31 липня 2023 08:28

Помітний перелом. В ISW пояснили, чому в РФ мовчать про удар ЗСУ по Чонгарському мосту

Після чергового удару ЗСУ по мосту Чонгар, який з'єднує материкову територію України з окупованим Кримом, у РФ "воєнкори" відзначилися раптовою відсутністю реакції, виконуючи вимоги Кремля не висвітлювати "незручні" теми.


Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни, повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.


На думку експертів, відсутність реакції російських військових блогерів на український удар по мосту Чонгар є "помітним переломом у репортажах про війну в Україні".

Це може свідчити про те, що Кремль наказав "воєнкорам" утриматися від висвітлення певних тем, йдеться у публікації.

ЗСУ 29 липня заявили про успішне завдання удару по мосту Чонгар на трасі М-18 (Джанкою - Мелітополь) між окупованим Кримом і тимчасово підконтрольною військам РФ частиною Херсонської області.

Фахівці ISW не зафіксували жодних дискусій російських блогерів про український удар, а також постів "воєнкорів", які просували б заяву ватажка окупаційної "адміністрації" Херсонської області Володимира Сальдо про нібито перехоплення 12 українських крилатих ракет Strom Shadow при атаці на міст.

Також зазначається, що єдиним іншим джерелом у РФ, яке прокоментувало удари, був місцевий російський новинний Telegram-канал - він посилив передбачувані заяви російських "туристів" у цьому районі про те, що міст закрито для руху.

При цьому слід звернути увагу, що російські "воєнкори" відреагували на удар ЗСУ по мосту Чонгар 22 червня із загальним обуренням і занепокоєнням. При цьому активно обговорювали цю тему російські блогери, які регулярно коментують як успішні, так і нібито невдалі українські удари по російській логістиці.

Міст Чонгар є помітним вузьким місцем на критично важливій окупаційній наземній лінії зв'язку (GLOC), і малоймовірно, що російські блогери добровільно проігнорують успішний або невдалий удар ЗСУ по об'єкту, йдеться у звіті.

Раніше аналітики ISW озвучували висновки, що деякі російські блогери можуть формувати своє висвітлення війни проти України більш сприятливо для кремлівських наративів, побоюючись покарання Москви після "видалення видатних критичних голосів у російському інформаційному просторі", зокрема - військового злочинця та блогера Ігоря Гіркіна, а також засновника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина.

"Однак загальний страх перед покаранням з боку Кремля навряд чи призвів би до такої майже повсюдної відсутності висвітлення драматичної події, і ймовірніше, що ця відсутність висвітлення викликана конкретною директивою Кремля не висвітлювати збої в критичних GLOC", - йдеться у публікації.

Ключові висновки:


Російський диктатор Володимир Путін неправдиво назвав триваючий український контрнаступ перешкодою для переговорів.


ЗСУ вели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту, а на деяких ділянках досягли значних успіхів.


Війська РФ вели наступальні операції на рубежах Сватове - Кремінна та Авдіївка - Донецьк, і підтверджених успіхів на цих ділянках не досягли.


Українські війська вели наступальні дії на південний захід і на північний захід від Бахмута, і досягли успіхів на цьому напрямку.


ЗСУ продовжували наступальні операції на заході Донецької області та заході Запорізької області, і досягли незначного просування.


Російські джерела стверджували, що війська РФ контратакували та нібито повернули втрачені позиції у західній частині Донецької області та західній частині Запорізької області.


Російські джерела стверджують, що російські офіційні особи планують регулювати діяльність громадянських добровольців, які приносять запаси для окупаційних сил в Україні.


Повідомляють, що 29 липня українські партизани під час диверсійної операції підірвали російську військову техніку в окупованому Маріуполі Донецької області.