10 січня 2025 12:28

Знищення військової еліти: журналісти дізналися про втрати РФ в Україні на початок 2025 року

Фото - https://depositphotos.com/ua/


Майже за три роки війни проти України РФ втратила щонайменше 6083 елітних військових фахівця, на підготовку яких пішли роки і мільйони доларів.

Як повідомило видання Бі-бі-сі, яке зробило підрахунок, до цієї кількості включено тільки кадрових військових із найкращих підрозділів ПДВ, морської піхоти, загонів спецпризначенців Міноборони і Росгвардії, а також військових пілотів. Загалом на основі відкритих даних журналісти видання встановили імена 88 055 російських військових, убитих в Україні.


Журналісти, які розслідували цього разу саме втрати в елітних військах, повідомили, що елітні загони десантників, морської піхоти та спецпризначенців ГРУ відігравали ключову роль на початку війни і тоді ж вони зазнали найбільших втрат.


Видання зазначило, що до 1 вересня 2022 року змогло підтвердити ліквідацію 900 російських військових з елітних загонів. А до початку 2025 року ця кількість зросла майже вчетверо і перевалила за 6 тис. осіб.


Журналісти зазначили, що роль кадрових військових РФ та елітних підрозділів на передовій залишається істотною, оскільки вони виконують точкові операції на найбільш важливих або важких ділянках фронту. "Наприклад, поки ПВК "Вагнер" посилала загони ув'язнених на штурм Бахмута, утриманням флангів займалися десантники", - написало видання.

Підрозділи морської піхоти (155-та і 40-та бригади) йшли на таран під час штурмів Вугледара, а зараз 155-та і 810-та бригади зазнають втрат у Курській області. А морпіхи 40-ї бригади нещодавно захопили селище Новий Комар у Донецькій області.

До теперішнього часу журналістам вдалося підтвердити смерть 3240 кадрових десантників, серед яких 654 офіцери.


Загальні встановлені журналістами втрати російських підрозділів ВДВ склали 3957 військових. Крім кадрових десантників вбито ще 253 мобілізованих у загони ВДВ і 419 добровольців, які підписали контракти після початку війни. Від кадрових вдвшників їх відрізняє час, витрачений на підготовку. "Перед відправкою на фронт добровольців готують один-два тижні. А тільки на базову підготовку десантників раніше давалося від шести місяців до року", - пояснило видання.


Судячи з відкритих даних, найбільших втрат зазнав 331-й гвардійський полк ВДВ із Костроми. Журналісти дізналися про 237 убитих, зокрема командира полку і ще 40 офіцерів. Десантники 331-го полку вважалися одним із найсильніших підрозділів армії окупантів. Мало того, що вони щороку марширують Красною площею на 9 травня, вони ще й воювали на Балканах, у Чечні та Донецькій області у 2014 році.

Журналісти деталізували, що 59 військових 331-го полку було вбито під час спроби штурму Гостомеля і села Мощун під Києвом. А торік частину костромських десантників ліквідували під час штурму Часова Яру і під Бахмутом.


"Реальна кількість убитих у 331-му полку може сягати 480 осіб. Якщо додати до цього приблизну кількість тяжкопоранених... полк міг не дорахуватися 1400-1500 осіб. Це може дорівнювати або навіть трохи перевищувати передбачувану чисельність 331-го полку на початок вторгнення в Україну", - зазначили журналісти.


Крім того, великих втрат зазнала і 31-ша гвардійська бригада ВДВ з Ульяновська - 214 осіб убитими. Сім років тому цей підрозділ отримав звання найкращого десантно-штурмового з'єднання ВДВ РФ. Військові 31-ї бригади відзначилися на Донбасі ще 2014 року. Тоді під час боїв під Іловайськом ульяновські десантники зазнали перших втрат, а на початку 2022 року бригада втратила 68 осіб убитими, і, судячи з усього, їх ліквідували в районі Гостомеля.


"Друга велика хвиля втрат - це весна 2023 року, коли десантники підтримували просування ПВК "Вагнер" до Бахмута. Загальна кількість військових 31-ї бригади, які вибули з ладу через смерть або поранення, може наближатися до довоєнної чисельності бригади", - вважають журналісти.


