5 травня 2022 11:48

Куди ж без синочка? Російський генерал-полковник нагородив свого сина орденом за "визволення" Чернігівської області

Генерал-полковник Олександр Лапін, командувач російського Центрального військового округу, нагородив свого сина-танкіста, який керував наступом на українські Суми та Чернігів - наступом невдалим, як уже було зрозуміло на той час. У день виходу на телеканалі "Звезда" сюжету про нагородження російська армія відступала з чернігівського та київського напрямків. З телефонних перехоплень Служби безпеки України та оповідань російських військових відомо про поганий стан російської техніки, недостатнє постачання армії та втрати при наступі на київському та чернігівських напрямках у перші дні війни.


Двоє дуже схожих один на одного чоловіків у повній бойовій амуніції, сучасних касках та бронежилетах тиснуть один одному руку на тлі зламаного паркану та білих українських мазанок в одному із сіл Чернігівської області. По периметру стоїть оточення.

"Вітаю від щирого серця, за стійкість, мужність і відвагу. Вітаю", - енергійно говорить той, що старший. "Служу росії", - тихо відповідає йому нагороджуваний, його форма виглядає трохи потертою, на правому рукаві наклеєний шматок червоного скотчу.

Вранці 29 березня на сайті телеканалу міністерства оборони росії "Звезда" з'явився сюжет: командувач військ Центрального військового округу (ЦВО) російський генерал-полковник Олександр Лапін вручає військовослужбовцям державні нагороди за мужність та героїзм, виявлені в ході спецоперації в Україні. Церемонія нагородження пройшла десь на "чернігівському напрямі". Аби її провести генерал-полковник Лапін особисто прибув на територію України.

Автор цього сюжету телеканалу "Звезды" розповідає, що ордена Мужності, медаль "За відвагу", орден "За заслуги перед Вітчизною", медаль Жукова командувач військами Центрального військового округу (ЦВО) вручив військовослужбовцям, які виявили мужність та героїзм при звільненні населених пунктів області".

Проте жодних військових успіхів у цьому напрямі російська армія не досягла. Того дня (після переговорів української та російської делегацій у Стамбулі) росія оголосила про відступ із київського та чернігівського напрямків.

У Москві цей маневр потім почали називати "кроком доброї волі", а в Києві заявили про успішне відображення агресії.