30 января 2023 22:03

Блогер: "Дубинчак переквалифицировался в ресивера: начал получать больше пасов с продвижением от партнеров"

(Публикуется на языке оригинала)

Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі аналізує гру захисника "Динамо" Владислава Дубінчака.


Було/стало: Владислав Дубінчак (атака)
ЛЗ, 24 роки


В атакувальному аспекті зміни не настільки радикальні, але тренд свій теж присутній.

В Дніпрі-1 Дубінчак трішки більше просував м’яч (+1.7): що передачами (+0.6), що веденнями (+1.12). Більш того, ці ведення були довшими на 1.7 метрів кожне. Жодної проблеми в цьому немає, бо натомість Владислав перекваліфікувався на ресивера: почав отримувати більше пасів з просуванням від партнерів (+7.2). Плюс додаємо 1.5 довгих передач, яких він додатково отримав.


Ці зміни не показник погіршення якостей гравця, вони більше про його ігровий функціонал. В Динамо величезні обсяги просування мають центральні захисники та Сидорчук, а фулбеки найчастіше у високих та широких позиціях, як адресати.

Є й суто специфічні моменти. Дніпро-1 Йовіка грав прямолінійніше, але ведення м’яча Дубінчаком стали частіше завершуватися моментами вже в Києві (+0.22).

Можна говорити, що відсутність Довбика позначилася на навісах Дубінчака: їх стало ледь помітно менше (-0.08) та впала точність (-9%). Але у залишку, як приходило тоді з подач по 0.07 хА, так і приходить зараз. Подачі були фішкою Дніпра-1, для Ваната вони не настільки цікаві. Тому в Динамо збільшилася кількість передач до штрафного (+0.25), бо і на Бую немає сенсу вішати в боротьбу, він теж не Довбик.


А тепер про одну з головних проблему осіннього Динамо - про лівого вінгера. Дубінчак зі свого боку допоможе нам вчергове її підсвітити. Дивіться, що ми маємо:
⁃ Владислав продюсує більше очікуваних асистів, ніж в Дніпрі-1 (+0.06)


⁃ створює більше хТ з гри (+0.05)
⁃ зросла кількість створених безпосередньо ним моментів (+0.15)
⁃ але у підсумку він став приймати участь в меншій кількості тримань, що завершилися ударом (-1.02), або іншими словами Дубінчак втратив участь в створенні 1 удару на 90 хвилин НЕ з власної вини, а через взаємодію з лівим вінгером та ЛЦП, переважно саме вони х*рять його зусилля


Ось в цій взаємодії з ЛЦП (Лонвейк скоріше за все) та ЛВ (хз хто) сховано високий потенціал Динамо в атаці! Величезний: зросте кількість входжень до штрафного та точність передач до периметру. Навіть без лівого вінгера Дубінчак став одним з королів катбеків УПЛ (2.17)! Якщо при невеликій кількості проникнень до штрафного в нього стільки передач від лицьової, то уявіть, яка то буде пісенька з нормальним лівим вінгером?! Тоді вже не буде гріхом порівнювати його з самим Миколенком. Віталій не був генієм креативу та видатним плеймейкером, що ми й бачимо зараз в АПЛ. Але за рахунок мобільності (+) та якісної взаємодії з ЛЦП Шапою та ЛВ Де Пеною (-) Миколенко справді був опцією Динамо в атаці.


Хто з вболівальників Динамо ходить на роботу повз церкву? Зайдіть поставте свічку, щоб Бог дав розуму лівому вінгеру Динамо, хто б там ним не виявився.