10 грудня 2012 20:26
1

ФФУ и МВД ужесточат санкции в отношении футбольных хулиганов

Комітет з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України протягом останніх місяців 2012 року значну увагу приділяв ефективній взаємодії клубів Прем’єр-ліги та їх вболівальників.

Восени поточного року вперше в історії українського футболу відбулася офіційна зустріч представників ФФУ зі співробітниками по роботі з вболівальниками футбольних клубів «Динамо», «Карпати», «Металіст», «Дніпро» та «Шахтар». Під час проведення заходу учасниками був здійснений детальний аналіз роботи клубів зі своїми фанами.

В результаті цієї зустрічі було прийнято рішення щодо проведення у січні 2013 року семінару для представників всіх клубів по роботі з уболівальниками. Головною метою семінару є підвищення рівня знань відповідальних працівників клубів та чітке визначення їх функцій у цьому напрямку роботи. Враховуючи зазначене, можна констатувати той факт, що приведення організаційної роботи клубів зі своїми вболівальниками у відповідність до вимог та норм УЄФА є основним напрямком діяльності нового керівництва ФФУ.

Така робота надзвичайно важлива в контексті збільшення кількості вболівальників на трибунах. Прикладом у цьому напрямку можна вважати Німеччину, де з моменту появи у місцевих футбольних клубах співробітників по роботі з фанами, відвідуваність матчів збільшилася втричі. Це стало можливим за рахунок того, що негативних явищ на стадіонах стало менше, а вболівальники почали приходити на футбольні поєдинки сім’ями.

Важливим етапом роботи фахівців комітету стадіонів та безпеки проведення змагань є розробка системи формування списків з проблемними вболівальниками. Ця система буде діяти у всіх клубах Прем'єр-ліги. На сьогоднішній день не існує правової підстави щодо застосовування карних санкцій до людей, які регулярно порушують порядок на стадіонах. У законодавстві немає норми, згідно з якою можна було б заборонити відвідування цими людьми футбольних матчів. Тому фахівці Федерації, спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ, працюють над проектом внесення змін та доповнень до чинного законодавства, згідно з якими злісні порушники несли б відповідальність за свої дії. Це стосується, наприклад, застосування вболівальниками піротехнічних засобів під час проведення матчів, використання забороненої символіки, жестів, проникнення до ігрової зони тощо.

Не обійшли увагою у Федерації й напружені стосунки між вболівальниками і правоохоронцями, та віднайшли спосіб їх примирення. «Планується проведення футбольних матчів між співробітниками МВС і фанами. Це робитиметься для того, щоб люди, які є одвічними суперниками на стадіонах, змогли б подивитися одне одному у вічі, граючи в улюблену гру», - розповів про найближчі плани голова комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Сергій Бухаленков.

Варто зазначити, що 11 грудня у Будинку футболу відбудеться підписання договорів між Федерацією футболу та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту стосовно розвитку шкільного футболу, а також Міністерством внутрішніх справ з реалізації соціального проекту «Відкриті розважальні футбольні школи» у 2013 − 2016 роках. Завдяки запровадженню цих програм у школах з 1 по 11 класи виросте нове покоління футбольних вболівальників, виховане на засадах футбольної етики та взаємоповаги. Крім того, будуть впроваджуватись цінності здорового способу життя, проводитиметься робота щодо профілактики дитячої злочинності і конфліктів, та заходи, направлені на їх подолання.

Давно пора...