17 февраля 2016 21:34
4

Андрей ШЕВЧЕНКО: "В сборной выделяются Ярмоленко и Коноплянка"

Федерація футболу України спільно з Асоціацією спортивних журналістів України започаткувала новий проект «Молодий футбольний журналіст», що має на меті підтримку та розвиток футбольної журналістики в країні.


Ексклюзивна зустріч


Перший кроком реалізації цього задуму стала участь студентів Інституту журналістики Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка у прес-конференції – презентації тренерського та адміністративного штабу національної команди України на Євро-2016. Але потім на майбутніх журналістів чекав справжній ексклюзив, якого не мали їхні більш досвідчені колеги!


Після прес-конференції студенти, які зокрема навчаються на спецкурсі «Спортивна журналістика», мали більш тісну зустріч з Першим віце-президентом ФФУ Вадимом Костюченком та новим членом тренерського штабу збірної України Андрієм Шевченком. В участі, що відбулася у залі Виконкому ФФУ, також взяли участь голова робочої групи ФФУ на Євро-2016 Сергій Лашкул, президент Асоціації спортивних журналістів України Михайло Волобуєв та прес-секретар національної команди Олександр Гливинський.


Відродження спортивної журналістики


Вадим Костюченко наголосив на тому, що Федерація футболу України зацікавлена у відродженні й розвитку спортивної і, зокрема футбольної, журналістики, яка останнім часом переживає непрості часи. Для того, щоби стимулювати майбутніх журналістів, ФФУ й започаткувала конкурс на всебічне й активне висвітлення футбольних подій на усіх рівнях. Переможці конкурсу отримають цінні призи, але, що найголовніше, в результаті наполегливої роботи, матимуть змогу заслужити гарну репутацію серед колег та футбольних фахівців.


Президент Асоціації спортивних журналістів України Михайло Волобуєв, котрий щойно повернувся з Конгресу Всесвітньої Асоціації спортивної преси AIPS у Катарі, повідомив, що AIPS спільно з УЕФА вже сформував групу молодих футбольних репортерів, які майже два роки працюють за підтримки Союзу європейських футбольних Асоціацій. До речі, на згаданому Конгресі представник УЕФА повідомив, що на Євро-2016 буде акредитовано близько 5 тисяч журналістів.


Від Євро - до Сум


Керівник делегації ФФУ на Євро-2016 Сергій Лашкул розповів студентам Інституту журналістики про вимоги до медіа-центру збірної України на континентальній першості у Франції, облаштуванням якого у місті Екс-ан-Прованс займається робоча група федерації. Зона роботи для 100 працівників ЗМІ та конференц-зал на таке ж число осіб будуть відповідати всім вимогам УЕФА.


Студенти цікавилися можливістю поїздки на чемпіонат Європи, а також черговим розширенням географії матчів збірної України, зокрема варіантом проведенням матчу національної команди у Сумах, де, як відомо, існує красень-стадіон «Ювілейний».


- Збірна України повинна об’єднувати вболівальників всієї країни, - зазначив Вадим Костюченко, - а тому ми зацікавлені, щоби ігри проводилися у більшості міст держави, і, як ви знаєте, до початку АТО так і було. Тепер, особливо після страшної авіакатастрофи в Донецькій області, ми маємо виконувати вимоги УЕФА щодо певної віддаленості від небезпечної зони. Однак ми пам’ятаємо, в тому числі й про арену у Сумах, де 2011 року відбувся фінал Кубку України. Переконаний, місто заслуговує на проведення матчів масштабу збірної України, але необхідно вирішити всі питання щодо безпеки проведення такого міжнародного заходу. До речі, на цей рік ми запланували проведення у Сумах фіналу Дитячо-юнацької футбольної Ліги і матимемо змогу перевірити як працюють міські служби у плані організації спортивної події.


Інтерес до Шевченка


Звісно, найбільше запитань в юних журналістів було до легенди футболу, а нині – новоспеченого тренера Андрія Шевченка. Студентів цікавило різне: як підсилити гру збірної у нападі, як перемогти грандів, і, врешті-решт, якої думки Андрій про можливості нашої команди.


- У складні збірної України є кваліфіковані виконавці, - зазначив Шевченко, - вирізняються два лідери, два провідних футболісти - Ярмоленко і Коноплянка. Євген грає доволі непогано у чемпіонаті Іспанії, Андрій – чудово виступає цього сезону у Лізі чемпіонів. У той же час, рівень чемпіонату України недостатньо високий. Відтак гравці українських клубів, котрі потрапляють до збірної, не завжди відповідають вимогам ігор найвищого ґатунку. В тій же Німеччині, Іспанії чи Італії тренеру збірної значно легше вибрати якісних футболістів, адже більша кількість виконавців грають на рівні Ліги чемпіонів чи Ліги Європи. У нас таких гравців, на жаль, небагато. І коли збірна грає проти грандів, це дається взнаки. Не завжди певному гравцеві виходить зіграти так, як вимагає ситуація. Тому те, що ви бачите, це - не обов’язково помилка гравця. Просто інколи рівень суперника відчутно вищий. Виходячи з цього й обирається відповідна тактика, модель гри, скажімо, від оборони. Отож, вивчення і розуміння можливостей футболістів – це тривалий процес.


Стадіон на Оболоні


Студенти-журналісти запитали також про стадіон біля школи на Оболоні, де Андрій Шевченко робив свої перші кроки як гравець. Свого часу уславлений футболіст відремонтував цю шкільну арену, а також збудував новий футбольний майданчик, однак був вкрай засмучений, коли минулого літа побачив, що стадіон залишився без догляду і знову набув жалюгідного вигляду. Відтак Шевченко сказав, що тепер поміркує як змінити інфраструктуру цього об’єкту та знайти відповідальних людей, які б доглядали за полем.


Фото на згадку, очікування цікавих статей та позитивний настрій – основні наслідки першої зустрічі, покликаної залучати молодих журналістів до висвітлення футбольних подій.

Старший молчал-плохо,ассистент говорит много-тоже плохо.
Надо Онищенко послушать,может понравится.
После таких откровений можно и о посте тренера Бразилии, Испании или Германии можно задуматься.
"В сборной выделяются Ярмоленко и Коноплянка" - глубокая мысль
Шевченко слишком звездный(в хорошем смысле) , что бы быть не главным.