Потеряем прямые путевки в группы ЛЧ и ЛЕ? Что ждет Украину в таблице коэффициентов УЕФА в ближайшие годы
Коронавірус поставив на паузу увесь футбол у світі, за винятком кількох країн. Крім національних першостей, наразі невідомою є і доля цьогорічних розіграшів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.
Нагадаємо, у Лізі чемпіонів відомі тільки чотири учасники чвертьфінальної стадії з восьми. Ці путівки встигли вибороти ПСЖ, "Аталанта", "Атлетико" та "Лейпциг". У протистояннях "Манчестер Сіті" – "Реал" (перший матч – 2:1), "Баварія" – "Челсі" (3:0). "Ювентус" – "Ліон" (0:1) і "Барселона" – "Наполі" (1:1) не були зіграні поєдинки у відповідь.
Щодо Ліги Європи, то тут усе зупинилося після перших матчів 1/8 фіналу. А "Інтер" – "Хетафе" та "Севілья" – "Рома" навіть не зіграли і одну зустріч між собою.
Уже відомо, що УЄФА переніс фінали єврокубків, які мали відбутися 27-го та 30-го травня. Швидше за все, їх відкладуть до літа, адже ЄВРО-2020 перенесли на наступний рік, тому з’явилося чимало вільних дат.
З огляду на вимушену паузу, пропонуємо детально ознайомитися із ситуацією для України у таблиці коефіцієнтів УЄФА на найближчі роки. Який стан наразі, "Динамоманія" вже писала, і з цим можна ознайомитися за даним посиланням.
Першочергово нас, безумовно, цікавить Ліги чемпіонів. Що ми маємо? У сезоні-2020/21 чемпіон України стартуватиме з групового етапу, а віце-чемпіон – з 3-го раунду нечемпіонської кваліфікації. Чотири переможці цього етапу вийдуть у 4-й раунд, де і розіграють 2 путівки у групову стадію.
Представництво сезону-2021/22 формується за підсумками цьогорічних розіграшів турнірів. Україна поки що утримує 10-ту позицію, яка означає, що чемпіон отримає пряму перепустку у групу ЛЧ. При цьому наша асоціація все ще може наздогнати Нідерланди. Але може і пропустити Туреччину.
Починаючи з 10-го місця (і до 15-го), віце-чемпіон змушений буде почати боротьбу з 2-го кваліфікаційного раунду, а не з 3-го. Власне, у нечемпіонському відборі 2-й раунд є стартовим. І щоби пройти у групу, потрібно подолати аж три бар’єри.
Сезон-2019/20
Йдемо далі. Цієї осені новий сезон у таблиці коефіцієнтів Україна розпочинатиме на 12-му або 13-му місці. У нашої асоціації "згорять" солідні 9.8 бала за 2015/16 роки. Прямим конкурентом буде Шотландія. А от Туреччина випереджатиме Україну на 2 бали. Щоб їх відіграти, потрібно набрати не менше 10-ти очок (а це – 5 перемог в основних раундах). Про топ-10 навіть думати не доводиться, адже Туреччина відстає від Австрії на ті ж 2 бали.
11-та та 12-та сходинки означають, що чемпіон країни стартуватиме з 4-го (останнього) раунду чемпіонської кваліфікації, а 13-та та 14-та – що з 3-го. Для віце-чемпіона нічого не змінюється, адже, як було вказано вище, друга команда чемпіонату починатиме свій шлях у нечемпіонській кваліфікації з 2-го раунду, якщо асоціація займає місця з 10-го до 15-го.
Таким чином, існує велика ймовірність того, що у сезоні-2022/23 чемпіон України втратить гарантоване місце у груповому етапі Ліги чемпіонів і долатиме, щонайменше, один етап відбору.
Сезон-2020/21
Окрім того, стратегічно важливо не опуститися нижче 12-ої позиції, адже, починаючи з 13-ої, володар Кубка (або третє місце за підсумками чемпіонату, якщо кубок виграє учасник ЛЧ) втрачає право стартувати відразу з групового етапу Ліги Європи.
Також наразі невідомо, як УЄФА буде розподіляти місця у єврокубках після старту у 2021 році Ліги конфедерацій. Деякі зміни можуть безпосередньо вплинути на формат Ліги Європи.
В умовах пандемії залишається тільки розмірковувати над нюансами. А як воно буде насправді – покаже час.