19 марта 2020 13:13
Денис ФАВОРОВ: "Десна" раздает незащищенным слоям населения антисептики, защитные маски и информационные буклеты"

Капітан «Десни» розповідає, чим тепер займається він та його одноклубники


— Денисе, два запитання про останній наразі тур Favbet Ліги. Чернігівці здобули позитивний результат у Києві, проте зазнали серйозної критики за показану гру, яку деякі оглядачі назвали її «старорежимною»…

— Знаєте, в нашому Чемпіонаті 12 учасників, і кожен грає по-різному. Є, наприклад, «Шахтар», який завжди виходить із контролю м’яча. А ми на кожного суперника вибираємо окрему модель. Звичайно, людям хочеться бачити атакувальний футбол, але це малоймовірно; якби таке було, якби так усі грали, всі розіграші Ліги чемпіонів вигравали би команди Жозе Моуриньо… Щодо поєдинку з «Динамо»: по суті, крім одного гола, кияни мали ще один момент, і все, ми їм майже нічого не дозволили, вони контролювали м’яч переважно на своїй половині поля.


— Кілька місяців тому Ваш одноклубник Владислав Огіря підтвердив, що цього сезону, порівняно з попереднім, «Десна» змінила ігровий стиль: якщо стисло — відкинула «тікі-таку» на користь традиційнішої моделі для України. Здається, 2020 року гра команди стала аж занадто раціональною й практичною…

— У стартову сезоні в УПЛ ми часто переживали таке, що ніби добре граємо, а очок беремо менше, ніж хотілось би. З цього були зроблені відповідні висновки. Одна з причин — у нас наприкінці осені й на початку весни далеко не всюди поля в ідеальному стані. До чого це призводить? На такому газоні легше оборонятись, а клас команд ніби вирівнюється; слабші отримують додатковий шанс перед сильнішими. Ось тому у нас установка на гру значною мірою коректується після того, як бачимо, в якому стані газон, де доведеться грати.


— Переходимо до іншої теми. В Україні карантин, у Favbet Лізі пауза. Чим тепер займаються чернігівці?

— Команду розпустили. Всім футболістам наказано підтримувати форму в індивідуальному режимі. Поки не будемо тренуватися. Вважаю правильним, що в Україні все зробили заранні: це дуже серйозні речі, сьогодні на перший план виходить здоров’я і життя людей. Цей період треба пережити. До речі, наш клуб запускає штаб по підтримці населення на період карантину. Незахищеним верствам населення роздають антисептики, захисні маски а інформаційні буклети.


— Як підтримуєте форму?

— Передусім через бігову роботу. Використовую підручні засоби — турніки, майданчики з піском…