Блогер: "Гармаш - футболіст, якого не можна обмежувати у свободі переміщень і заганяти в стійло не дуже гнучкої схеми"
Блогер Михайло Смоловий в своєму Telegram-каналі аналізує гру "Динамо" проти "Металіста 1925".
Металіст 1925 V Динамо
xG графік
Чим відрізняється футбол від петрабола? Головна відмінність - game management більш високого рівня. На пальцях. Перші 60 хвилин матчу до другого голу Динамо володіло м'ячем 73.43% ігрового часу, в заключні 38 хвилин - лише 52.36%. І якщо в кінцівці у Динамо 22 дотика в чужому штрафному майданчику, то у МХ1925 тільки 2. Про це я писав до матчу: 25-е поки тільки вчаться грати у футбол, а не бий-біжи, конверсія їх володінь поки гранично слабка.
Динамо це знало, Динамо просто віддало м'яч після години гри (воно вело у відборі/підборi після цього 29:20, а з втрат була рівність 35:35, тому не МХ забрав, а саме Динамо злило), але це не означає, що почався обмін атаками, як він починається при петраболе (матч з Казахстаном, наприклад).
У "петраболі" віддати м'яч - означає починати в кожній атаці намагатися втекти. Звідси плодяться втрати - занадто багато необачних поспішних рішень. Від футболістів потрібне постійне перемикання зі станів атака/оборона. У Караваєва просто заїло тумблер через ситуації, коли ти зробив кілька рухів у бік атаки, а необхідно вже бігти назад. Чи не профільному захиснику складніше це відстрілювати.
Тут же у Динамо 0 контратак, але зате 25 позиційних при 10 ударах. У цьому і відмінність, у суперника в ці хвилини всього 4 позиціювання (хоча м'яч є, але Динамо встигає перебудуватися під прийом атаки) і 1 безударна контра:
- Динамо м'яч віддає, але воно не шукає при цьому дуже швидких рішень так часто і так багато, гравці встигають перемикатися
- у петраболі віддають м'яч, щоб отримати простір для "швидких флангів", але через високий брак, і частих перемикань режимів, частіше трапляється те, що гра просто «відкривається» в обидві сторони - і вашим, і нашим
Пам'ятаєте українського боксера на Олімпіаді в Ріо-2020, що бився за золото? Перші раунди пер танком, вів за очками, але замість того, щоб ГРАМОТНО утримувати перевагу в кінцівці - він продовжував перти танком, забивши на все. В результаті пропустив, впав на жопу, і став срібним призером. У нашій країні замість того, щоб говорити про тактичну дурість хлопця - говорили всю дорогу про легітимність рішення судді зупиняти бій. Але в нашій країні звикли шукати джерело проблем не там - генетика така...
Так ось петрабол - це той наш боксер в Ріо. Плоть від плоті - неприборкана стихія. Спасибі дідові, що в Динамо від цього стилю Михайличенко відмовилися, хоча б на рівні першої команди. В академії все так же культивується щирий "петрабол".
Гармаш чимось схожий на Бую. Так, не смійтеся. Ріанчо його мало не зжив зі світу за невгамовне бажання постійно опинятися там, де ЦП в трикутнику виявлятися не повинен. А найкращий Гармаш був при Реброві в схемі з 3 ЦЗ, коли Денис отримав те, що зараз є у позиції Буяльського в Динамо - свободу.
Гармаш - футболіст, якого не можна обмежувати в свободі переміщень і заганяти в стійло не дуже гнучкої схеми. Як підсумок:
- Лєднєв прийняв у першому таймі лише 2 передачі з просуванням (2 торкання в штрафному майданчику)
- Гармаш-6 (5 торкань у штрафному майданчику)
На даному етапі історії Денис краще інтерпретує таке поняття, як простір, і краще використовує його. Лєднєва після більш примітивної гри "Зорі" все ще не вдалося перебудувати. Будь здоровий Буя - Динамо Б забило раніше.
Ймовірності результатів
Так, Динамо зазнавало труднощів зі зломом МХ в закритій позиції. Зловили лише двічі, коли з флангу прийшли глибокі передачі/навіси - не типові для Динамо, коли суперник ще не сів повністю великими силами за лінію м'яча. Тим не менш, створили кияни досить багато моментів, розклад такий:
- 2% симуляцій ударів закінчувався перемогою 1925-х
- 7% нічийних випадків
- 91% комп'ютерних симуляції 34 ударів у матчі (6:28) закінчувався перемогою Динамо
Рейтинг найбільш часто зустрічаються сценаріїв:
- 23.25% - перемога Динамо в 2 м'ячі
- 21.37% - перемога Динамо в 3 м'ячі
- 16.84% - перемога Динамо в 1 гол
- 16.11% - перемога Динамо в 4 голи
- 8.12% - перемога Динамо в 5 голів
- 7.22% - нічия
Тому тут все закономірно.
