Сергей КОВАЛЕЦ: "Франция - это фаворит любых соревнований"
Керманич молодіжної збірної України прокоментував результати жеребкування відбіркового циклу до Євро-2017, а також повідомив, наскільки непросто відбувалося ухвалення календаря
— Сергію Івановичу, ви перебували на жеребкуванні в Ньоні, тож розкажіть, яка там панувала атмосфера?
— Усе пройшло на високому рівні, у хорошій атмосфері. Зустрів багато знайомих — тренерів із пострадянських країн, керманича молодіжної збірної Греції, німецьку делегацію, хорватську, швейцарську. Поспілкувалися, обмінялися думками. Хочу сказати, що група нам дісталася достатньо цікава, рівна, й у матчах із такими командами зможемо перевірити свій рівень. Власне, як хлопці, так і тренерський штаб мають можливість показати себе з найкращого боку. Ми впевнені, на нас очікують захоплюючі, безкомпромісні та цікаві поєдинки.
— Ураховуючи рівень суперників, як гадаєте, чи могла б Україні дістатися легша група?
— Це — Європа, й особливо зручних суперників тут не підбереш. Тому говорити, що хтось із них легший, а хтось сильніший, не варто. Усі команди хорошого рівня, й, до речі, у Шотландії, в Ісландії футбол підтримується на державному рівні. Непогана збірна й у Північній Ірландії. Навіть попри те, що вони сіялися з останнього кошика, жодного балу без боротьби північноірландці не віддадуть. Франція — це фаворит будь-яких змагань. Варто зазначити, що наразі «трикольорові» — чинні чемпіони світу серед двадцятирічних. Македонці грають у швидкісний, комбінаційний футбол. Отож чекаємо на початок офіційних матчів, а поки що в нас є час, щоби добряче підготуватися, зібрати всю необхідну інформацію про суперників. Також перед початком кваліфікаційного раунду, згідно з датами ФІФА, ми проведемо невеличкий збір у березні, зіграємо два товариські матчі — зі Словенією та Словаччиною.
— Наскільки відомо, визначення календаря — справа з нелегких. Делегації збірних кожної з груп збираються разом і тривалий час працюють над його узгодженням. Скільки часу знадобилося цього разу, щоби всі сторони досягли консенсусу?
— Ви маєте слушність. Справді, погодження календаря — це дуже прискіплива справа. Кожен хоче відстояти свою точку зору, підлаштувати розклад якомога вигідніше для себе. Наприклад, 2013-го ми дві години узгоджували календар, але було п’ять команд. Цьогоріч для затвердження знадобилося три години. Зрештою, відбір розпочинаємо у вересні виїзним матчем проти Македонії, й закінчуємо в лютому 2016-го також на виїзді — проти Ісландії (детальний розклад матчів «молодіжки» дивіться нижче. — Р.К.).
— Сергію Івановичу, в третій групі, крім нашої команди, опинилося ще дві збірні — Франція та Ісландія, котрі також грали в плей-оф до Євро-2015, однак ніхто з них на континентальну першість не поїхав. Плюс, іще є шотландці, які минулого відбору посіли третю сходинку. Ураховуючи нереалізовані амбіції минулого відбору, певне, боротьба в нашому секстеті буде, як ніколи, запеклою?
— Гадаю, що так. Як відомо, до Польщі (країна-господар) поїдуть уже не 8 збірних, як це було раніше, а 12. Команди, котрі посядуть перші сходинки у своїх групах, напряму потрапляють на єврофорум, а в плей-оф гратимуть чотири найкращі збірні, що посядуть другі місця. Розширення фінальної стадії молодіжного чемпіонату Європи дасть можливість більшій кількості збірних подолати сито кваліфікації, і це всі чудово розуміють. Хоча для розвитку дитячо-юнацького футболу можна було би до 16 учасників розширити фінальну стадію. Під час узгодження календаря було помітно, що жодна зі сторін на поступки не збирається йти, відтак усі стояли на своєму. Ми впевнені, що матчі в нашому секстеті будуть запеклими, й на вболівальників чекає справді класний, видовищний футбол.
— Чи були під час обговорення календаря пропозиції, щоби Україна розпочала відбір у березні?
— Звісно, були. Нам не тільки в березні пропонували зіграти, а й у травні. Однак ми зайняли чітку позицію, адже влітку збірна U-20 гратиме на чемпіонаті світу. У зв’язку із цим, розпочинати відбір раніше вересня нам аж ніяк не зручно. Хочу сказати, що кожна команда в нашій групі є фаворитом, і всі, без винятку, молодіжні збірні будуть до останнього битися за вихід із групи.
— Торік у березні ваші хлопці в товариській зустрічі мірялися силами зі збірною Франції U-20, де був зафіксований нічийний рахунок — 1:1. Що скажете про цю команду?
— У «ле блю» завжди дуже сильні збірні, починаючи від національної й закінчуючи найменшою віковою категорією. Зрештою, у французів команда так само добротна, як і решта команд у нашій групі.
— На турецьких зборах українці грали проти Албанії, яка географічно перебуває в безпосередній близькості до Македонії. Чи можна сказати, що за стилем ці суперники схожі між собою?
— Напевно зможемо сказати, коли подивимося поєдинки за їхньої участі. Поки що про цю команду нам відомо небагато, й наразі порівнювати македонців із албанцями, мабуть, було би неправильно. Прийде час, вивчимо їхню гру, підготуємося, й тоді вже зможемо давати якусь характеристику.
Роман КИРІЄНКО.