 1:0 (перший матч – 0:0)

Гол: Петровіч, 12

Нереалізований пенальті: Бус, 76 (Корвінул)

Серкль Брюгге (Бельгія) – Кілмарнок (Шотландія) – 1:0 (перший матч – 1:1)

Гол: Сомерс, 21

Нереалізований пенальті: Денкей, 52 (Серкль Брюгге)

Рапід (Австрія) – Вісла (Польща) – 6:1 (перший матч – 2:1)

Голи: Бургшталлер, 6, 30, 35, Бельйо, 24, Ро Яо, 45, Ланг, 79 – Родадо, 80

Нереалізований пенальті: Сангаре, 41 (Рапід)
Молдовський Шериф не зумів взяти реванш за мінімальну домашню поразку від Ельфсборга. На виїзді команді українського фахівця Юрія Гури знову програла, пропустивши двічі, і завершила виступи у Лізі Європи.

У скандинавській дуелі Сількеборг у меншості перестріляв Мольде, але цього не вистачило, аби пройти далі. Данці вийшли вперед вже на старті зустрічі завдяки пенальті, однак до середини тайму норвежці зрівняли. По перерві Сількеборг знову повів у рахунку, а на екваторі другої сорокап'ятихвилинки залишився у меншості. Суперник реалізував чисельну перевагу, але данці на останніх хвилинах знову запалили інтригу. Однак на більше команду не вистачило.

Маккабі Петах-Тіква у Софії сподівався на камбек після програшу Бразі у першому матчі. Однак португальці не дозволили супернику відіграти два голи. Щобільше, ізраїльтяни були нещадно биті, отримавши у свої ворота п'ять сухих голів.
Трабзонспор вдома мінімально здолав словацький Ружомберок, чого цілком вистачило, аби за сумою двох матчів – 4:0 – вийти до наступного раунду змагань.

Панатінаїкос каменя на камені не залишив від Ботева. Греки відвантажили у ворота болгар чотири сухих голи, святкувавши загальну перемогу 6:1.

Аякс після скромної домашньої звитяги над Войводиною (1:0) був не надто переконливим у гостях. У першому таймі нідерландці ніяк не могли розпакувати ворота суперника і лише по перерві зуміли вийти вперед. Серби відігрались за 5 хвилин і тримали вболівальників у напрузі до останніх хвилин. Лише наприкінці зустрічі Аяксу вдалось забити двічі й зняти питання щодо переможця.

Хорватська Рієка пройшла Корвінул, мінімально здолавши його вдома (після нічиєї у першому матчі). Цікаво, що румуни мали шанс врятуватись, але в середині другого тайму не змогли реалізувати пенальті.

Бельгійський Серкль Брюгге завдяки єдиному голу вибив з подальшого розіграшу турніру шотландський Кілмарнок.

В останньому матчі дня Рапід розтрощив Віслу. Після мінімальної поразки у першому матчі поляки сподівались на камбек, однак нарвались на роздратованого суперника, який накидав їм шість м'ячів. Голів могло бути більше, але Сангаре не реалізував пенальті. Віслу вистачило лише на гол престижу після того, як гру було зроблено.