13 листопада 2024 14:00

Колліна про систему тренерських запитів: "Вона не зможе показати те, що може показати ВАР, але це доступніша технологія. Вона призначена для роботи з 4-5 камерами"

П'єрлуїджі Колліна висловився про експеримент із тренерськими запитами.


Раніше стало відомо, що ФІФА має намір продовжити тестування системи FVS, яка дозволяє тренерам робити запити на перегляд відеоповторів. Вона використовувалася на жіночих чемпіонатах світу серед гравців до 17 та 20 років. Використовувати її планується у лігах «з меншою кількістю ресурсів».


«Дуже важливо дати зрозуміти, що FVS – це не ВАР, особливо з погляду очікувань. Через обмежену кількість камер FVS не зможе показати те, що може показати ВАР. Прикладом може бути офсайд: без правильно встановлених камер можна побачити лише явний офсайд. Це також робить важливим ухвалення рішення на полі.

FVS призначений для роботи з обмеженою кількістю камер в ідеалі до 4-5. За наявності більшої кількості камер процес перевірки всіх знятих матеріалів та доступних ракурсів може забрати дуже багато часу, оскільки, на відміну від ВАР, тут не буде офіційних осіб, які виберуть, які ролики показати судді.

Тренери мають обмежену кількість запитів на повтор, по два за матч, і вони згоряють у разі невдалого запиту. Тому вони мають намагатися не марнувати запити під час матчу. Може статися так, що вони зроблять своєрідну «останню спробу» у разі епізоду, який відбудеться наприкінці матчу, але це не обов'язково дасть тактичну перевагу.

Надання судді можливості ініціювати перевірку означало б піддати його додатковому тиску, оскільки гравці намагатимуться переконати суддю підійти до монітора щоразу після ухвалення рішення. З цієї причини відповідальність за прийняття рішення про проведення перевірки нестимуть тренери, хоча гравці можуть рекомендувати їм [зробити запит], оскільки вони часто знаходяться ближче до епізоду, якщо не беруть у ньому безпосередньої участі.

Незважаючи на те, що ВАР використовується приблизно у 200 змаганнях по всьому світу, багато інших не можуть запровадити його через обмеженість фінансових та людських ресурсів. FVS – це більш доступна технологія, яку можуть запровадити багато інших асоціацій – членів ФІФА, щоб допомогти суддям у разі потреби. ВАР та FVS – це різні рішення для різних потреб», – сказав голова суддівського комітету ФІФА П'єрлуїджі Колліна.