Олег САЛЕНКО: "Вряд ли Блохин захочет видеть Милевского"
Артем Мілевський не матиме місця навіть у резервному складі "Динамо", якщо взимку не полишить команди. Таке жорстке рішення прийняв Олег Блохін, головний тренер столичного клубу.
Наставника розсердили слова Мілевського про те, що Блохін має манію величі. "Та я грав! Та я забивав! Я... Я!" — перекривив Артем легенду нашого футболу в розмові з телефонним жартівником, що видавав себе за головного тренера "Спартака" Валерія Карпіна. У цій же розмові футболіст дав попередню згоду перейти до "Спартака" й озвучив фінансові умови: від 1,7 до 2 мільйонів євро на рік.
— Чи справді Артем Мілевський підписав собі футбольний смертний вирок, наговоривши так багато зайвого? — розпитуємо Олега Саленка, екс-форварда "Динамо".
— Так. Мілевський остаточно зачинив перед собою двері до "Динамо". Навряд чи після цих слів Блохін захоче бачити цього футболіста. Навіть у резервному складі. Але є ще президент, якому вигідно взяти за Мілевського гроші. А хто захоче купувати футболіста, якого ховають десь у дублі? Думаю, до резервного складу не дійде. Мілевського хочуть позбутися, тому продадуть за першої-ліпшої нагоди.
— Футболіст признався, що в "Динамо" заробляв від 1,7 до 2 мільйонів євро на рік. Чи порушив він угоду з киянами?
— Я читав висловлювання Максима Калиниченка, нібито до Мілевського застосують штрафні санкції, бо він порушив умови контракту. Насправді "Динамо" не покарає футболіста, бо той лише назвав так званий коридор зарплат — від 1,7 до 2 мільйонів. Якби він назвав конкретну суму, покарання б не уникнув. Інша річ, що Мілевський насолив сам собі, оприлюднивши фінансові умови. Ніхто в Європі не дасть йому такої зарплати! Тому деякі клуби навіть не починатимуть переговорів, хоч мають бажання придбати Мілевського.
— Чи часто футболісти та тренери домовляються між собою про перехід по телефону?
— Це звична річ. Як правило, переходи починаються з того, що головний тренер телефонує футболісту і цікавиться, як у нього справи, чому не грає в "основі", за які гроші може змінити клуб. Ось і Мілевський повірив, що розмовляє зі спартаківцем Валерієм Карпіним. Якщо футболіст дає попередню згоду, то тренер дає сигнал селекціонерам і керівництву клубу почати перемовини. Уже на іншій стадії залучають футбольних агентів. Свою "частку" вони все одно візьмуть, бо навряд чи нині гравець погодиться підписати контракт без допомоги агента. Футболісти не є юридично підкованими. Їм простіше залучити агента і не перейматися юридичними подробицями. Пригадую, коли я переходив в Іспанію, то також боявся сам щось підписувати, щоб не ошукали.
— Як довго тривають перемовини щодо трансферів?
— Усе залежить від того, чи влаштовують умови контракту покупця, продавця футболіста. Наприклад, я ще за два місяці до переходу в іспанський "Логроньєс" знав, що "Динамо" домовилося з іспанцями. Тож усе вирішилося за один день. А є перемовини затяжні, що можуть тривати місяцями, як-от епопея з переходом Вілліана із "Шахтаря" до "Челсі". А Фабрегас до "Барселони" переходив два роки!
Найчастіше контракти укладають за день чи два до закриття трансферного вікна. Спрацьовує цейтнот. Найчастіше він вигідний команді-покупцю. Адже продавець хоче бодай щось отримати за непотрібного футболіста і в останні дні йде на фінансові поступки.
Олег ЗУБАРУК