27 апреля 2022 19:33

Блогер: "Буяльский в очередной раз доказал, что именно он главная фигура на поле в "Динамо"

(Публикуется на языке оригинала)


Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі розбирає гру "Динамо" з "Боруссією" Д.


Динамо 3:2 Боруссія Д
xG графік


Динамо вдалося нанести 13 з 14 своїх ударів із меж штрафного майданчика. Боруссії 14 з 20, тож позиційно захисти грали не надто вдало. Бущану сумарно прилетіло 3.89 xCG (не плутати з xG), Хітцу лише за тайм 3.59 xCG (в обох 0.81 за пенальті). Тому й гра видалася настільки видовищною.


Буяльский вкотре довів, що саме він головна фігура на полі в Динамо (гол + пас, хто забув). Ну, і не можна обійти стороною Ваната. Владислав не дуже вправний у всій отій величезній купі корисних рухів, що здійснює Бєсєдін (та намагався виконувати Довбик). Але в одному окремому матчі Ванат зіграв на рівні...еталонного Вербича. Номінально словенець лівий вінгер, що з’являється зліва лише у стартовому протоколі та коли Динамо сідає глибоко. В атаці Бенджі переважно заповнює прогалини: зони, де відсутній форвард. Він завжди у хвості за передачами до штрафного, але серед лідерів за дотиками м‘яча у його периметрі. Щось дуже схоже на це майстерно виконав Ванат.


Чемпіонат офіційно завершено, тож тепер лише тонус гравців збірної у фокусі. Чи правильніше говорити лави запасних збірної?


В перші 30 хвилин кияни переважали у володінні (57.47%) при цьому повернули м’яч значно більшу кількість разів, ніж Дортмунд (27:20).
Далі кияни почали підсідати, й наступну 30-хвилинку більше мячем володіли гравці Боруссії (52.06%), вони ж активніше його повертали (23:25).
Після десятка замін в обох командах кількість повернень в останні 30 хвилин рівна (22:22). Але у володінні суттєво переважала Боруссія (63.16%).


Схожа історія з дуелями в захисті (30-хвилинні інтервали):
⁃ 1‘-30‘ - 15 (73.33% виграно)
⁃ 31‘-60‘ - 26 (46.15%)
⁃ 61‘-90‘+ - 16 (93.75%)


Усі ці цифри найменше стосуються Бущана та Забарного, що мають найбільше шансів зіграти з Шотландією. Акції тих, хто найбільше вплинув на ці показники (Сидорчук, Шапаренко та Буяльський) виглядають не надто привабливо. Їх тонус набагато кращий, ніж зазвичай у перших матчах після курортів, але до високоінтенсивних 90 хвилин ніхто з них ще не готовий. Коли Буяльський втратив свій подвійний шанс на 71‘ це стало очевидно: такий момент на початку матчу Віталій би реалізував.


Поки основна трійка півзахисту перебуває в кондиціях, що дозволяють пересуватись полем бодай пішки, то Динамо виглядає конкурентно навіть без Циганкова. В команди наявна архітектура та працюють принципи.


Петраков планує збори з великою кількістю спарингів (розкладу суперників ще не бачив). Рік тому перед Євро ми вже мали такий досвід з Шевченко. Тому тут все за планом. Усі пам’ятають, що називали одніє з причин блідих других таймів з Пн. Македонією та Австрією? Так, завеликі навантаження на сборах до Євро, «свіжості не вистачило». Були плани зіграти спаринг з Північною Ірландією чи Англією. Що можу сказати? Вдачі. Цей матч буде виснажливим та потребуватиме високої інтенсивності, якої потім може не вистачити з Шотландією та Уельсом (у разі успіху).


На відміну від Динамо у збірної немає сбалансованої архітектури, а принципи постійно мутують. ГТ усе життя сповідував «дєди ваєвалі», а гравці Динамо та Шахтаря зібрані під гру першим номером в УПЛ, де проявляють усі свої найкращі якості. Що дід, що Арахамія розуміють межі своїх гравців. Михайличенко, наприклад, не розумів. Відповідно до цих рамок усе і будується.
В збірній інакше.


Тому до навантажень варто підходити з розумом. Ярмоленко точно не витягне обидва (у разі успіху) повних матчі у інтенсивному темпі, це зрозуміло вже зараз. У спарингах нам потрібні працюючі принципи та алгоритми, а не повноцінна енергозатратна імітація Шотландії. Слід розуміти природу наших географічних широт, де гравці зазвичай набирають тонус у лютому та серпні, з піками у квітні та листопаді. Гравці Динамо та Шахтаря збори проходили до війни, і один Господь знає, що з ними зробить ще один місяць «позапланової» підготовки. На це варто зважати. Найбільш енерговитратні позиції нам є ким дублювати, головне робочі принципи, що мають сприяти перемозі.