Видання також дізналося про втрати і в найелітнішому загоні ВДВ - 45-й бригаді спецназу. Протягом десятка років бригада вважалася топовим підрозділом армії РФ, де готують диверсантів і розвідників. Бі-бі-сі вдалося встановити, що в Україні було вбито 54 військових цієї бригади, зокрема 4 офіцери. "Це більше, ніж за всі 30 років існування підрозділу", - зазначили журналісти.

До 2025 року видання встановило ліквідацію 580 військових спецпризначенців ГРУ, майже кожен п'ятий із них - офіцер (108 осіб). Як оцінили журналісти, це дуже серйозні втрати, оскільки на підготовку бійців ГРУ з вузьким профілем можуть піти роки. "На підготовку навіть лейтенанта відповідної кваліфікації потрібно щонайменше 4 роки навчання у військовому училищі і сотні тисяч рублів інвестицій щорічно. Але і після випуску офіцеру спецназу ГРУ потрібно ще кілька років навчання, щоб набратися досвіду", - зазначило видання.


Також журналісти повідомили, що загони російської морської піхоти брали участь у всіх ключових епізодах - від штурму Києва і Маріуполя до бойових дій у Курській області РФ. Загалом журналістам вдалося підтвердити ліквідацію 1247 кадрових морських піхотинців, серед яких - 214 офіцерів. Загальні встановлені втрати морських піхотинців разом із мобілізованими, добровольцями та прикріпленими до морпіхів загонами ув'язнених склали 1685 осіб.

За відкритими даними, найбільших втрат зазнала 155-та бригада, що базується в Примор'ї. Морпіхи з Владивостока втратили вбитими 387 осіб, включно із заступником командира бригади. "Підполковника Романа Кожухова, майора Олександра Абілова і капітана Наїля Шахманова вбито в лютому 2024 року під час шикування на базі в селищі Оленівка Донецької області. По шеренгах 155-ї бригади вдарили ракети HIMARS", - деталізували журналісти.


Понад 330 осіб убитих у 810-й бригаді морської піхоти, що базується в анексованому Севастополі. "Примітно, що 84 встановлених морпіхи бригади загинули 2024 року в Курській області", - зазначили журналісти.


Щодо військових льотчиків журналісти зазначили, що підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15-17 років і коштувати до $14 млн. А РФ втратила у війні проти України таких 267. Середній вік ліквідованих льотчиків становив 40 років. Але через брак таких спеціалістів, на війну залучили і ветеранів, старших за 55 років. "Найстаршим загиблим пілотом став генерал-майор у відставці - Канамат Боташев. Він загинув у віці 63 років, виконуючи завдання для ПВК "Вагнер"", - повідомили журналісти. Ще один пілот "вагнерівців" В'ячеслав Зангієв пішов воювати проти України у віці 62 років і був ліквідований восени 2022 року в районі Бахмута.

Говорячи про втрати еліти російської армії, потрібно згадати про офіцерів. До січня 2025 року їх убито 4595 осіб і саме ці втрати, як зазначило видання, є найбільш чутливими для армії РФ. Видання пояснило, що в структурі російських ЗС тільки офіцери навчені синхронній взаємодії з іншими родами військ, особливо з артилерією. "Тільки офіцери мають право ухвалювати рішення щодо керівництва боєм і тактичних дій будь-якого рівня. Це робить командирів молодшої ланки незамінними на передовій", - міркують журналісти і додають, що замінювати вбитих офіцерів важко, оскільки на їхню підготовку необхідно щонайменше чотири роки навчання.


Видання зазначило, що реальні втрати РФ на війні проти України набагато вищі, ніж можна встановити через відкриті джерела. А опитані військові фахівці припустили, що дані видання можуть охоплювати від 45% до 65% від реального числа ліквідованих.


"З урахуванням наведеної вище оцінки і нашої цифри підтверджених втрат 88 055 осіб, реальна кількість загиблих із російського боку може бути в діапазоні від 135 470 до 195 678 осіб", - підсумували журналісти.