11 вересня 2024 16:07

Ілля БЛИЗНЮК "Україну вважали фаворитом групи, а ми поки що аутсайдери"

Колишній воротар збірної України Ілля Близнюк ексклюзивно для UA-Футбол прокоментував матч між Чехією та Україною, що закінчився поразкою команди Сергія Реброва 2:3.


- Чому збірна не може грати два тайми рівно? Знову, як і в попередніх матчах, перший тайм – блякло, а після перерви якість гри покращується.

- Відзначив би кілька причин. Не можна сказати, що не було мотивації на цей поєдинок, після програшу албанцям. Але є нюанси. Що впало в око – немає чіткої структури гри, футболісти, особливо в першому таймі, не знали, що робити, коли був високий тиск з боку чехів. Хотіли виходити з оборони за рахунок пасу від свого воротаря, але для цього потрібне чітке виконання і якість технічних навичок, щоб подолати першу третину поля. І тут були проблеми. Поки ми не можемо цього робити. Простіше було б, якби воротар вводив м'яч у гру ударом від воріт. Видно, що висновків не зроблено. Це дає впевненість супернику. А збірна, вкотре забивши м'яч, трохи підбадьорилася, але потім знову були зменшені оберти. Немає цього стрижня, який би переломив невдалий перебіг поєдинку, немає структури, спостерігаємо хаотичні рухи гравців не за своїми позиціями, особливо немає чіткої гри без м'яча.


- Збірна Чехії в першому таймі запропонувала силовий футбол, і ми виявилися не готові до такого тиску.

- Наші гравці програвали багато єдиноборств, поступалися в стиках. Футбол полягає в тому, хто більше виграв єдиноборств, мікродуелей, той має перевагу на певній ділянці поля. І це втілюється в забиті м'ячі. Також програвали боротьбу в підборах, особливо перед штрафним. Як забили нам другий м'яч? Велика кількість гравців опинилися глибоко у штрафному, відбувся винос, Ярмоленко не встиг на перехоплення м'яча, Шульц підхопив і другим дотиком забив. Із цих мікродуелей склався результат матчу не на нашу користь. У першому випадку Шапаренко помилився в прийомі, і одразу нас покарали. Індивідуальні та колективні помилки відображають рахунок на табло. На жаль, поки що результату немає.


- Навіть воротар чехів, коли отримував м'яч, довгими передачами через півзахист доставляв його в зону нападників, де знову ж таки нав'язувалася боротьба за принципом канадського хокею. І габаритні господарі домінували в цьому компоненті.

- Таким чином, вони хотіли убезпечити свої ворота, простіше кажучи, спростили гру. А попереду зробили ставку на тиск і пресинг, що й спрацювало. У другому таймі господарі скинули оберти, і дали нам можливість перейти в атакувальний футбол. Так, другий тайм збірна України провела якісніше, але не вистачило десь везіння, а десь майстерності.


- Незважаючи на поразку, кого можна виділити в нашій збірній?

- Хто порадував, так це Судаков. Своїм бажанням, зарядженістю на гру, забив гол і ще міг відзначитися. У ті 20 хвилин, що вийшов на заміну, був дуже корисний.


- Після поразки від Албанії, у складі відбулися зміни. На гру проти Чехії вийшло нових шість гравців. Чи пішло це на користь?

- Якщо немає результату, як воно могло піти на користь?! Так, головний тренер хотів змін у грі, але не склалося. Потрібно було проти силових чехів ставити більш чіпких гравців, які вміють руйнувати гру суперника. Уміння грати без м'яча – це теж мистецтво.


- Якщо пропустили три м'ячі, значить, знову проблемна лінія захисту?

- Я ще на початку сказав, проблема в грі. Пропускають усі й забивають усі, кульгає командна робота.


- Після двох поразок які перспективи в нашої збірної?

- Наступна гра з Грузією, схожа на фінальну. У нас немає стабільності гри, складу. Дуже багато йде ротації, перестановок, які поки не дають результату. Якщо потрібно вирішувати турнірні цілі, то має бути сформований кістяк із 15-16 футболістів, які виходитимуть на поле і вигризатимуть результат. Є прізвища, а ось злагодженої команди, на жаль, немає. Хто міг припустити, що ми програємо два поспіль стартових матчі. Нас вважали фаворитом групи, а ми поки що аутсайдери. Через місяць побачимо, чи будуть зміни.