29 травня 2022 08:41
У ЄС пропонують виключити нафтопровід "Дружба" з ембарго проти росії, щоб домовитися з Угорщиною
Фото - ua.depositphotos.com
У Європейській комісії запропонували з проєкту ембарго щодо росії тимчасово виключити ключовий нафтопровід «Дружба». Посли ЄС можуть обговорити переглянутий пакет санкцій сьогодні, 29 травня.
Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих з цим питанням.
Виключенням з ембарго ключового нафтопроводу росії ЄС намагається задовольнити заперечення Угорщини та дійти згоди в застопореному пакеті санкцій.
Єврокомісія вже надіслала національним урядам переглянуту пропозицію, яка дозволить уникнути постачання нафти через нафтопровід «Дружба», який є основним джерелом імпорту нафти до Угорщини.
Ця пропозиція дасть більше часу Угорщині, яка виступає проти ембарго, на пошук технічного рішення, яке задовольнить її потреби в енергії. Це також розвʼяже проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.
Як пише Bloomberg, країни-члени ЄС поступово, протягом шести місяців припинятимуть імпорт нафти морськими шляхами з рф. Імпорт нафтопродуктів — протягом восьми місяців.
Єврокомісія також запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яка постачається нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни.
Пакет санкцій
Раніше у ЄС запропонували припинити весь імпорт російської нафти до початку 2023 року. Угорщині та Словаччині дали б час до кінця 2024 року, щоб виконати вимоги, а Чехію звільнили б від виконання до червня 2024 року.
Згадані країни сильно залежать від російської нафти, але на них припадає відносно невелика частка загальної кількості імпорту до ЄС з Москви.
Однак основна частина постачань нафти з рф припадає на Німеччину та Польщу. У цих країнах вже заявили про те, що відмовляться від постачань із росії незалежно від будь-яких дій ЄС.
Пакет санкцій вимагає підтримки всіх держав-членів. Кілька країн раніше виступали проти розрізнення морських і трубопровідних постачань через побоювання, що такий поділ є несправедливим, оскільки це непропорційно вплине на їхні постачання.
Коментарі
Увійдіть в систему
або
Зареєструйтесь