Блогер: "Виховуйся Забарний кілька років тому в тих же умовах, що зараз у Луческу - в перспективі це рівень верхівок топових чемпіонатів"

Блогер Михайло Смоловий - про гру центрального захисника "Динамо" Іллі Забарного.
- Тоді і зараз
Ілля Забарний
Про пасової складової гри трохи поговорили вище. На радарі видно парадокс( LP % і P%), що показники точності передач в порівнянні з дебютним сезоном навіть впали, а роль і значимість в дистрибуції натомість не виросли.
Ілля дуже показовий приклад того, у що грають діти в академії Динамо, і чому це приносить всім складності в майбутньому.
Не секрет, що "пасуючі захисники" котируються і торгуються на ринку дуже дорого. ІМС після трансферу Миколенко явно має намір отримувати суми вище 20-ки кожен раз. І 20-ку за Іллю можна вторгувати спокійно вже восени. На ТМ повно цінників в районі 20-28 лямів за не самих пасують хлопців типу Конси (Вілла) або Демірала (Аталанта), хлопців, які перш за все славляться борцівськими якостями.
Але треба розуміти, що ІМС сам же у себе краде гроші: діти, які грають до 18 років в бий-беги не отримують належного повноцінного розвитку в грі з м'ячем. Через це Іллю буде важко штовхнути за 40 в команди з культом м'яча, хоча практично всі необхідні якості для такого трансферу у хлопця є.
На пальцях. Останнім молодіжним турніром, де грав Ілля був чемп U19. Там він став другим після Біловара по дистанції просування м'яча передачами - 465.52 метра. Це навіть більше, ніж зараз в УПЛ у лідера Динамо Сироти - 447.12. Тому не варто говорити, що Ілля взагалі нічого не вміє. Навик є, інша справа підхід в його використанні:
- в U19 Ілля на одну втрату мав всього 60.25 метрів просування м'яча
- а у Сироти сьогодні в УПЛ в два рази вищий показник - 118.89 метрів
Чому ж Іллю привчали грати з такою кількістю шлюбу? Тому що це вимога ГТ і обов'язкова програма в бей-беги:
- по малолітці (U19) Ілля виконував по 10.58 / 90 довгих передач з огидними 52.26% точності (85.86% точності всіх передач)
- зараз у першій команді у Сироти в два рази менше довгих передач (5.19 / 90)з приголомшливими уяву 75% точності (94.68% OVR)
Те, що грають в нашій академії і U19 засноване на кількісному прочитанні. Результат досягається не за рахунок якості кожної готельної спроби грати вперед, а за рахунок частоти повторень. Такий підхід викликає захват у всіх, що в самій структурі Динамо, що на прохідних і в курилках заводів, в середовищі Т.зв. радянських людей. Таке мислення близько "по духу" дуже багатьом. Особливо змусив Наживо гол Блохіна Баварії.
У діда в першій команді, тим більше у Реброва, подібний підхід не може вважатися ефективним, здатним приносити результат на тривалій дистанції.
Причина - втрати, які суперники можуть частіше трансформувати в загрозу нашим же воротам. Команда просто частіше дарує м'яч супернику. Наприклад, в U19 в сезоні 2019/2020, коли там грав Забарний, збирали по 118.41/90 втрат. У основи в цьому сезоні 84.04 / 90 (-36).
У тому ж сезоні U19 (19/20) команда виконувала по 70.13/90 передач у фінальну третину (65.6% точності), закінчуючи 25.25/90 дотиками в чужій штрафній.
У нинішнього Динамо лише 60.29/90 (-10) передач в останню третину з пристойними 80% точності (+14), що дає на виході 31.78 / 90 торкань в чужій штрафній (+6). Це називається якісний підхід в дистрибуції, де істотно менша кількість спроб входження у фінальну третину, закінчується великою кількістю входжень в штрафну.
Якщо в Академії і U19 дітей вчать перетворювати футбол в рандом, то дід (Ребров раніше) намагаються (намагався) цю історію нівелювати в бік осмисленості процесу. Сирота, наприклад, зміг перебудуватися і навчився відсікати божевільні варіанти з кулею в космос. Але його точно так же примушували бити вперед по 10 і більше разів за гру з рандомним успіхом.
Іллі поки дається наука складніше. Тому поруч з ним у збірній рулить в тандемі Матвієнко, а в Динамо навіть на швидку руку засунутий з ПЗ на ЛЦЗ Кендзера! Але ж все могло бути інакше, отримай він доступ до більш якісної освіти задовго до знайомства з дідом...
Ілля адже хлопець дуже здібний. 3арік він пристойно присунувся в читанні гри:
- кількість єдиноборств в обороні впала з 6.35/90 до 4.96 / 90 при цьому якість зросла з 68.12% до 74.36%
- зросла кількість перехоплень у перерахунку на володіння суперника з 4.83/30 до 6.37 / 30
- при тому, як фолив 0.78 / 90 разів так і фолить по 0.76/90
Забагато підкатів (на тлі Сироти х3), але 60% із загальної маси чисті.
Буду радий, якщо його пасова гра отримає більш якісний розвиток. Разом з ним може прийти і більш цікава пропозиція з Європи. Спостерігаючи за Іллею ці кілька років, не з'являється сумнівів, що з його умінням слухати у нього все вийде.
Просто прикро, що за Іллю, що за десятки тисяч дітей по всій Україні, які маючи здібності і задатки, не отримують якісної Футбольної освіти до досягнення повноліття. Виховуйся Ілля кілька років тому в тих же умовах, в тій же доктрині, що зараз у діда - в перспективі це рівень верхівок топових чемпіонатів.
Фізруки, звичайно, будуть бити себе в груди, а інет після продажу заполонять в'ю з першими/другими тренерами. Але ж ці люди повинні були дати Іллі ще більше. Але їм просто нічого було.
Історія Забарного і його не самий розвинений расовий навик - вершина айсберга, він на виду. А порахувати тисячі дітей, у яких фізруки просто вкрали мрію, не представляється можливим. Іноді здається, що академії і ДЮСШ ростять дітей для гри за піцерію або за заправку в Гідропарку. Багато там і грають зараз. Готовими боротися за місця в Баварії або Реалі у нас не вчать. Тут, як каже Петраков: ми не французи, ми не іспанці. З такою філософією нам жити ще років 30... - написав Смоловий у своєму телеграм-каналі.
Ярмоленко не взяли, но он нашел куда пойти, потому как хотел. У вас есть готовый критерий как определить, кто станет футболистом, а кто нет? Вы хоть изучите опыт других академий, посмотрите сколько в благополучных футбольных странах выпускников ежегодно, сколько выпускают Месси и Роналду. Непонаслышке...
Вы это серьезно сейчас?