WSJ: У Сенаті США пропонують виділити допомогу Ізраїлю, залишивши Україну "за бортом"
Фото - ua.depositphotos.com
Сенатори від Республіканської партії представили окремий законопроект, який передбачає надання допомоги Ізраїлю, але не Україні. Як пише The Wall street Journal, це демонструє конфлікт у Конгресі через спільний пает допомоги двом країнам на 106 мільярдів доларів, запропонований адміністрацією президента США.
Сенатори стверджують, що відокремлення допомоги Ізраїлю запобіжить тому, що прийняття законопроекту "застрягне" у Палаті представників, де кількість республіканців, які виступають проти фінансування допомоги Україні, зростає, і зараз вони становлять більше половини конференції Республіканської партії.
"Мої колеги та я твердо переконані, що будь-яка допомога Ізраїлю не повинна використовуватися як важіль для надсилання десятків мільярдів доларів в Україну", – сказав один з авторів законопроекту сенатор Роджер Маршалл.
Законопроект сенаторів від Республіканської партії, який називається Ізраїльським законом про додаткові асигнування 2023 року, передбачатиме допомогу в розмірі 14,3 мільярда доларів. Це включає 10,6 мільярдів доларів військової допомоги Ізраїлю через Міністерство оборони, включаючи системи "Залізний купол" і "Залізний промінь", а також кошти для поповнення запасів американської зброї, надісланої до Ізраїлю, 3,5 мільярда доларів у вигляді грантів на продаж військової техніки за кордоном і 200 мільйонів доларів на допомогу в зміцненні безпеки для Посольства та персоналу США в Ізраїлі та евакуації громадян США в регіоні.
Запропонований рівень фінансування для Ізраїлю подібний до 14 мільярдів доларів, які запитує для Ізраїлю адміністрація Байдена. Але адміністрація поклала ці гроші в ширший пакет, який також включав 61 мільярд доларів для України, близько 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу на обох театрах конфлікту, близько 2 мільярдів доларів на безпекову допомогу в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та 14 мільярдів доларів на безпеку кордону.
Раніше в середу Палата представників нарешті обрала спікером Майка Джонсона. Законодавці швидко прийняли резолюцію, в якій говориться, що США підтримують Ізраїль проти ХАМАС.
Водночас зазначається, що Джонсон був серед 117 республіканців у Палаті представників, які у вересні проголосували проти допомоги Україні у розмірі 300 мільйонів доларів США.
"Я вважаю, що президент отримає допомогу Україні, але це буде результатом важких переговорів, - сказав член Палати представників Дон Бекон. - Президенту доведеться довести свої аргументи".