Дубль Лукаса помог "Карпатам" одолеть "Динамо" из Бухареста
«КАРПАТИ»: Ільющенков (Тлумак, 46), Гірський (Петрівський, 60), Мілошевіч (Болохан, 46), Балажіц (Подоляк, 88), Ощипко (Костевич, 88), Мартинюк (Даушвілі, 46), Ткачук (Ерік, 46), Худоб’як (Озарків, 60), Кополовець (Лукас, 46), Батіста (Кас’ян, 46, Гудима, 80), Безяк (Черних, 60).
Тренер – Володимир Шаран.
«ДИНАМО»: Наумовскі, Курчеан, Алекс, Лауренціу, Стойка, К. Матей, Мунтяну, Пулхач, Скарлатач, Тучуден, Денчулеску.
Тренер – Лівіу Чеботаріу.
Голи: Лукас, 67, 80.
Попередження: Рус, 52, Моті, 73.
Вилучення: Моті, 77 (друге попередження).
Кажуть, що на зборах результат у товариських матчах значення немає. Але, мабуть, не знайдеш такого тренера, який би з радістю програв усі спаринги. Перемога, якою б вона не була, завжди надихає команду на майбутні успіхи. А перемога над сильним суперником ще приємніша. Якщо польська «Ягеллонія» не змогла протиставити «Карпатам» щось серйозне, то бухарестське «Динамо» – команда з іншої категорії. На даний час «червоні собаки» лідирують в румунському чемпіонаті. Теперішні збори вони розглядали не як можливість награвання нових схем чи нових гравців. Румунам треба лише зміцнити те, що в них вже є. Правда, в головного тренера команди Лівіу Чеботаріу були певні клопоти. Четверо гравців відправилися до збірної Румунії, ще один поїхав на Кубок Африканських націй. Можливо, саме тому динамівці показали украй незадовільний результат на зборах – дві поразки та одна нічия. Звісно, Чеботаріу може сказати, що результат не головне, але все ж...
Зрештою, нехай зі своїми проблемами румуни розбираються самі. У «Карпат» теж не все гладко, однак є сподівання, що весною команда зможе перевернути все з ніг на голову. Ясно, що робити якісь кардинальні висновки по кількох товариських матчах наразі не варто, але можна відзначити, що команда натхненно працює, а гравці готові битися на полі, аби завоювати собі місце у стартовому складі. Усі уболівальники «Карпат» мали змогу побачити все це на власні очі.
Отже, стартова одинадцятка Володимира Шарана виглядала так: Ільющенков, Гірський, Мілошевіч, Балажіц, Ощипко, Мартинюк, Ткачук, Худоб’як, Кополовець, Батіста, Безяк. Останній – це словенський нападник, який приїхав в команду на оглядини. У матчі проти «Динамо» він загалом виглядав не надто яскраво, але цьому є логічне пояснення – хлопець взагалі не знайомий з партнерами. Відповідно, роль першої скрипки на себе мали б взяти Батіста та Кополовець. Як зазначав сам Вільям, його готовність до сезону складає 50%. І справді, в кількох епізодах Батіста зіграв не дуже впевнено. Кополовець же запам’ятався кількома проходами та подачами, але незіграний напад не зміг вичавити з цих моментів максимум. Зате більш небезпечними виявилися підключення до атаки обох опорників «зелено–білих». Мартинюк і Ткачук запам’яталися непоганими, – сильними та точними, – ударами, які завдали клопотів голкіперу «Динамо». А от Олександр Ільющенков так і не зміг себе як слід проявити. Зі всіма двома ударами від румунських форвардів він впорався без труднощів. До того ж оборона «Карпат» на чолі з Іваном Мілошевічем зіграла надійно та впевнено. Можна зокрема згадати, як Ощипко у хорошому стилі перервав небезпечний навіс з флангу, або як Балажіц кілька разів зупинив суперника на підході до штрафного. Можливо, трохи важче було Степану Гірському, але молодого гравця завжди були готові підстрахувати партнери.
Не зважаючи на загальну перевагу «Карпат», до перерви їм так і не вдалося розжитися голами. Щоб виправити ситуацію, Володимир Шаран суттєво змінив склад. Молодого Безяка він залишив на полі, аби ще трохи за ним поспостерігати, а Батіста та Кополовець пішли відпочивати. Замість них вийшли Лукас і Кас’ян. Загалом зміни відбувалися в усіх ланках. Тлумак замінив Ільющенкова, Ерік і Даушвілі вийшли замість Мартинюка і Ткачука, нарешті замість Мілошевіча з’явився Болохан. А невдовзі Володимир Шаран провів ще три зміни – з поля пішли Худоб’як, Гірський та Безяк, а вийшли Петрівський, Озарків і Черних.
На той час гравці «Динамо» вже часто не встигали закривати вільні зони. Це дало простір креативним гравцям «зелено–білих» і невдовзі територіальна перевага втілилася в забиті голи. Правда, ще перед тим Лукас запустив в карний Кас’яна, але той з забійної позиції влучив в поперечку. М’яч, відскочивши від каркасу воріт, вдарився в землю у районі лінії... Чи був гол сказати важко – суддя дав можливість командам продовжувати гру. Але через хвилину «Карпати» таки забили. Спрацювала зв’язка Ерік–Лукас. Перший оцінив ситуацію і віддав м’яча іспанцеві на хід. Лукас втік від захисників і грамотно перекинув воротаря.
На цьому неприємності для динамівців не закінчилися. Воротар Наумовскі не розібрався в ситуації і взяв м’яча в руки після передачі свого партнера, якого пресингував Озарків. Однак карпатівцям не вдалося реалізувати досить небезпечний вільний удар. Чи то Ерік забарився з ударом після довгого розбігу, чи то гравець суперника вискочив зі стінки раніше, аніж можна було.
Були в Еріка й інші нагоди забити, зокрема після штрафних, які заробили Черних та Кас’ян. Але Наумовскі розгадав задум бразильця. А от оборонці вдруге купилися на пас Еріка і швидкість Лукаса. Геометрія гола була практично така ж, що й в першому випадку, тільки цього разу іспанець бив низом. До речі, невдовзі Лукас забив втретє, але судді угледіли офсайд. Так само вони не зарахували гол Кас’яна, який закотив м’яча у порожні ворота після передачі від Лукаса.
Як видно з цих моментів, «Карпати» і справді серйозно працюють на зборах. Досить висока результативність свідчить, зокрема, і про те, що команда повертає собі віру у власні сили. А якщо говорити конкретно про матч з «Динамо», то варто відзначити не лише влучні удари іспанця та передачі бразильця, але й роботу тих, хто залишався за їхніми спинами і був готовий прикрити тили у разі втрати м’яча.