15 січня 2018 18:14
1

Диплом "без состава преступления" Вадима Костюченко

Для початку, я вам розповім, як працює, переважна більшість українських ЗМІ з резонансними кримінальними новинами. Отже, приміром, в інформаційному просторі України з’являється новина на тему: ДТП з очевидною провиною мажорів, криваві бійки за участі відомих людей, піймані на корупції високопосадовці та народні депутати, етс. . . Усі ЗМІ моментально розцитовують, розслідують і смакують доки гаряче. А далі... починається слідство. І весь азарт у журналістів поступово згасає. Слідство — це ж кабінети, папери, тяганина, це читачеві/глядачеві/слухачеві "не згодуєш".


Цю тему вже давно зрозуміли юристи підсудних, тому діють за простим і перевіреним сценарієм. Навіть коли їхній клієнт на 200% винен, йому здебільшого радять: не реагувати, не бикувати і взагалі зачаїтися на певний проміжок часу. Далі минає якихось півроку. ЗМІ, їхні читачі/глядачі/слухачі просто забувають про ці історії і кримінальна справа... закривається. Я навіть назву вам причину, яка постійно фігурує в поліцейських протоколах, — "кримінальну справу закрито за відсутністю складу злочину". Отак, у момент скоєння ДТП, бійки, корупційних дій був склад злочину, а минуло півроку-рік — і вже немає складу злочину. І нікому до того діла немає, окрім хіба постраждалої сторони.


Приблизно так і сталося з новиною про начебто фальшивий диплом першого віце-президента ФФУ Вадима Костюченка. Подія, бодай на футбольному рівні, далеко не рядового масштабу. Ви лише вчитайтеся в цю посаду, другу за рівнем людину усього українського футболу підозрюють у купівлі фальшивого диплома і в тому, що потім з його допомогою вона здобула дві наступні свої освіти. Вибух новин на цю тему, сюжети на центральних телеканалах та в спортивній телепрограмі, а далі... тиша.


От тільки медіакомпанія "NewWest Media" виявилася трішки не стандартним ЗМІ і вирішила поцікавитися, як там справи з розслідуванням. Ми відправили офіційний запит у Дарницьке управління Нацполіції, а далі почалися цікаві події. Головного редактора нашого видання викликали для проведення слідчих дій. Після формального та неформального спілкування з працівниками управління Нацполіції стало ще цікавіше. З'ясувалося, що кримінальна справа від 2014 року і досі не закрита, тому правоохоронцям надійшла команда її "реанімувати". Згідно з іншою інформацією, слідчі, які ведуть цю справу, кілька разів робили спроби викликати повісткою громадянина Костюченка Вадима для проведення слідчих дій. Однак усі спроби були невдалими. У поліцейських була навіть підозра, що перший віце-президент банально переховується від слідства. Вони, між іншим, мали всі підстави так думати.


По-перше, сам Костюченко як чесна людина міг би спростувати нібито провокацію на свою адресу, але не показав свій перший та справжній диплом, а обмежився писаниною в "Facebook".


По-друге, новини ТСН оприлюднили відповідь з інституту, де мав би навчатися віце-президент ФФУ, із чітким поясненням: диплом віце-президенту ФФУ там не видавали. А ці факти вже не спростуєш постиком у соцмережі.


Здавалося, ось-ось наші доблесні слідчі та правоохоронці знайдуть та оприлюднять правду. Аж раптом...


До офісу "NewWest Media" надійшла офіційна відповідь від Дарницького управління Нацполіції.



Відповідь Дарницької НацПоліції по справі Костюченка


24 листопада 2017 року це кримінальне провадження було закрите на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України. Простим пошуком в інтернеті знаходимо статтю 284 і вуаля:


Стаття 284. Закриття кримінального провадження

Частина 1. Кримінальне провадження закривається в разі, якщо:


Пункт 2. встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення;

Усе чітко і за відпрацьованою схемою з формулюванням: "за відсутністю складу злочину". Їм для цього навіть не довелося чекати півроку — з моменту появи публікації минуло якихось два місяці. Копія постанови слідчого про закриття кримінального провадження, яку зобов’язані надіслати заявнику (тобто "NewWest Media"), — про такі дрібниці працівники Дарницького управління Нацполіції, схоже, навіть не чули. А може, ці працівники не дивляться телевізор, не читають "Facebook" і навіть не користуються інтернетом? Інакше б розуміли, якою нісенітницею виглядає ця їхня відписка.


А, може, причина в іншому? В екстрасенсорних здібностях президента ФФУ Андрія Павелка. Мер Києва Кличко, після точнісінького такого ж скандалу зі своїм заступником Бондаренком, звільнив останнього з посади. А от нардеп Павелко цього робити не став. Ба більше, Павелко навіть не відсторонив Костюченка від посади на час розслідування. А навпаки, усіляко покривав його розмитими фразами в інтерв'ю, на кшталт: "Давайте дочекаємося результатів слідства і тоді будемо робити остаточні висновки".


Наче в воду дивився Андрій Васильович. А може, вже тоді щось знав керівник ФФУ? Його посада голови бюджетного комітету Верховної Ради зобов'язує знати дещо більше, ніж знають рядові громадяни цієї країни. Громадяни, які звісно не мають стільки можливостей, щоб спершу потрапити на посаду другої людини всього футболу України, потім вляпатися у грандіозний скандал, фактично визнати факт існування власного фальшивого диплома і, нарешті, вийти з цієї історії — "за відсутністю складу злочину". Проте ця відповідь Нацполіції і наша стаття нікого і нічим не здивує. Правда ж?


Українці, як відомо, народ терплячий. Настільки терплячий, що навіть готові дозволити керувати собою людям із цілісіньким фальшивим освітнім життям.

Пока народ не "закипит", этот беспредел будет продолжаться во всем ! (((