17 листопада 2023 16:52

Олег ЛУЖНИЙ: "Я б погодився приєднатися до команди, яка бажає змін, адже хочу підняти рівень нашого футболу"

Колишній гравець та тренер «Динамо» Олег Лужний відповів, чи готовий працювати на керівній посаді в українському футболі.


– Чи погодились би провести ці реформи та змінити ці процеси зсередини системи, якби ви отримали таку пропозицію?

– Я б погодився приєднатись до команди, яка бажає змін, адже хочу підняти рівень нашого футболу. Втім, це мають бути однодумці, які дійсно переживають за справу та є професіоналами. Мій життєвий принцип – це чесність, тож я не потерплю корумпованих людей у своєму оточенні.

Такі зміни не будуть зроблені за рік-два – це тривалий процес. Я б робив ту роботу, в якій я розумію що я роблю. Для цього потрібно зібрати правильну команду з людей, які дійсно хочуть розвивати український футбол. Це можуть бути як ексгравці, так і функціонери, як тренери, так і бізнесмени та інвестори – всі ті, хто мають бачення того, що можна зробити для прогресу. Крім того, потрібно зробити аудит Асоціації та визначити її фінансове становище. Розуміти, куди витрачаються гроші та чи доцільно це відбувається.

У мене є розуміння, як має відбуватись цей процес перебудови. Я знаю колег з інших асоціацій, зокрема з англійської, які б допомогли структурувати програму і визначити, що потрібно змінити першочергово. Є змога залучити іноземних спеціалістів до підготовки наших кадрів як у менеджменті, так і у ігровій сфері, зокрема що стосується тренерства, арбітражу тощо. Особливо суддівського корпусу, бо в них критично низький рівень кваліфікації, тому вони і не судять на євроарені, а в кожний тур УПЛ закінчується суддівськими скандалами. Складається враження, що арбітри — головні в грі. Суддя ж має бути непомітною на полі особою, яка контролює процес. А в нашому футболі – арбітри є головними дійовими особами, а не футболіст, це має бути навпаки. Український арбітраж потребує глобальних реформ.

Також потрібно залучати у футбол приватні кошти. У нас є багато заможних людей, які цікавляться футболом і готові інвестувати, але потрібно правильно їх скерувати, задати вектор, об’єднати їх можливості. Це і є однією із задач УАФ – залучити власне не державні кошти, а приватні інвестиції. Яскравий приклад – Німеччина, де місцевий бізнес активно брав участь у розбудові регіональних футбольних центрів. Втім зараз в українському футболі постійно виникають скандали, у яких замішана Асоціація, і це дискредитує футбол в очах потенційних інвесторів. Постійна корупція не дозволяє їм вкладати гроші у футбол. Для цього потрібно вибудувати прозору систему і відновити репутацію головного футбольного органу країни, аби залучати зовнішні та внутрішні інвестиції у розвиток гри, – сказав Лужний.