4 июня 2020 13:01

Директор ПФЛ: "Сейчас контракты продолжаются не автоматически, а по обоюдному согласию клуба и игрока"

Спортивний директор ПФЛ Євгеній Мороз розповів про підготовку до Ради ліг, а також прояснив ситуацію з контрактами гравців.


Нові обставини для життя


- Зараз потрібно шукати не причини, - сказав Євгеній Мороз пресслужбі ПФЛ. - Маємо шукати шляхи продовження цього чемпіонату і підготовки до наступного. Маємо зрозуміти, що обмежувальні умови, в яких ми живемо, затягнуться і на наступний спортивний сезон, тому для нас важливо якомога швидше до них пристосуватися. А пошук причин - це свідчення слабкості.


Поступово відновлюється транспортне забезпечення між містами, відкрили ринки, торгові центри, дитячі садки, фітнес-центри, басейни звісно ж з дотриманням протиепідемічних вимог МОЗ. Попри це маски, дезінфекція приміщень, антисептики, миття рук, дистанція, залишаться основними правилами щонайменше до кінця цього року.


Швидше пристосуватися


- Статут ПФЛ дає нам законне право провести ще одну Раду ліг і поставити крапку в питанні продовження чемпіонату. Тому збираємося 05 червня 2020 року на стадіоні "Оболонь-Арена" і починаємо виконувати не такі вже й складні умови тимчасового медичного протоколу.


Тестування та санітарні норми


- Окреслю основні правила, які повинні виконувати всі команди без винятку. Команда збирається на стадіоні, проходить температурний скринінг. За це має відповідати певна людина, краще за все лікар, який зобов'язаний вести записи кожного дня у температурний журнал. Далі обов’язково проводиться ПЛР-тестування всієї команди, тренерського штабу та персоналу, який контактуватиме з футболістами. Наразі вартість одного аналізу складає від 700 до 1500 грн на одну особу, результати аналізу можна отримати на наступний день. Маючи негативні результати, команда розпочинає тренування та має право проводити товариські зустрічі.


Щодо тренувального процесу. Відзначу, що необхідно використовувати на стадіоні дві роздягальні під час тренувальних днів. Там має бути антисептик, а співробітники стадіону повинні постійно знаходитися у масках та рукавичках. Необхідно регулярно проводити дезінфекцію душових, роздягалень, туалетів, підтрибунного приміщення, спортивного інвентарю, протирати дверні ручки та провітрювати приміщення.


Повторюся, до кінця року всі мають навчитися жити у таких умовах. Скажімо, футболісти мають використовувати свою індивідуальну тару для питної води, у душовій можуть знаходитися по дві-три людини, не використовуючи надто гарячу воду. Якщо немає бажання цього дотримуватися, тоді футболіст може прийняти душ або вдома, або в готелі. Кожна людина має усвідомлювати ці правила і виконувати їх, щоб зменшити ризик зараження. Такі повідомлення мають з'явитися на дверях в клубі.


Харчування та проживання


- КМУ з 05 червня 2020 року планує дозволити відкриття кафе, ресторанів та обслуговування клієнтів у приміщенні закладу. Проте вони мають дотримуватися протиепідемічних заходів. Крім того, відповідно до постанови КМУ від 20 травня, готелям дозволено працювати з 22 травня. Відтак команди, дотримуючись загально встановлених правил, мають можливість і жити в готелях, і харчуватися в ресторанах.


Виїзд на гру


- Щодо команди, яка вирушає на виїзд, то в автобусі можна знаходитися всім футболістам та тренерському штабу, наприклад, один футболіст на два місця. Водію автобуса необхідно мати при собі антисептик, щоб команда могла постійно дезінфікувати руки. Також водій автобуса має регулярно протирати дверні ручки та ручки сидінь. Звісно, в автобусі всі мають знаходитися в масках.


Приїхали на стадіон — клуб господар поля зобов'язаний перевірити температуру у команди гостей. Лікар команди (господаря поля та гостей) має підготувати список футболістів та персоналу, які братимуть участь у матчі. У цьому списку має бути вказана температура кожного футболіста, тренера чи адміністратора на день гри, а також час здачі останнього тесту на коронавірус. Лікар ставить свій підпис та печать, і віддає делегату матчу.


Роздягальні та часові проміжки


- Наприклад, на стадіоні “Оболонь-Арена” використовують одну роздягальню. Перед матчем мають бути дотримані часові проміжки. Команди не повинні перетинатися. Якщо не вистачає місця в роздягальні, команда господар поля віддає свою роздягальню для команди гостей, а сама переодягається в інших приміщеннях стадіону. Рукостискання, обнімання, енергетичне коло футболістів перед матчем забороняється.


Місця для запасних


- Така ж процедура виходу на поле. На полі арбітри та футболісти перебувають без масок, а персонал стадіону та запасні - в масках. За три години до гри проводиться повна дезінфекція та провітрення приміщень. Повсюди мають стояти антисептики для миття рук. Якщо не вистачає довжини лави для запасних, то у такому випадку ставлять додаткові стільці. Футболісти мають сидіти через одне або два сидіння один від одного. Якщо не вистачає місць, то запасні футболісти можуть сидіти на трибунах.


Я оприлюднив основні моменти, які прописані в тимчасових рекомендаціях протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину.


Контракти гравців


- Питання контрактів регулюються рекомендаціями FIFA, Комітетом зі статусу і трансферам футболістів. Одразу наголошую, що трансферне вікно в сезоні 2019/20 зачинене. Можуть заявлятися лише вільні агенти. Однак, зобов'язаний розтлумачити рекомендації ФІФА, якими керуються УАФ, УПЛ та ПФЛ.


1. Якщо у футболіста закінчується контракт до завершення поточного сезону, клуб йому (краще в письмовій формі) має запропонувати продовжити контракт до кінця поточного сезону на тих же умовах або навіть кращих. Футболіст, який пролонгує контракт - продовжує брати участь у змаганнях.


2. Якщо у футболіста закінчується контракт (клуб виконував усі вимоги по з/п) і клуб йому пропонує продовжити контракт, однак футболіст відмовляється від продовження, наприклад йому інший клуб запропонував кращий контракт, такий контракт буде зареєстрований, однак футболіст не буде заявлений за новий клуб.


3. Щодо орендованих футболістів, у цьому випадку усіма сторонами підписується продовження договору про оренду до кінця поточного сезону і футболіст продовжує виступати у змаганнях.


Якщо футболіст чи клуб, якому він належить, не захотіли продовжувати орендну угоду, то такий футболіст повертається до клубу, якому належить. Проте, у такій ситуації футболіст не матиме права грати у поточному сезоні за свій основний клуб.


4. Якщо футболіст та клуб домовилися між собою не продовжувати контракт, а також у футболіста в поточному сезоні не має 2-х переходів. В такому випадку футбольний клуб має надати лист про те, що він не проти переходу футболіста до іншого футбольного клубу, такий футболіст може бути заявлений за новий клуб і буде грати у поточному сезоні.


Одразу ж хочу повідомити, що усі випадки, пов'язані з заявками футболістів в цьому сезоні за інші клуби розглядатимуться в оперативному порядку Комітетом з питань статусу та трансферу футболістів УАФ.