Вперше за 60 років "Динамо" очолив колишній воротар. До Шовковського таких було ще четверо
22 квітня Мірча Луческу оголосив, що йде на лікарняний. На час його відсутності обов’язки головного тренера "Динамо" буде виконувати легендарний воротар київського клубу Олександр Шовковський.
Варто зауважити, що СаШо – перший колишній воротар, який очолив біло-синіх, з 1963-го року. До нього "Динамо" грало під керівництвом чотирьох екс-голкіперів.
Першим "тренером-воротарем" ще в 1928-му році став Лазар Коген. Одеський єврей через кульгавість не міг грати в полі, тому й зайняв місце у воротах. Але вже у віці 26 років перейшов на посаду керівника команди (тоді тренерів ще не було) одеських вантажників "Местран", яка домінувала в міських змаганнях.
На чолі "Динамо" Коген пропрацював п’ять років, двічі вигравав Динаміаду радянської республіки (змагання серед колективів співтовариства Динамо). Як пишуть хроніки, в 1933-му, щоб вибратись із зони Голодомору, організував для київської команди турне на Кавказ, під час якого потяг з Баку до Єревану пішов під укіс, загинуло багато людей з перших вагонів, тоді як динамівці були у восьмому (хоча теж мали бути в першому, але провідник пересадив їх далі). За різними даними Лазер Коген загину в Києві під час окупації (або в Сирецькому концтаборі, або в Бабиному Яру).
Другим динамівським тренером-воротарем був Антон Ідзковський, якого можна назвати одним з перших зіркових гравців в історії клубу. Його антропометрія не відповідала амплуа, тому Антон розробив комплекс вправ, щоб нівелювати низький зріст. Він був у першому списку найкращих гравців Чемпіонату СССР, що був опублікований в 1933-му, а наступного року зіграв за збірну в товариському матчі з Туреччиною. В складі "Динамо" ставав срібним призером в 1936-му.
Тренером "Динамо" Антон Ідзковський став одразу після війни – в 1946-му, коли команда перебувала не в найкращому стані і в підсумку посіла останнє місце у вищому дивізіоні, однак не була понижена в класі за рішенням чиновників. Згодом тренував воротарів і підготував майбутніх легенд Макарова, Лемешка та Баннікова.
У 1950-му "Динамо" очолив росіянин Євген Фокін, який ставав чемпіоном СССР в складі "Динамо" московського. Але особливих успіхів як тренер не досяг – під його керівництвом кияни фінішували 13-ми.
Нарешті останнім перед Шовковським тренером-воротарем був інший легендарний голкіпер "Динамо" Анатолій Зубрицький, який захищав рамку київської команди з 1944-го по 1952-й і напевне міг би довше, якби не важка травма. Після завершення кар’єри вчився у школі тренерів, працював помічником Ошенкова, зокрема, відповідав за дубль, в якому якраз розпочинали Лобановський, Базилевич, Трояновський та Біба.
До того, як очолити "Динамо", тренував спочатку "Чорноморець", а потім "Дніпро". Однак влітку 1963-го за вказівкою першого секретаря обкому партії Щербицького був переведений до Києва, де мав врятувати команду від вильоту. І таки дійсно під його керівництвом гра "Динамо" суттєво покращилась, що дозволило в підсумку фінішувати дев’ятими. Однак на чолі "Динамо" Анатолій Зубрицький не залишився, оскільки вже було домовлено, що з початку 1964-го київський клуб прийме Віктор Маслов. Тож Анатолій Федорович повернувся до "Дніпра", а потім працював з "Кривбасом", "Таврією" та знову "Чорноморцем".
Чи буде Шовковський тимчасовим рішення, чи все ж йому вдасться подолати обставини і повернути "Динамо" на високий рівень, як це нещодавно вдалось, наприклад, Сергію Реброву, побачимо все зовсім скоро.