Галльські півні.
1. Стартові склади команд підтвердили намагання обох тренерів вести атакуючі дії, і якщо таке розташування від Блохіна було до певної міри не сподіване, то для Франції намагання володіти м’ячем, а значить і грою є візиткою Блана на чолі галльських півнів.
2. Повертаючись до попереднього матчу України проти Швеції, де наша збірна отримала якісну перевагу на флангах, та за рахунок флангів звільнила та захопила центр поля, з французами ми швидше дещо поступались в якості флангових гравців, погодьтесь правий край Дебюши - Менез, як мінімум не поступався нашому Селін – Коноплянка, а лівий Кліши – Рібері напевне переважав наш Гусев – Ярмоленко, закоркувавши фланги Блан перевів гру в центр.
3. А. Діарра, Кабай та Насрі проти Тимощук, Назаренко та Воронін також отримали перевагу в першу чергу якості роботи з м’ячем, загалом фраза «хто володіє м’ячем той володіє грою» просто ідеально вписується в розповідь про гру на «Донбас Арені».
4. Перші 45 хвилин Україні вдавалось нав’язувати боротьбу Франції в середині поля, місцями вести змістовні позиційні атаки, але головний наш «козир» був в швидкому переведені м’яча з флангу на фланг та швидкісні виходи в контратаку.
5. Хотілося б виділити просто «професорську» гру від Євгена Хачеріді, жодного хвилювання та цілковита впевненість в своїх силах та можливостях, Пятов двічі потягнув майже «мертві» м’ячі, якщо в першому випадку можемо закинути не вдалу гру нападника французів, то удар Мексеса став прикрасою першою половини гри.
6. В перерві напрошувалась заміна, потрібно було насичувати центральну зону поля, намагатись зав’язати французів, обмежити їх в просторі та часі, важко сказати за рахунок чого чи кого, ми могли перекрити кисень в центральній частині поля, можливо замість Вороніна мав вийти Ротань чи Гармаш, можливо варто було, враховуючи перевагу галлів в центрі – додати замість Шевченка когось з пари Гармаш Ротань …
7. Натомість Блохін пішов як завжди своєю дорогою, зняв з центра поля Вороніна (так Андрій програвав боротьбу, так не дуже вдавалось йому вести комбінаційну гру, але він займав зони, він заважав французам спокійно вести атакуючі дії), та випустив Девіча, логіка в діях ГТ простежується, ми вам віддаємо центр поля, та зосереджуємо свої дії на швидкісних контратаках.
8. Вся трагічність ситуації полягає в тому, що Франція вела боротьбу за центральну частину поля перші 45 хвилин гри, більше успішно, але отримувала супротив, а на другу частину гри отримала те за що боролась задарма … як на мене досить вагомий тактичний прорахунок тренерського штабу збірної України.
9. Отримавши простір в центрі поля Франція відразу відчула свою силу, швидше переміщення гравців, зміна позицій, гра в дотик, гра з м’ячем, втілились в два голи в ворота Пятова, вже за 10 хвилин після відновлення гри, на цьому фоні гри Франції ми виглядали Ірландією, дуже гнітюче враження.
10. Блохін ще більше додав перцю галльським півням, коли вирішив взагалі пограти без центру поля та замість Назаренка випустив Мілевського, цю заміну взагалі важко зрозуміти, як і Алієв замість Ярмоленка (хіба що вже зовсім дилетантське «авось» попаде).
11. Варто подякувати французам, що отримавши комфортні 2 – 0 , вони дещо самозаспокоїлись та не доводили гру до повного розгрому, на деякий час навіть здалось що Франція готова по грати без центру поля, але це була лише мить – мить надії яку вони швидко і загасили.
Не знаю чи був шанс в збірної України проти цієї Франції, але те що ми його не використали з власної провини …