18 сентября 2006 14:45

Инспектор УЕФА: "Меня радует, что инициативу ФФУ поодерживает высшее руководство страны"


Минулої п’ятниці, 15 вересня, інспектори УЕФА завітали до Дніпропетровська. В аеропорту офіційну делегацію, президента ФФУ, члена Виконкому УЄФА Григорія Суркіса та директора Виконавчої дирекції Євро-2012 Івана Федоренка зустріли представники місцевої влади та голова обласної федерації Андрій Павелко.

Після огляду історичних та культурних пам’яток міста, спортивної інфраструктури делегати відповіли на чисельні запитання представників ЗМІ.

Президент ФФУ Григорій Суркіс

- Григорій Михайлович, чи задоволені Ви результатами інспектування представниками УЄФА?

- Безумовно, задоволений, адже наша країна справила позитивне враження на делегацію УЄФА. Нарешті вони особисто побачили те, що іноземним гостям надали в документації.

Немає секрету в тому, що ми готувалися до цього фундаментально й, відповідно, робимо все можливе, щоб країна одержала цей історичний шанс і скористалася цією фантастичною можливістю.

Інспекція УЄФА підтверджує, що в України й Польщі цілісна заявка. Наші країни склали, загалом, гарне враження.

- Що отримає Україна від Євро-2012 окрім позитивних емоцій?

- У першу чергу - залучення багатомільйонних інвестицій в економіку країни, а також у випадку перемоги - зміни за п'ять років обличчя України абсолютно у всіх сегментах ринку. Крім цього - поліпшення служби сервісу, побуту, зведення нових готелів, аеропортів, створення робочих місць, підвищення рівня життя й багато чого іншого. Все, що буде побудовано, залишиться в країні. А якщо ми не отримаємо таке право, то цей шлях розвитку затягнеться на довгі десятки років.

- Як пройшла презентація в Дніпропетровську?

- Я ніколи не дивлюся на форму, звертаю увагу на зміст. А він був досить переконливим, для того, щоб інспектори у повній мірі залишилися задоволеними інформацією, яку вони отримали раніше. Під час візиту ми підтвердили те, що це дійсно реальність.

Джоржио Маркетті (директор відділу професіонального футболу УЄФА):

- Які ваші враження про Україну?

- Я вражений вашою країною, її красою. В України великі амбіції, вона рівняється на провідні країни Європи, тим самим прискорюючи темпи свого розвитку. На користь проведення європейського форуму у вашій країні говорять безліч вагомих аргументів.

- Пан Маркетті, Ви - італієць. Чи не вплине це на результати інспектування? Адже одним із претендентів на проведення Євро-2012 є Італія...

- Звичайно ж моя національність жодним чином не вплине на інспектування. На це є кілька причин. По-перше, хоча я й італієць, але в той же час є членом УЄФА, де я успішно працюю вже кілька років. По-друге, наша група відповідає тільки за технічну оцінку, а прийматиме рішення буде Виконавчий комітет УЄФА. Тому інспектори впливати на підсумковий результат можуть тільки побічно. Не існує жодного упередженого ставлення до учасників тендера. Ми їдемо до Італії, Хорватії й Угорщини з таким же настроєм, як і в Україні. На даному етапі ми вже отримали достатньо інформації, але тільки на папері - у досьє-заявках, які країни-учасниці нам надавали. Оцінювати ці країни будемо об'єктивно вже на місцях.

- З якими недопрацюваннями під час інспектування України Ви зіштовхнулися?

- Я не хочу це обговорювати. Всі країни-суперниці сильні. А наш підсумковий звіт позначить всі можливі аспекти. Але ми повинні визнати, що в Україні виявили багато позитивних моментів. Ви повинні розуміти, що до майбутнього Євро-2012 будуть пред'являтися жорсткіші вимоги, ніж до минулого мундіалю. Тому не дивно, що ми задаємо багато питань. У першу чергу це говорить про те, що ми всерйоз сприймаємо заявку України й Польщі. У цілому враження від поїздки до України позитивні. Україну й Польщу поєднує загальна риса - бажання, ентузіазм і підкріплення слів реальними справами. Звичайно, є й проблеми, але є й розуміння того, як їх вирішити. Я думаю, що Україна й Польща можуть бути визнані гідними честі прийняти фінальну частину престижного турніру.

