26 липня 2019 21:43
4
Украина рискует потерять одну команду в Лиге чемпионов - сезон 2019/20 как момент истины
Україна офіційно стартувала в єврокубковому сезоні 2019/20. "Футбол 24" доводить, чому саме цей сезон стане одним із вирішальних з точки зору стратегічних перспектив українських команд у європейських змаганнях.
Зоря першою серед українських команд розпочала єврокубковий сезон 2019/20. Підопічні Віктора Скрипника у Чорногорії перемогли місцеву Будучность та принесли Україні перші очки у таблицю коефіцієнтів УЄФА.
Нагадаємо, за підсумками сезону 2018/19 Україна фінішувала на 9-й позиції у рейтингу асоціацій УЄФА, поступившись 8-м місцем Бельгії, представники якої в минулій єврокампанії набрали на 2,200 балів більше. Станом на 26 липня бельгійці випереджають Україну на 1,400 балів.
Втім, на початку поточного сезону небезпеку для нас становить не лише Бельгія – на 10-й сходинці таблиці коефіцієнтів УЄФА розмістилася Туреччина, яка відстає лише на 0,400 балів. Турецька загроза полягає навіть не стільки у малому відриві, як у тому, що влітку наступного року турки втратять лише 6,600 балів, тоді як Україна – майже 10 (9,800). Таким чином, наразі українці виглядають аутсайдерами у боротьбі за 9-ту позицію, яка дає серйозні привілеї. 7-9 місця з точки зору представництва у єврокубках абсолютно нічим не відрізняються. На відміну від 10-го.
Країна, яка за підсумками єврокубкової кампанії 2019/20 посяде 7-9-ту позицію в рейтингу асоціацій УЄФА, у сезоні 2021/22 отримає право делегувати у європейські клубні змагання 5 представників, з них двох – у Лігу чемпіонів (одного – одразу в груповий турнір, а ще одного – в 3-й кваліфай-раунд).
Що стосується Ліги Європи, то тут в будь-якому випадку розподіл команд зміниться, адже саме у 2021 році УЄФА вводить новий єврокубковий турнір. До прикладу, якщо Україна посідатиме 7-9-ту сходинку в таблиці коефіцієнтів, то одна наша команда гратиме у плей-офф кваліфікації Ліги Європи, а ще дві – у 2-му та 3-му раундах кваліфікації нового єврокубка.
А от 10-те місце дає таку ж кількість команд у єврокубках, проте із суттєвим нюансом – віце-чемпіон стартуватиме не з третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів, а з другого. Таким чином, українська команда отримала б ще одного серйозного суперника на шляху до групи найпрестижнішого європейського клубного турніру.
Тобто, якщо в поточному сезоні Динамо розпочне виступи в Лізі чемпіонів на початку серпня, то за два роки команда, яка стане віце-чемпіоном України, ризикує розпочати єврокубкову кампанію вже в середині липня, що суттєво вплине як на кадрову комплектацію, так і на підготовку до сезону. І те, й інше доведеться суттєво форсувати, адже вихід у груповий турнір Ліги чемпіонів приносить не лише престиж, але й неймовірні для нинішніх українських реалій гроші – щонайменше 15 млн євро лише за участь в турнірі. Не кажучи вже про бонуси за вдалі результати, адже кожна перемога оцінюється ще майже в 3 мільйони. Чим не стимул?
Ситуація ускладнюється тим, що влітку 2020 року Україна втратить 9,800 балів, зароблених у сезоні 2015/16. Абсолютно у всіх наших конкурентів втрати будуть суттєво меншими: 7,400 – у Бельгії, 6,600 – у Туреччини, 3,800 – у Австрії, 5,750 – у Нідерландів, 7,300 – у Чехії. Тому під загрозою місце навіть у топ-10 рейтингу асоціацій УЄФА, що в підсумку вплине і на позиції чемпіона України, який може втратити гарантовану путівку в груповий турнір Ліги чемпіонів. Вже 12-те місце рейтингу УЄФА позбавляє права делегувати чемпіона країни у найпрестижніший європейський клубний турнір. Відрив від 12-ї позиції зараз складає лише 3 бали на користь України (без урахування втрат наступного літа).
Провальний єврокубковий сезон 2018/19 призвів до того, що в цьогорічній кампанії українським клубам кров із носу слід надолужувати втрачене, інакше ми серйозно ризикуємо втратити одну команду в групі ЛЧ. Тому у нас з'явилася додаткова причина підтримати у єврокубках 2019/20 всі українські команди – Шахтар, Динамо, Олександрію, Зорю та Маріуполь. На щастя, перші опоненти наших представників видаються доволі прохідними колективами, тому шанси пробитися якомога далі є доволі реальними.
Потенційна втрата гарантованої путівки в Лігу чемпіонів, безумовно, негативно вплине на український футбол. Заманити пристойних гравців в нинішній чемпіонат України – справа і так складна, але ситуація може стати ще гіршою. Не кажучи вже про єврокубковий досвід, якого українські футболісти всерйоз ризикують не дорахуватися. Знову ж таки, не забуваємо і про фінансовий аспект.
Перемога Зорі над Будучностю принесла Україні перше очко у таблицю коефіцієнтів у поточному євросезоні – ще 4 приніс Шахтар завдяки прямій путівці у груповий турнір ЛЧ. Ми поклали у скарбничку перший бал – сподіваємось, це лише початок, адже відступати, фактично, нікуди. Вилізти на вершину – неймовірно складно, але втриматись на ній ще важче. Щось подібне зараз спіткало і український футбол на початку європейського футбольного сезону.
Коментарі
«Потенційна втрата гарантованої путівки в Лігу чемпіонів, безумовно, негативно вплине на український футбол.»
Брехня! Гарантовану путівку купує лише рижий. Щось не дуже помітний його позитивний вплив на український футбол.
Брехня! Гарантовану путівку купує лише рижий. Щось не дуже помітний його позитивний вплив на український футбол.
Пора робити УПЛ на 10 команд, а Шахтар, що скажете?...
А взагалі- якщо я не люблю Шахтар і Маріуполь- я не буду за них вболівати!
Очки? - ну ок, ось маємо ситуацію- коли реальні очки приносять 2,5 команди...а ділимо на 5.... То може нехай тих 2,5 команди виступають і на них ділиться?
А взагалі- якщо я не люблю Шахтар і Маріуполь- я не буду за них вболівати!
Очки? - ну ок, ось маємо ситуацію- коли реальні очки приносять 2,5 команди...а ділимо на 5.... То може нехай тих 2,5 команди виступають і на них ділиться?