Чемпионат Европы U-19
Группа А. Первый тур
Украина – Бельгия – 0:0
Украина: Шуст, Чигринский, Кицута, Яценко, Прошин (кап), Алиев (Сытник, 57), Милевский (Гладкий, 76), Кравченко (Максимов, 80), Ярмаш, Воробей, Самборский. Тренер – Павел Яковенко.
Бельгия: Верваухид, Спиноса, Вермайелен, Ломбайертс, Райермаеккерс, Харун, Гарсия, Лакроикс (Легар, 60), Вуйтенс, Овермейер, Десмет (Влеминкс, 72). Тренер – Марк Вангирсом.
Предупрежден Прошин (34, опасная игра).
Официальный сайт «Динамо» (Киев) сообщает, что «…впервые в официальном матче "желто–синюю" футболку надел Артем Милевский, борьбу за которого, похоже, ФФУ выиграла окончательно…». По нашим данным, Милевский уже выступал за Украину в официальных матчах: во втором квалификационном раунде. Провел 3 матча - со сборными Дании, Словении, Англии.
Отчет о первом игровом дне. Источник - Официальный сайт ФФУ
Післяматчеві коментарі
Віктор Кащей, старший тренер юнацької збірної України U–18
Українці розпочали гру обережно, так само, як і бельгійці, без особливого ризику в нападі. Це цілком природно, адже відбулася дебютна для збірних гра. У першому таймі наші футболісти діяли переконливіше, ніж суперник, володіли ініціативою, діяли різноманітніше, більше контролювали м’яч. Однак щодо атакувальних дій на завершальному етапі команді бракувало точності та гостроти. У другій половині зустрічі підопічні Павла Яковенка створили декілька дуже зручних для взяття воріт моментів (Кравченко міг відзначитися, замкнувши верхову передачу, Ситник – після яскравого проходу лівим флангом), але поступово втратили ініціативу. Згодом боротьба вирівнялася: українці дещо втратили концентрацію, а бельгійці, які діяли у характерній для себе манері – строго в обороні, у чотири захисники, чотири півзахисники – отримали можливість для контратак. Згадаймо хоча б достатньо небезпечний епізод наприкінці матчу, коли бельгійський півзахисник Харун несподівано для себе отримав м’яч біля воротарського майданчика та невдало пробив з близької відстані. Шуст зіграв надійно та нейтралізував небезпеку. Проте зазначу, що моменти були в обох команд.
У цілому збірна України зіграла дуже впевнено у захисті, окрім згаданого вище епізоду. Усі хлопці старалися. Команда мала три–чотири можливості, які могла реалізувати у забиті м’ячі. Чудова нагода була у Ситника, котрий прекрасно діяв до удару по воротах. Бельгійський голкіпер був готовий до удару Олександра і, напевно, не встиг би зреагувати на постріл Мілевського, який перебував праворуч на ударній позиції.
Найкращий підсумок зустрічі, безперечно, – перемога, однак нічию у першому матчі теж можна вважати прийнятним результатом. Зазвичай, перші ігри команди проводять не дуже переконливо, не поспішають розкриватися. Головне – не припустися на полі фатальних помилок. І в цьому наші хлопці молодці.
Швейцарія – Італія 1:1
Юрій Калітвінцев, старший тренер юнацької збірної України
Зустрічалися рівні команди, які продемонстрували непоганий рівень. Зазначу, що рахунок цілком по грі, хоча швейцарська збірна мала деяку перевагу: грала вдома, за переповнених трибун (а це близько семи тисяч глядачів), які переливалися тисячами національних прапорців. Справжнє свято.
Щодо стилю гри італійці, наші найближчі суперники, не здивували: діяли чітко, дисципліновано, індивідуально на полі футболісти не вирізнялися, принаймні у цій зустрічі. Господарі ж окрім командної гри запам’яталися й кількома яскравими гравцями.
Команди цілком задовольнилися нічиєю, адже у першому матчі головне – не поступитися.