Ракетні установки та гаубиці: ЗМІ дізналися, яку допомогу отримала Україна від Італії
Італія з початку повномасштабної війни постачала Україні зброю та інше військове обладнання, проте не розкривала подробиць. ЗМІ з'ясували, якусь італійську техніку отримали ЗСУ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на La Repubblica.
РСЗВ та гаубиці
Україна отримала від Італії високоточні установки MLRS. Вони є оновленою версією HIMARS, яку українські військові вміло застосовують із літа. Ракетний комплекс має гусеничну основу та випускає відразу по 12 ракет.
Також Італія надала самохідні гаубиці німецької розробки Pzh2000, які можуть випустити 20 снарядів лише за 3 хвилини. Вони вражають цілі за 40 кілометрів. По суті, Pzh2000 має потужність трьох російських гаубиць, оскільки їхні боєприпаси схожі на ракети. Ймовірно, що Україна отримала 5-6 таких гаубиць від Італії.
Крім того, ЗСУ отримали самохідні гаубиці M109L. Це броньовані гусеничні машини зі 155-мм калібром, що працюють на "натовських" боєприпасах. Італія раніше виробила сотні таких гаубиць, але з початку 2000-х їх було знято з виробництва. У ЗМІ вважають, що Україні могли передати від 20 до 30 таких машин.
Ще навесні стало відомо, що Італія передала гаубиці Fh70. Видання зазначає, що українські захисники використали їх при звільненні Харківської області та боях на Донбасі.
Бронемобілі
За даними видання, зі складів Італії знято десятки бойових транспортних машин М113. Це трохи застарілі моделі броньованої техніки, але вони дозволяють ЗСУ швидко пересуватися по лінії фронту.
Також ЗСУ отримали бронеавтомобілі підвищеної прохідності "Лінс". Їх передали десантно-штурмовим підрозділам, що звільняють Херсонську область. Ці бронемобілі можуть витримати навіть вибухи мін.
Інша зброя
В італійських ЗМІ вважають, що Україна отримала також 120-мм міномети, які використовували захисники Маріуполя. Вони неодноразово були зафіксовані на фото.
За інформацією видання, ЗСУ отримали великокаліберні кулемети. Їх встановлюють на джипи та пікапи. Частину з них передали бригадам "Азова".
Нагадаємо, що раніше Україна попросила у Франції та Італії системи ППО SAMP-T.