24 апреля 2007 23:59

ЕВРО-2012. Что ожидает Украину?


Вітчизняні та закордонні видання продовжують обговорювати вибір УЄФА, який доручив Україні та Польщі проведення європейської першості 2012 року. Намагаючись зазирнути у майбутнє, журналісти висловлюють власні думки щодо організації футбольного свята, а також оцінюють готовність нашої країни до змін.

Нові арени Євро
Газета «Команда» публікує висловлювання мерів українських міст, що прийматиуть матчі Євро-2012. «Ми збудуємо новий стадіон вартістю 200 млн. євро, який відповідатиме всім міжнародним вимогам. Спеціально підготовлено до фіналу буде також НСК «Олімпійський», – говорить Київський міський голова Леонід Черновецький. «Що стосується столиці Донбаса, – зауважує мер Донецька Олександр Лук’янченко, – то арена, яку будує ФК «Шахтар», стане справжньою прикрасою турніру. Крім того, вже затверджено й проект реконструкції аеропорту».

Велике будівництво
«Столиця Галичини, – наводить «Команда» слова секретаря міської ради Львова Володимира Квурта, – отримає інвестиції, які перевищуватимуть п’ять мільярдів гривень». Тут планується будівництво не лише нового красеня-стадіону, але й декількох сучасних готелів, модернізація аеропорту, доріг, прокладення автобану Львів – Краковець, який з’єднає Україну з Європою. «Головним козирем Дніпропетровська буде суперсучасний стадіон «Дніпро», – вважає голова обласної федерації футболу Андрій Павєлко. – Нам ще належить розширити пропускну здатність аеропорту, збудувати щонайменш чотири п’ятизіркових готелі, відкрити нові гілки метро, реконструвати річковий, та капітально відремонтувати залізничний вокзали».

Турнір позбавить дискомфорту
«Реконструкція й будівництво стадіонів, на яких планується проводити матчі Євро-2012, позбавить дискомфорту болільників, – розповів кореспонденту «Спорт-Экспресс в Украине» генеральний директор компанії «Медіа Спорт Промоушн» Сергій Харченко. - Окрім того, перемога, яку здобуто в Кардіффі, дасть поштовх державному телебаченню для сумісного пошуку інвестора: з’явиться необхідність переоснастити старі пересувні телестанції й придбати нові».

Купувати, а не орендувати
«Матчі Євро-2012 побачить увесь світ. А де випробовувати нові технології, де навчати роботі з ними людей, як не на поєдинках внутрішнього чемпіонату? – продовжує Харченко. – Якщо із допомогою президента ФФУ Григорія Суркіса, допомогою керівництва ПФЛ та клубів нам вдасться переконати уряд у тому, що платити гроші іноземцям за оренду обладнання менш вигідно, ніж купувати те, що потім залишиться в Україні, це буде чудово. Все це обладнання буде слугувати нам ще багато років».

Європейська дорога
«За великим рахунком, в Україні є лише одна дорога європейського рівня. Це – траса від Києва до Борисполя, – зазначає «Комсомольская правда в Украине». – Можливо, ще й славнозвісний хайвей Київ – Одеса. Хоча ті, хто виїжджав за кордон, стверджують, що цій трасі все ж до світових зразків далеко. Необхідно модернізувати залізницю, робити ставку на швидкісні потяги, в яких не гаячи часу, з комфортом можна дістатися, наприклад, з Варшави до Донецька. Тож за різними оцінками, на вирішення транспортної проблеми Україні знадобиться не менш, ніж 10 мільярдів євро!»

Бонек одумався
Тим часом Newsweek пропонує своїм читачам розмову із легендою польського футболу Збігневом Бонеком. Він вважає, що Італії проведення Євро-2012 нічого б не додало, хоча й не завадило її престижу. Екс-гравець «Ювентусу», який, до речі, раніше відстоював інтереси саме апеннінської заявки, впевнений, що «Польща з Україною розчарують тих, хто в них не вірив». Обидві країни мають лише п’ять років на виконання домашньої роботи. «Отже, треба починати вже зараз», - стверджує Бонек.

Слово - найзаможнішим
А ось польський тижневик Powszechny пише, що політики мріють за допомогою футболу з’єднати дві частини України, які ведуть між собою політичний і цивілізаційний матч. «Рішення про Євро-2012 відкрило нові перспективи перед українським бізнесом, - зазначає автор видання. - Тому, коли політики декларують бажання співпрацювати задля гідного проведення глобального футбольного свята, своїми грошима та впливом їм можуть допомогти найзаможніші люди країни».

Урок для угорців
Цими ж днями президія НОК Угорщини розповсюдила комюніке, зауваживши в ньому, що мешканці країни можуть дістати чимало корисного із негативного для них вердикту Виконкому УЄФА. «Тепер слід зробити все, аби батьківщина Ференца Ліста та Ференца Пушкаша могла стати гідним кандидатом на проведення Ігор-2020», - підкреслюється в документі НОК. Згідно з позицією місцевих парламентаріїв, необхідність реформування спортивної галузі стала особливо актуальною саме після програшу Угорщиною та Хорватією тендеру на проведення Євро-2012.