8 мая 2022 19:10

Блогер: "Динамо" имело достаточно сбалансированный план подготовки своих игроков, но среди процесса в УАФ решили, что тренер сборной сможет сделать все лучше"

Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі виділяє лідерів "Динамо" за кількістю єдиноборств під час благодійного турне.


Як сьогодні може пересвідчитись кожен притомний журналіст, то Динамо (завдяки дідові певно) мало достатньо збалансований план підготовки своїх гравців (зокрема збірників до гри із Шотландією). Тренувальні навантаження поєднувались з ігровими, відбувалась певна ротація, кожен отримував ті хвилини, які міг витримати.


Але посеред процесу в УАФ вирішили, що тренер збірної зможе зробити усе краще. І розплановану підготовку перервали, мабуть, з найкращих мотивів: тепер динамівці бігають навколо фішечок та «зігруються з гравцями», з якими навряд колись вийдуть в офіційному матчі (бодай раз).


Тож давайте подивимось де та приблизно на якому етапі кияни полишили команду і приєдналися до збірної (у порівнянні з минулими зимовими зборами).

Лідери Динамо у благодійних матчах: єдиноборства/90


Трохи деталей. Взимку Динамо грало частіше з позиції сили при 58.95% володіння, виконуючи в середньому 566.22 передачі.
У квітні-травні володіли м’ячем рідше (52.70%), але передач виконували більше (574.33). Тож висновок - зараз гра в пас інтенсивніша. Перевіряємо:
- в зимку темп становив 17.34 передачі на хвилину
- під час благодійних ігор - 18.70, тобто на ~1.36 паси інтенсивніше


А ось без м’яча усе інакше:
- взимку при меншому часі проведеному в обороні мали 74.89 єдиноборств в захисті
- у квітні-травні захищались довше за часом, але дуелей стало менше 66.17 в середньому


Тобто під час першої половини підготовки кияни ще не могли однаково інтенсивно грати на обох половинах поля. Це мала виправити травнева частина зборів.


1️ Микола Шапаренко - 23.4/90
423 хвилини ігрового часу


Микола намагається тримати свій звичний для нас високий рівень, адже його позиція та функції одні з найбільш визначальних в команді. Він найінтенсивніший гравець киян:


⁃ зазвичай лідер у пасовій грі
⁃ зазвичай найактивніший у відборі та лідер за пресинг-діями


Якщо порівнювати з зимовими зборами 2022, то інтенсивність єдиноборств зросла - взимку Микола вступав лише в 18.53/90 дуелей, виграючи 61.9% з них.

Тож у цих шести матчах Шапаренко викладався максимально, але якість просіла до 51.82%. Він ще не готовий грати два матчі на тиждень (тим паче через день):


⁃ після якісного поєдинку з Легією 12 квітня (виграв 12 з 20 дуелей) здувся з Галатасараєм 14-го квітня (виграв лише 6 з 15)
⁃ після якісного спарингу з БД 26 квітня (виграв 15 з 24) помітно просів з Загребом 28-го квітня, вигравши лише 4 з 13 дуелей за тайм

Наприклад, влітку після Євро він приєднався до Динамо із запізненням (як і решта збірників), тож його цифри за ті 182 хвилини у 4 іграх просто смішні: 12.36/90, з яких вигравав лише 32%. Сьогодні він в набагато кращих функціональних кондиціях, ніж був тоді. Але йому все одно важко, і саме ці три тижні найважливіші для його подальшого становлення. В Динамо він «добирав» вже безпосередньо у матчах УПЛ у серпні-вересні, під кінець першого кола вийшов на 24.94/90 дуелей з успішністю 50.5%, що близько до теперішньої картини.


Тому і сам гравець, і тренери та фахівці з фітнесу столичного клубу проробили корисну роботу. Шапаренко не в розібраному стану. Він краще готовий для вирішення завдань, ніж був після зимових канікул.

2️ Денис Гармаш - 23.3/90
170 хвилин ігрового часу

Денис майже ідентичний показник з Миколою, проте зіграв набагато менше часу: інтенсивність в них різна.


Гармаш грає на позиції, якої в збірної немає. Щось на зразок ролі Буяльського. Конкурентів на можливо місце форварда вдосталь (Яремчук, Сікан, Довбик та Бєсєдін). Тож тут немає сенсу особливо поглиблюватись. Але відзначу, що зимові збори він провів у ритмі 23.9/90, граючи в середньому близько 45 хвилин на гру. Зараз грає близько 30.


3️ Володимир Шепелєв - 20.3/90
200 хвилин ігрового часу

Володимир через пошкодження випав із зимової підготовки. А з 9 спарингами влітку 2021 порівняти можемо - там вступав в 15.44/90 дуелей з успішністю 56.79%.


Проте Шепелєв через пряму конкуренцію з трійкою лідерів Динамо (Шапаренко, Сидорчук та Буяльський) втратив місце в збірній.