На жаль, через обмеження в часі ми змогли побувати у вашому місті тільки кілька годин. Але встигли переконатися, що це велике місто. І як уже відзначили мої колеги, у нас було достатньо інформації про Дніпропетровськ. Це місто з високою діловою активністю, з населенням більш ніж один мільйон жителів. Місто є важливим двигуном розвитку економіки. Всі ці фактори роблять його гідним прийняти матчі Євро-2012.

Гарі Бін (член комітету змагань національних команд УЄФА):

- Які враження про Україну?

- Нас приємно здивували міста, у яких ми побували, доброзичливі та привітні люди і ваша країна в цілому. Для нас були створені сприятливі умови для роботи, навіть погода нам сприяла. Я вже був у Києві в 1991 році. З того часу столиця змінилася в кращий бік. І для цього було зроблено великий обсяг робіт. Можна сказати, що країна перетворилася.

Участь у тендері на проведення Євро-2012 і перемога в ньому - чудова можливість для України й Польщі привернути світову увагу до своїх країн. Як ви бачите, світова першість у Німеччині зіграла велику роль для підвищення авторитету, упевненості й позитивної оцінки цієї країни в очах усього світу. Радує, що ініціативу ФФУ підтримує вище керівництво країни. Ми в цьому самі переконалися на зустрічі із Президентом України і спікером.

- Ви вже побували в Польщі й Україні й можете оцінити, у якій країні рівень підготовки вищий...

- Важко сказати, тому що Польща Україна перебувають на шляху розвитку. Але об'єктивно в Україні більше побудовано й зроблено, а в Польщі - багато чого тільки в проекті. Хочеться відзначити, що будуються стадіони, і більшість із них ми інспектували. У Києві є стадіон «Динамо», у планах - реконструювати НСК „Олімпійський” або побудувати новий, у Львові теж є спортивна арена, але їм не зашкодить ще одна. У Дніпропетровську й Донецьку незабаром з'являться стадіони європейського рівня.

- Містер Бін, Вам сподобався час, проведений в Україні?

- Так, дуже. Побувавши тут одного разу, розумієш, що це відмінне місце. Я б хотів приїхати ще раз до України, тільки вже з родиною.

- З якими думками їдете з України?

- Візит був приємним, і ми зробили для себе безліч відкриттів. Дехто з нас навіть не мав і найменшої інформації про Україну й Польщу. Ми побачили європейські міста, велику підтримку з боку місцевої влади, грандіозні плани. Далі плануємо відвідати Хорватію й Угорщину. Але можу сказати одне, ви можете пишатися своєю країною.

- Ви відвідали матч Ліги Чемпіонів «Динамо» – «Стяуа». Чи вплине невдалий старт команди Дем’яненко на загальне враження про український футбол?

- Чесно кажучи ні. Я побачив тільки позитивний бік у цьому двобої. Мене вразила реакція українських фанів. Незважаючи на те, що розрив у рахунку збільшувався, ваші вболівальники щиро вірили в команду й до кінця підтримували її.

Іван Куліченко, Мер Дніпропетровська

- На сьогодні існує домовленість із мерами міст Бердянська та Алушти. Ми зможемо організувати дво- триденні поїздки для вболівальників і туристів з відпочинком на Чорному й Азовському морях з відвідуванням аквапарків. І таким чином створити більш привабливу атмосферу для тих, хто приїде не тільки подивитися футбол, але й відпочити”.

Андрій Павелко, голова ФФДО

- Місто до цієї інспекції було готове. Чекаємо, що й Дніпропетровськ, і заявка України й Польщі в цілому буде схвалена й підтримана цією комісією. Ми показали наше місто й наші можливості із кращого боку, і, сподіваюся, нам довірять право на проведення Євро-2012.