3 серпня 2023 20:45
"Megogo не беруть на себе витрати, але хочуть диктувати вибір виробника трансляцій": медіа-менеджер "Минаю" про перехід на "УПЛ-ТБ"
Медіа-менеджер Миная Мирослав Небесник в ексклюзивному коментарі для «УФ» пояснив, чому клуб хоче вийти з телепулу 12-ти команд та перейти на платформу УПЛ-ТБ.
Між клубами УПЛ тривають розбіжності щодо трансляцій матчів чемпіонату. Динамо, Дніпро-1 та Зоря збираються транслювати матчі на «плюсах» та на YouTube. Рух – на платформі УПЛ-ТВ на YouTube. До Руху тепер вирішив приєднатися Минай, одинадцять команд, що залишилися, співпрацюватимуть з Megogo.
Про причини зміни способу трансляції, несподівані вимоги Megogo, умови на Суспільному, доступ до «дідусів та бабусів», поліпшення якості трансляції та спонсорські угоди в ексклюзивному коментарі для сайту «Український футбол» розповів медіа-менеджер ФК Минай Мирослав Небесник.
«Дайте виправити всі помилки, які були у стартовому турі»
- Мирославе, ФК Минай виходить із телепулу?
- Ми приєднуємось до іншого телепулу. Виходимо із того, де залишається 11 команд. Рішення прийнято виходити зараз на YouTube-каналі УПЛ-ТБ, паралельно на телеканалах Суспільне-регіональних і кабельному каналі Спорт-1.
- Це саме той проект УПЛ-ТБ, який просуває ФК Рух?
- Так.
- На старті сезону рухівське УПЛ-ТБ критикували за якість картинки.
- Дайте трохи часу. Дайте виправити всі помилки, які були у стартовому турі.
- У чому вбачаєте переваги «стенд-елоун»?
- Ми довго вагалися. Вибрали більшою мірою шлях популяризації. Клуби все одно оплачуватимуть зі свого гаманця виробництво трансляцій, то навіщо себе обмежувати закритими платформами? Краще в такому випадку популяризувати свій клуб там, де нас зможуть дивитися всі.
- Які переваги для Минаю?
- Чим більша аудиторія, тим більше можна залучити партнерів трансляцій. Партнери приходять туди, де є охоплення.На каналах - кабельних, доступних у Т2 (цифрове - Суспільне) і плюс YouTube ‒ охоплення буде значно більшим, і можливість залучити партнерів - більша. І ймовірність того, що витрати на виробництво компенсуються – більша.
Ще один аспект. Megogo категорично проти партнера-виробника трансляцій, з яким ми домовились. Економічний аспект тут на першому місці.
- Ви хотіли б залучати більше партнерів зараз?
- Так, звичайно, YouTube дає таку нагоду. YouTube - це доступна інформація, яку може побачити кожен. І відмовлятися від цього – нерозумно. Ми намагалися досягти з колегами (іншими ФК) консенсусу. Але більшість ухвалили рішення на користь телепулу на Megogo.Це більш забезпечені клуби, які можуть собі дозволити йти в «мінус». Ми собі це дозволити не можемо.
«Партнери зможуть розміщувати рекламу на YouTube, Суспільному та Спорт-1»
- Ваші партнери трансляцій зможуть розміщувати рекламні ролики?
- Так, і Суспільне та Спорт-1 на це погодилися. Megogo теж мали намір продавати рекламу, але для трансляції на ОТТ-платформи, а вони менш доступні. Які, до того ж, згодом можуть стати платними для споживача. Можливо, навіть протягом сезону, якщо таквирішать. Тобто ставитимуть ще один шлагбаум для глядача.
- Megogo брало на собі якісь витрати?
- Ні, вони просто були однією з платформ, яка брала на себе розміщення оплаченого клубами контенту. Трохи некоректно з їхнього боку диктувати клубам умови. Але вони так бачили це партнерство.
Ми думали, що в такому кризовому сезоні, коли всі намагаються не втратити те, що в нас залишилося, можна було б піти на зустріч один одному. Але... не пішли. Жодної фінансової допомоги Megogo не дають клубам. Але диктують умови, на яких зможуть розмістити трансляцію.
- Уточнимо: Ви самі оплачуєте бродкастера (виробника трансляції), але вони хочуть впливати на вибір бродкастеру?
- Саме так. Наш бродкастер, НАЖИВО TV, працює також із Карпатами, минулого сезону він знімав стикові матчі Вереса. Здається, цього достатньо, щоб розуміти, що бродкастер серйозний і має досвід.
Телепул із одинадцяти клубів, що залишилися, працюють лише з певними бродкастерами, які відповідають їхнім вимогам. А для Ужгорода у них найбільший цінник через логістику. Для нас виробництво трансляції було б дорожчим, ніж для команди з Києва або з центру України. Це також впливає на окупність.
Бродкастер, якого ми вибрали, більше відповідає співвідношенню ціна / якість. Так чому ми повинні зараз слухати, що одна (!) із платформ диктує?
- Ви плануєте, крім трансляцій, робити передматчеві, післяматчеві студії?
- Так. Все буде за стандартом, який Рух використав у організації першої трансляції сезону. Колектив УПЛ-ТБ приїде до нас на поєдинок, вони вестимуть студії – передматчеву та післяматчеву. Трансляція матиме завершений вигляд.
«Бабусі та дідусі» зможуть побачити нас»
- Тобто ви візьмете до уваги ті недоліки, які мала трансляція Руху у першому турі?
- Так, Рух уже коментував цю ситуацію. Сподіваємось, що ні на нашому матчі, ні на матчі Руху цього вже не повториться. Не доведеться знову вибачатися перед вболівальниками. Повторення помилок може вдарити по іміджу проекту УПЛ-ТБ.
- Якого обсягу може бути аудиторія матчів Минаю?
- Побачимо ці цифри у YouTube. На Спорт-1 можна побачити цифри. На Суспільному – складніше. Це потрібно замовити спеціальні експертизи. Але це буде в рази більше – тому що Т2 є Т2. Як кажуть деякі власники клубів - «бабусі та дідусі» зможуть побачити нас :-)
Ми дбаємо про кожного вболівальника. Завдяки Суспільному, зможемо показати і для сільських районів, це безумовний плюс. Це буде крутий бонус. Але не головний чинник.
- Суспільне ‒ це будуть регіональні канали?
- Так, у кожному регіоні є своє Суспільне – Ужгород, Київ, Черкаси тощо. Він доступний у кожному місті у будь-якій мережі. І на ОТТ. Отже, ми все одно будемо і на Megogo, як би вони не ставили нам палиці у колеса:-) Просто нас не виведуть як іконку окремого матчу у розділі «спорт». Але якщо на Megogo вибрати канал Суспільне, то матч можна глянути й там.
Цей майданчик (УПЛ-ТБ) буде абсолютно скрізь. І тому стратегія така, що рекламодавець звертатиме на це увагу.
- Про це вже є домовленість?
- Вже є переговори. Ми просто так не пішли б у цей проект.
Коментарі
Увійдіть в систему
або
Зареєструйтесь