19 марта 2018 21:52
1
Комитет арбитров ФФУ: судья принял верное решение, поставив пенальти за фол на Цыганкове

Постскриптум, 24-ий тур ПЛ


N.B. У відповідності до Правил Гри, від арбітра вимагається лише перевірити, щоб поле для гри на той час було придатним для проведення футбольного матчу. Для цього застосовуються певні чіткі параметри щодо стану поверхні газону та видимості розмітки, що є обов’язковими умовами згідно Правил Гри. У випадку із Олександрією та Львовом ці умови були дотримані і тому арбітр був зобов’язаний розпочати гру та перевіряти протягом неї придатність поля. Всі інші аспекти, що стосуються придатності поля або погодних умов, не враховуються і не відносяться до повноважень арбітра, і, більш того, навіть не передбачені положеннями Правил Гри.


24-ий тур, 18.03.2018, матч “Олександрія” - “Карпати”

7 хв. Арбітр прийняв правильне рішення продовжити гру тому, що йшлося про гру рукою, що не заслуговувала на покарання. Гравець № 27 господарів пробиває по воротам, а футболіст № 70 падає на газон, спираючись на ліву руку, щоб підтримати власне тіло при падінні. Тобто, тут не йдеться про навмисні дії спрямовані на перехоплення м’яча. В цьому випадку не має потреби в призначенні 11У.


70 хв. АА № 1 прийняв двічі правильне рішення щодо оцінки відсутності поза грою. Під час виконання ШУ він вірно дав оцінку правильному положенню гравця господарів, який зіграв головою при передачі м’яча своєму партнеру по команді, який забиває гол. Останній в момент передачі перебуває у правильному положенні − позаду лінії і тому господарі забили гол за Правилами.


24-ий тур, 18.03.2018, матч “Верес” - “Зоря”

50 хв. 11У було призначено правильно на користь гостей за порушення скоєне гравцем № 4 господарів, коли він грає у ноги футболіста № 28 гостей і цим зриває перспективну атаку. Порушення сталось всередині штрафної площі господарів і тому було призначено очевидний 11У.


24-ий тур, 18.03.2018, матч “Шахтар” - “Маріуполь”

23 хв. Арбітр правильно продовжив гру тому, що ситуація із грою рукою гравця № 13 гостей не підпадає під критерії, що вимагають покарання за гру рукою. Футболіст № 11 господарів пробиває по воротам в той час, як гравець № 13 гостей перебуває на траєкторії польоту м’яча і розвертається, щоб уникнути удару м’ячем. При цьому його руку перебувають у природному положенні перед тілом. М’яч влучає у лікоть − інакше він потрапив би у тіло захисника. Рішення не призначати 11У є правильним.


69 хв. Правильне тлумачення ситуації із ЗОГМ − ШУ та ЖК. Гравець № 44 господарів у спробі зіграти в м’яч скоює на межі штрафної площі порушення проти нападника гостей. При цьому його партнер по команді займає чудову позицію для підбору. Рішення призначити ШУ та винести ЖК за зрив перспективної атаки є правильним.


24-ий тур, 18.03.2018, матч “Динамо” - “Ворскла”

62 хв. На користь господарів було правильно призначено 11У. Гравець № 44 гостей проти футболіста № 15 господарів скоює цілий ряд порушень, розпочинаючи їх ще за межами штрафної площі, і, коли всередині неї він скоює порушення у вигляді навмисного поштовху проти футболіста № 15 господарів, він отримує максимальне покарання у вигляді 11У. Правильне та очевидне рішення арбітра.


Примітки:
ЗОГМ − Зрив Очевидної Гольової Можливості
СІП − Серйозне Ігрове Порушення
ЧК − Червона Картка
ЖК − Жовта Картка
ВУ − Вільний Удар
ШУ − Штрафний Удар
11У − 11-метровий удар
АА − Асистент Арбітра

Я б на месте Комитета арбитров поостерегся применять аббревиатуру "ЗОГ", даже если это "ЗОГ М" (Монголии?) :)