"Мариуполь" - "Динамо": Без закона нет порядка
Минулих вихідних у Маріуполі нарешті відбувся футбольний матч між місцевим футбольним клубом і Динамо Київ. Не черговий словесний укол у післяматчевих коментарях, не мем, не позов до суду та здорового глузду, а саме футбольний матч. Усі були настільки задоволені тим фактом, що кияни приїхали у Приазов’я, рівнем гри обох колективів та візитом на матч Петра Порошенка, що забули одну маленьку, але важливу деталь, що передувала, власне, грі.
За кілька днів до матчу організатор змагань, себто УПЛ, ні сіло ні впало оголосила, що за рішенням Дирекції організації час початку гри змінено з 14:00 на 17:00. Спершу це обурило ультрас Динамо, які за таких умов не встигали на потяг додому. Однак, найголовніше навіть не це. У регламенті змагань УПЛ на сезон 2017/18 у Статті 9 “Організація та проведення змагань” у пункті 17 написано: “не допускається перенесення дати проведення матчу та/або часу початку матчу за винятком п.16 цієї статті”. Пункт 16 сповіщає: “У разі виникнення форс-мажорних обставин рішення щодо дати проведення матчу та/або часу початку матчу ухвалює Дирекція”.
Дирекція УПЛ щодо виправдання свого ганебного рішення про перенесення часу початку матчу Маріуполь – Динамо послалася на запит від Маріупольської міської ради та ФК Маріуполь.
Тобто, будь-яка міська чи селищна рада може звернутися до місцевого футбольного клубу та корегувати календар як заманеться?
Для чого тоді взагалі УПЛ, якщо вона не здатна відстояти свій основний документ?
Йдемо далі. ФК Маріуполь та особисто віце-президент азовців Андрій Санін: згадайте як він захищав регламент, коли йшлося про небажання Динамо їхати до Маріуполя влітку-восени 2017? Тоді один з керівників приазовського клубу називав цей документ УПЛ Біблією. А що ж зараз? Більше схоже на туалетний папір? Адже такі шанувальники регламенту, як маріупольці, чудово усвідомлювали, що переносити час початку гри – ХАРАМ!
Авжеж, прохання маріупольців УПЛ могла відхилити. Та навіть саме звернення всупереч закону – це нахабно і неприйнятно. Хоча загалом найбільшими лузерами у цій ситуації є Генінсон і компанія. Зрозуміло, що Володимир Братиславович досиджує свій термін президентства та не хоче далі займатися УПЛ. Але ж можна наприкінці каденції так відверто не плювати на правила? “Маріупольська ситуація” – це черговий мінус репутації футбольної організації та її керівників.
Подейкують, що уся ця катавасія сталася через приїзд Петра Порошенка, який був у Приазов’ї 1 квітня та буцімто не встигав повернутися з Волновахи саме на 14 годину дня. “Пропозиція, від якої неможливо відмовитися” цілком могла бути оголошена міській раді, яка звернулася до ФК Маріуполь, а ті вже до УПЛ. Та відколи це приїзд президента став форс-мажором?
Також спробуйте собі уявити, що умовна Ангела Меркель із якихось своїх міркувань захотіла потрапити на матч Герта-Баварія, але не встигає на Олімпіаштадіон на 19:30. А тепер уявіть, що мерія Берліна пише лист у Герту, а ті надсилають запит на перенесення гри до Бундесліги…
Абсурд? Смішно? Авжеж, бо в Німеччині працюють певні правила. Писані та неписані. Бундесліга ніколи не дозволить собі так паплюжити Регламент, а Меркель навіть у думках не матиме можливості маніпулювання чиїмось розкладом на догоду своїм інтересам. Без закону – немає порядку, пам’ятайте це. І коли наступного разу десь в українському футбольному господарстві ви побачите бардак – не полінуйтеся перевірити, чи усе чиниться за правилами.
Вадим Скічко
Хотя какие правила, законы и регламенты для лохмет-проституток?!