13 січня 2016 15:13

ПФЛ сделала предложение Премьер-лиге по поводу нового формата чемпионата Украины

23 грудня 2015-го в офісі Прем’єр-ліги відбулося перше засідання Робочої групи з розроблення нового формату змагань. Наступну нараду заплановано провести 20 січня 2016 року. Напередодні цього засідання ПФЛ України надала свої пропозиції щодо нового формату змагань з урахуванням інтересів одразу п'яти команд першої ліги, які висловили бажання проходити процедуру атестації згідно з вимогами Регламенту ФФУ з атестації футбольних клубів Прем’єр-ліги України.


У листі від 13 січня 2016-го за підписом президента ПФЛ України Сергія Макарова йдеться перш за все про необхідність дотримання спортивного принципу, "слабкі місця" формату з двох етапів, а також про доцільність включення центральних матчів першої ліги до телевізійного пулу. Наводимо повний текст листа на ім'я генерального директора ОПФКУ «Прем’єр-ліга» Петра Іванова.


"Шановний Петре Павловичу!


Перш за все, дозвольте ще раз привітати Вас і колектив ОПФКУ «Прем’єр-ліга» з новорічними та різдвяними святами та передати найкращі побажання від клубів та Адміністрації ПФЛ.


На першому засіданні Робочої групи з розроблення нового формату змагань учасникам доручено підготувати своє бачення ситуації для більш детального обговорення на наступній зустрічі. У зв’язку з цим висловлюємо основні пропозиції, які, на нашу думку, доцільно врахувати під час розроблення нового формату змагань серед команд клубів ПЛ.


1. Незалежно від формату чемпіонату ПЛ наступного сезону слід неухильно дотримуватися спортивного принципу або принципу підвищення і пониження команд в класі, який є однією з основ організації змагань з ігрових видів спорту в Європі. Зокрема, враховувати положення пп. 9.2, 9.4 або 12.1, 12.2, 12.4 ст. 5 Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПЛ сезону 2015/16.


2. З досвіду організації футбольних чемпіонатів загальновідомим є той факт, що своєрідним «слабким місцем» формату з двох етапів з розділом команд на верхню і нижню частини є саме змагання другого етапу в нижній частині турнірної таблиці. Зазвичай вони не викликають такий інтерес і зацікавленість з боку глядачів, трансляторів, спонсорів, як матчі у верхній частині турнірної таблиці. Одним з шляхів посилення спортивної інтриги в цій групі та підвищення інтересу до цих матчів є збільшення зони обміну між ПЛ і першою лігою. На наш погляд, оптимальними є такі варіанти:

команди, що посіли 2 останніх місця за результатами чемпіонату, переходять до першої ліги. Команда, що посіла 3 з кінця місце, проводить етап плей-офф за місце в ПЛ з командою, що посіла 3 місце в чемпіонаті першої ліги;

команда, що посіла останнє місце за результатами чемпіонату, переходить до першої ліги. Команди, що посіли 2 та 3 з кінця місця, проводять етап плей-офф за місце в ПЛ з командами, що посіли 2 та 3 місця в чемпіонаті першої ліги.

Передбачення таких змін під час розроблення нового формату дозволить не тільки підняти рівень інтересу до матчів команд з нижньої частини турнірної таблиці, але й подарує вболівальникам, трансляторам, спонсорам, організаторам декілька додаткових матчів плей-офф найвищого спортивного ґатунку з непрогнозованими результатами.


3. При варіанті ПЛ з 12 учасниками кількість матчів в турі зменшується на 1, з 7 до 6. Крім цього, за результатами першої зустрічі Робочої групи стало відомо, що однією з причин відмови трансляторів від негайного повернення до формату з 16 учасниками є недостатня «розкрученість» клубів і футболістів ПФЛ. З метою подолання цих проблем пропонуємо включити до переліку (пулу) трансляцій наступного сезону показ центрального матчу кожного туру чемпіонату першої ліги.


Такий крок дозволить не тільки краще познайомити глядачів з командами та провідними футболістами першої ліги, але й більш детально вивчити і (за необхідності) мати більше часу і можливостей на модернізацію пов’язаної з трансляціями інфраструктури на стадіонах, де проводять матчі клуби-претенденти на вихід до ПЛ. Таким чином, за підсумками сезону до топ-дивізіону виходитимуть більш пізнавані футбольною громадою клуби, готові до трансляції своїх домашніх матчів на найвищому рівні. Це допоможе офіційним мовникам не втрачати рейтинги трансляцій матчів за участі новачків ПЛ та підвищити якість продукту «Ліга Парі-Матч». Зі свого боку ПФЛ зобов’язується активізувати роботу з популяризації наших змагань та їх учасників.

Крім цього, інформуємо Вас та інших членів Робочої групи, що всі п’ять клубів першої ліги, які висловили бажання проходити процедуру атестації згідно з вимогами Регламенту ФФУ з атестації футбольних клубів Прем’єр-ліги України, наразі не мають фінансових заборгованостей або інших проблем економічного характеру. Натомість кожен із цих клубів («Зірка» Кіровоград, «Черкаський Дніпро», «Геліос» Харків, «Оболонь-Бровар» Київ, «Іллічівець» Маріуполь) представляє або столицю України, або обласний центр, або півмільйонне місто. Кожен з цих клубів має своїх відданих вболівальників, а також інфраструктуру достатнього рівня. Всі ці клуби проходять вищевказану процедуру атестації на загальних підставах та підтверджують своє бажання підвищуватися в класі у разі отримання атестата та дотримання спортивного принципу.


Просимо Вас врахувати цю інформацію під час підготовки матеріалів до наступного засідання Робочої групи.


Заздалегідь вдячні, сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.


З повагою,


президент


С. Макаров"


Нагадаємо, що на початку нового сезону було прописано норму, що передбачає обмін між першою лігою й УПЛ - 1-1. Та всі прекрасно розуміють, що цієї зими у ситуацію можуть втрутитися різні форс-мажорні обставини. Про це напередодні в інтерв'ю газеті "Український футбол" заявив Сергій Макаров.


"У низки клубів ПЛ добігають завершення терміни дії меморандумів з ФФУ. Деякі ФК і без того мають чимало проблем. Отож формат наступного сезону залежатиме й від того, як ці колективи перезимують. Ми ж, зі свого боку, заявляємо, що з нового сезону готові делегувати на підвищення всі п’ять ФК, які зголосилися пройти процедуру атестації за нормами ПЛ. Можливо, ця своєрідна «свіжа кров» дозволить повернутися до формату ПЛ, який всі клуби вважають оптимальним — 16 команд. Але останнє слово, звичайно, за Загальними зборами ПЛ і Виконкомом ФФУ". - підкреслив Сергій Дмитрович.