20 червня 2019 18:07
2

Дмитрий МИХАЙЛЕНКО: "Переговоры по Супряге и Булеце продолжаются"

Сьогодні футболісти СК «Дніпро-1» вийшли з відпустки і розпочали підготовку до нового сезону, в якому, нагадаємо, спортклубівці дебютуватимуть на рівні Прем’єр-ліги. Зранку команда провела зібрання, після чого вирушила на перше тренування. Після завершення заняття футболісти вирушили проходити медобстеження, а клубна пресслужба поспілкувалася із головним тренером дніпрян Дмитром Михайленком, який розповів про підготовку команди до нового сезону, а також поділився власними враженнями від молодіжного чемпіонату світу.


— Дмитро Станіславович, з чого почалася робота у міжсезоння?

— Робота вже давно розпочата, у першу чергу, в трансферному плані, але тут є деякі складності, тому зараз головне добре укомплектуватися і провести потрібні трансфери. Так що, робота вже давно триває. Ну а зараз розпочинається підготовка, яку вже будуть бачити вболівальники, журналісти – це контрольні матчі, тренування, взагалі все те, що відбувається на полі.


— Ви вже казали, що команда весь час підготовки буде працювати на базі у Придніпровську. Як буде будуватися ця робота?

— Приблизно кожні п’ять днів будуть контрольні матчі. Графік спарингів вже є і для широкого загалу ми скоро все розповімо. Будуть матчі проти команд УПЛ – це із «Зорею», «Олімпіком» і «Олександрією». Є домовленість із «Ворсклою», із тим же петровським «Інгульцем», краматорським «Авангардом» – тобто командами, які географічно розташовані неподалік від нас.


— Відомо, що трансфери люблять тишу, але ви вже можете більш детально про когось сказати, що він поповнить команду?

— На цей час є тільки попередня домовленість про перехід до нас на орендних умовах гравців київського «Динамо» Сергія Булеци і Владислава Супряги. Перемовини тривають, і ми чекаємо на офіційне підтвердження з усіх боків. Хлопці нещодавно стали чемпіонами світу, і зараз їм надали можливість більше відпочити. По іншим трансферам є певні домовленості, але говорити про них, як про здійснений факт, поки що зарано. Є кілька футболістів, які зараз у нас знаходяться на оглядинах, так що в плані трансферів поки що порадувати вболівальників нічим.


— Яке завдання ставить перед командою керівництво клубу в дебютному сезоні в УПЛ?

— На цей час для нас головне завдання – це зберегти прописку в Прем’єр –лізі. Нам буде непросто. Ми пройшли за два роки серйозних шлях, але два роки тому була нова команда, потім за рік була чисельна ротація в команді, і зараз знову ми намагаємося ввести чисельну кількість нових виконавців. Тому тут все буде не все так просто. Тим більш, що перший рік в УПЛ у нас піде на знайомство з лігою, треба бути відчути ритм цієї ліги, і завдання буде зберегти місце в Прем’єр –лізі, тим більш, що ми бачимо, наскільки складно триває комплектація. Ми розуміємо, що багатьом командам ми поступаємося навіть фінансово, так що тут є складності. На мій погляд, зараз треба буде просто трохи перевести подих після двох років турнірних гонок і відчути рівнеь нового турніру.


— Наскільки вам вдавалося стежити за молодіжним чемпіонатом світу? І якої ви думки про гру тих хлопців, які свого часу пройшли і через ваші руки?

— Це грандіозний успіх, тут все очевидно. Наша країна взагалі раніше не досягала таких вершин в великому футболі ні на рівні юнацьких збірних, ні тим більш серед дорослих. Щільно стежити все ж таки не вдавалося, адже я був не в Україні. Що стосується наших вихованців, то хороші матчі провів Андрій Лунін. Влад Супряга був не такий стабільний, але порадували два його голи у фінальному матчі, ну і Олександр Сафронов також найважливіший матч турніру провів у стартовому складі, вийшов і зіграв достойно. Так що, всі хлопці молодці.


— Ви спілкувалися після фіналу з гравцями?

— Так, спілкувалася, і з Сафроновим, і з Супрягою, і з Булецою. У них усіх ще був дуже емоційний настрій, адже розмова відбувалася на наступний після фіналу день. У них, звичайно, емоції б’ють за край, і повинен пройти певний час, щоб зрозуміти, що все таки відбулося. Але все ж таки, зазначимо, що це дійсно велике досягнення, проте головне буде закріпитися у дорослому футболі. Все ж таки, окрім Луніна, там зараз мало у кого ж стабільна ігрова практика, щоб досягти рівня дорослої збірної України. Так що, хлопці поки що тільки на початку шляху.


— В вашій особистій кар’єрі також був турнір подібного рівня.

— Так, в 1991 році в складі ще збірної СРСР ми у півфіналі поступилися бразильцям, а у матчі за третє місце по пенальті перемогли збірну Австралії. Все ж таки чемпіонат світу U-20 – це дещо інший вік, адже ми грали за U-21, і тоді був більш сильний чемпіонат. Хоча, у будь-якому разі це грандіозна подія. У молодих хлопців багато емоцій і можливість зіграти з різними футбольними культурами на такому форумі, не кожному вдається. У мене й досі цей турнір залишився в пам’яті. Багато футболістів, проти яких ми грали стали дуже успішними. І радує, що ми проти них грали на рівних.


— На ваш погляд, через те, що зараз у країні криза і немає сильних легіонерів, шанс у молоді себе проявити став більше? І чи зуміє ця молодь ним скористатися?

— У нас нічого особливо не змінювалося. Так, є певний успіх, але назвати його стабільним поки що неможна, адже є і інші вікові категорії. Так що, на мій погляд, у нас та ж ситуація, що і була. Тут треба дивитися на розвиток шкіл, розвиток дитячої футбольної інфраструктури, і зараз після такого успіху сказати, що у нас сильно розвинутий молодіжний футбол, я би не поспішав. У нас завжди було багато талановитої молоді. Можна згадати команду Юрія Калітвінцева, коли його збірна стала чемпіоном Європи, тоді також був певний спалах. І дійсно, відсутність якісних легіонерів дає можливість раніше стартувати молоді на хорошому рівні, але все одно подивиться на першість ДЮФЛУ – тут треба буде додавати.

Вважаю що і для Супряги і для Булеци варіант з Дніпром на даний час дуже гарний варіант - практика в УПЛ для них зараз мабуть найголовніше.
хочу его в Динамо