На даний момент Динамо просто більш якісно навчена і краще підготовлена команда, з кваліфікованим досвідченим тренером і хорошою лавкою. Металіст 1925 поки тільки вчиться, їм бажаю терпіння не звертати з важкого шляху, який вони вибрали. No pain - no gain.
надежны xG и симуляции ударов (последняя
еще менее надежна).
При любых выводах на основе цифр
нужно всегда учитывать надежность
исходной информации.
Очень трудно изобретать новые слова
и/выражения.
"Петрабол" уже придуман несколько лет назад и вовсе
с другим смыслом:
"Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it's much more."
UPES SPE SC will be organizing 'Petrabol', an adrenaline packed battle of boots. The teams would consist of 6 members with two on the bench. This modernized form of soccer is awaited with bated breaths as for the zest it delivers. So tie up your laces, polish up your faces and pre-ready your aces as this will test your spine.
One ball, million eyeballs.
Keep learning. Keep growing. (2017)
А то, что Вы скопировали — лишь описание странички с мероприятием на фэйсбуке. К чему это вообще?
xG ударов из-за штрафной например у них считается чуть ли не нулевым, смоловой потому и не понимает этих ударов.
А вы спросите воротника любого, он вам скажет насколько это неприятно для него.
Даже по статистике чуть ли не половина голов - из-за штрафной. Особенно это актуально для ДК в Чукре, где все стоят автобусом в своей штрафной.
Удары из-за штрафной могут быть нулевыми, так как шанс угодить в ворота падает из-за множества факторов: расстояние, момент удара, бьющая нога, положения вратаря и защитников, и т.д. Но это не значит, что все удары, которые наносятся из-за штрафной, не несут никакой опасности — у WyScout'a есть глоссарий, где подробно расписано о модели подсчета, поэтому вместо постоянного набрасывания на вентилятор, советую обратиться к нему.
И прекратите уже позориться: за 7 туров в ЧУ, Динамо забило 22 мяча и 18 из них были забиты в пределах штрафной (без учета 2 пенальти и 2 автоголов).
Значит в WyScout машинное обучение на очень низком уровне ( кстать, вон Тарас говорит, что он считал вручную в Тернопольском офисе))), я однажды не поленился и пересмотрел игру, когда смоловой явно врал, что у Кадири было 7-8 потерь: оказалась всего ОДНА за игру!!! Карл, одна и 7-8 есть разница???
И это: есть секта смолового в телеграмме, пропагандируйте там эту ересь с усредненными данными по палате.
Это подсчет конкретных собый.
Это осуществляется с большой точностью.
При подсчете xG делают элементарные
ошибки в теории вероятностей.
Например, если пенальти, а потом
добивание, в одном эпизоде
могут насчитать xG > 1. Дальше, при подсчете
xG при одном ударе учитывают слишком
мало факторов, помимо точки удара.
Симуляции строятся на абсурдном
предположении: происходит один
и тот-же матч с тем же множеством
ударов, а симулируются только исходы
ударов.
Если это было реалистично, не
существовало бы такого понятия
как "играть по счету".
Подсчет количества передач игроком
подсчет конечного количества
реальных четко определенных
событий. Естественно, такой подсчет
точный. А симуляции исходов основан
на высосанных из пальца предположений.
Как говорят программисты
garbage in, garbage out
Теперь давайте попробую кратко объяснить на примере. Представим, что одна команда будет бить пенальти другой. Игрок, который пробивал 11-метровый промахнулся и вратарь отбил удар, а на добивание успел игрок и ударил по воротам, но и этот удар был заблокирован, после чего мяч отскочил еще к одному игроку, который все таки забил в пустые ворота. Например, каждый из этих ударов имели следующие показатели xG:
- 1 удар — 0.7xG;
- 2 удар — 0.5xG;
- 3 удар — 0.9xG
В сумме выходит 2.1 xG, но ведь не может быть забито 2 мяча в одной атаке. Однако Wyscout допускает подобную модель подсчета и не рассчитывает это так, как делает StatsBomb, например. В StatsBomb дальше высчитывают вероятность того, что защищающаяся команда не пропустит гол в данной атаке с учетом всех нанесенных соперником ударов:
(1-0.7)х(1-0.5)х(1-0.9) = 0.3х0.5х0.1 = 0.015
Выходит, что у команды были шансы не пропустить, но вероятность этого равнялась лишь 1.5% Теперь, чтобы посчитать вероятность забить, отнимаем от единицы шансы второй команды не пропустить:
1-0.015= 0.985xG.
Это показывает, почему сумма xG иногда может отличаться от разных аналитических групп. Да, Wyscout не высчитывает вероятность обратной зависимости, но сам метод подсчета вероятности забить гол является конкурентным на рынке.
При этом самое забавное что совсем скоро мы можем ожидать Гармаша в так называемом авторе "петраболе", учитывая отношения главного тренера сборной и Дениса.