26 января 2005 20:57
Юные динамовцы одержали победу в Мемориале Макарова
Турнир памяти Олега Макарова. Финал
“Динамо” — ЦСКА — 2:0 (1:0)
“Динамо”: Копил, Жула, Фатій (Михайлук, 82), Чучман, Зарицький, Милько, Брушко (Морозюк, 46), Федорів (Д.Олійник, 80), Самойлов, Джуніор (Корольчук, 58; Кортуа, 89), Кругляк (Чепілов, 46)
Запасні: Преснаков, Новицький
ЦСКА: Марущак, Чернюк (Влаєв, 55), Єрохин, Паламарчук, Яланський, Мамаді, Шупик, Євсеєв (Коваль, 64), Васильєв (Ашихмін, 58), Михалик, Давидов (Пихур, 46)
Запасні: Яковчук, Лучук, Свиданюк
Голи: Самойлов (38), Милько (65).
Розпочали поєдинок обидві команди в настрої, не надто відповідному до фінального матчу турніру, — замість боротьби суперники довго прилаштовувалися один до одного, вели розвідку. Численні глядачі, які зібралися на трибунах критого манежу навчально-тренувальної бази “Динамо”, тривалий час очікували на свято безпосередньо і на полі. Поступово номінальні господарі заволоділи ініціативою. Перший небезпечний момент біля воріт ЦСКА виник аж на 20-й хвилині, коли Чучман у падінні “замкнув” ударом головою навісну передачу, проте м’яч просвистів повз ворота. За кілька хвилин динамівці знову створили небезпечний момент. Милько виконав штрафний удар, і лише миттєва реакція голкіпера Марущака, який перевів м’яч на кутовий, врятувала армійців від неминучого гола. На 22-й хвилині за голову вже схопилися вболівальники ЦСКА, які зайняли дальню частину трибун манежу, адже 17-й номер Михалик, накрутивши у карному майданчику суперника кількох оборонців, вийшов на таку зручну ударну позицію, що не забити було неможливо. Проте армієць примудрився спрямувати м’яч повз ворота. Досвідченіші гравці ЦСКА щосили намагалися прорватися до воріт динамівців, проте щоразу при виконанні голевого пасу оборонці “Динамо” миттєво і правильно реагували. Не можна сказати, що фінальний поєдинок був сухим і прагматичним, проте браку в діях гравців обох команд було достатньо. Лише коли армійці опускали м’яч на землю і діяли низом, віддаючи гострі паси, у них виходили цікаві комбінації. Варто було м’яч підняти, як вже на “другому поверсі” сильнішими виявлялися динамівці. От і на 38-й хвилині резервісти титулованішого клубу при розігруванні “стандарту” виявилися спритнішими. Брушко виконав штрафний, і м’яч, влучивши у “стінку”, відскочив до Самойлова. Гол у виконанні юного таланта можна назвати “а-ля Пеле”. Гравець “розстріляв” ворота армійців ударом через себе. За кілька хвилин господарі могли подвоїти рахунок, проте Джуніор, який і в попередніх матчах діяв на вістрі атаки, на якусь мить притримав м’яч і забарився з ударом. Дещо іронічною, як для підсумку першого тайму, для армійців стала невідомо куди спрямована навісна передача темношкірого легіонера Мамаді.
Другий тайм, всупереч усім сподіванням, розпочався також мляво. Знову команди діяли обережно, розкачувалися, пристрілювалися. В одному з моментів запам’ятався своїм вчинком арбітр матчу. Коли у карному майданчику динамівців гравця ЦСКА відверто потягнули за футболку і той впав, арбітр показав, що можна грати далі. Гра могла ще довго тривати на невисоких швидкостях та без боротьби, якби тренери не почали вводити заміни. Саме нові хлопці прагненням довести свою здатність грати у стартовому складі розворушили загальну картину на полі. Молодий динамівець Морозюк активно прорвався з правого флангу і зробив чудову передачу в карний майданчик суперника. Милько з двох метрів ударом головою спрямував м’яч у ворота так, ніби вгатив молотком цвях — 2:0. Голи стали справжньою окрасою фінальної частини турніру. Результат було зроблено — стало зрозуміло, хто гідний називатися переможцем. А на 70-й хвилині армійці ледве не пропустили третій м’яч. Цього разу міг відзначитися Чепілов. Після його удару м’яч влучив у дальню стійку воріт, і лише після цього ним заволодів Марущак. Наприкінці матчу гравці ЦСКА мали можливість провести гол престижу, коли Копил, виходячи на перехват, не дотягнувся до м’яча. Проте на добиванні нікого не виявилося.
Отож, переможцем у десятому ювілейному турнірі стали гравці київського “Динамо”, команди, кольори якої свого часу захищав Олег Олександрович Макаров. Напевне, так і має бути — Кубок пам’яті гравця “Динамо” дістався футболістам команди, честь якої він захищав.
Олексій КОМАРОВСЬКИЙ.
Молоде покоління футболістів та вболівальників не може пам’ятати таких видатних гравців та творців вітчизняної футбольної історії, як воротар київського “Динамо” Олег Макаров. Проте саме завдяки таким турнірам ми, молоде покоління, пам’ятаємо, вчимося і, споглядаючи у минуле й беручи за зразок найкращі якості видатних фахівців, йдемо далі у майбутнє. Для багатьох фіналістів турніру — наймолодших гравців ЦСКА та резервістів “Динамо”, — впевнений, це були перші досягнення, перші успіхи у житті. Боротьбою за кожен клаптик поля, прагненням до перемоги гравці ніби відтворювали сторінки історії київського “Динамо” періоду життя Олега Олександровича Макарова. А того вечора у теплих спогадах ветеранів українського футболу можна було почути і дізнатися, як Олег Макаров перейшов до столичного “Динамо” з одеського “Харчовика”, як отримав на перших порах прізвисько Мишолов, коли пропустив у одному матчі шість м’ячів. З часом Олег мужнів і зростав як гравець, а згодом і як тренер. Упродовж усього життя залишався людиною чесною і порядною. Таким згадують його сучасники. А тією стежиною пам’яті від минулого до майбутнього став організатор турніру пам’яті заслуженого майстра спорту Олега Макарова — Київська обласна федерація футболу на чолі з Олександром Тютюном. Ось уже десятий рік поспіль ця футбольна організація проводить зимовий турнір за участю професійних та аматорських команд не лише столичного регіону, а й усієї України. Щороку федерація за підтримки київських клубів ЦСКА та “Динамо”, а також Республіканського вищого училища фізичної культури надає можливість командам змагатися на хороших стадіонах. З кожним роком коло учасників розширюється, і вже, окрім команд Київської області, у турніру беруть участь представники футбольної Полтавщини — “Ворскла-Нафтогаз”. Турнір є найкращим показником ставлення зусиллями обласної федерації сучасників до ветеранів українського футболу. Адже важливо те, що їх пам’ятають і шанують.
Наймолодші резервісти “Динамо” — переможці зимового турніру — одержали від голови Київської обласної федерації футболу Олександра Тютюна та першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка пам’ятний кубок Макарова та дипломи першого ступеня. А фіналісти турніру — ЦСКА — диплом другого ступеня та пам’ятні медалі. На честь видатного воротаря київського “Динамо”, заслуженого майстра спорту Олега Макарова було присуджено звання найкращого голкіпера турніру воротареві київського ЦСКА Мар’янові Марущаку.
Комментарии
Войдите в систему
или
Зарегистрируйтесь