15 декабря 2019 21:57
Дмитрий МИХАЙЛЕНКО: "Нужен VAR. Будет больше справедливости"

Головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко поспілкувався з журналістами після гри проти «Олександрії»:


— Дуже напружена бойова гра двох команд, які не хотіли програвати. Ми дуже добре виглядали проти представника України у Лізі Європи. Команда дуже добре готова фізично, відмінно бореться. Прикро, що втратили очки наприкінці. Зрівняли рахунок у меншості, і, здавалося, залишилося небагато дотерпіти, але, на жаль, не вийшло.


— Ви у своїй кар’єрі стикалися з такою кількістю дивних рішень за останні 15 хвилин гри, тим більше у домашньому матчі?


— (посміхаючись) Так, у тренерській кар’єрі такого не пригадую. Напевно, найбільш емоційна гра, в якій була велика кількість суперечливих моментів. Це треба все дивитися у спокійній обстановці, тому що зараз емоційний градус є дуже високим і можна помилитися.


— Зазвичай, коли призначають спірні пенальті, тренери бушують на лавці. А ви, коли призначили перший пенальті, спокійно пішли на місце, ніби щось знали…


— Ну а що можна змінити? Звичайно, є роздратування й жаль, але що можна змінити? Що можна змінити у ситуації, коли Назаренко вдесятьох отримує червону картку у ситуації, яка мені здавалася абсолютно коректною. Ми розпочинаємо весняну частину сезону вже без Когута, Назаренка та Лопирьонка. Не можемо змінити нічого.


— Чи потрібен в Україні VAR?


— Напевно, потрібен. Буде більше справедливості. Зараз велика кількість суперечливих моментів, скандалів. Доля майже кожної гри вирішується за рахунок 11-метрових або вилучень. Закінчення року дуже напружене для суддів.


— Але тоді б наша команда не взяла з «Ворсклою» три очки…


— Можливо.


— Якщо говорити про гру, у другому таймі ваша команда переважала суперника, вдавалися флангові атаки, але не було в них закінчення…


— Так, другий тайм з нашого боку був сильнішим, ніж перший. Були можливості, доставляли м’яч до штрафного. Можливо, не було стовідсоткових моментів – був рикошет та стійка – але у суперника їх також було небагато. А закінчення матчу вийшло вже емоційним.


— Чи задоволені ви першою частиною чемпіонату?


— Не думаю, що ми задоволені собою. Можна було зіграти краще, і, гадаю, хлопці такої ж думки. Але більш детальний аналіз треба провести за деякий час. Чи є справедливим наше місце? Ми розуміли, що буде важко, що конкуренція у Прем’єр-лізі значно вища. Можливо, у якихось іграх ми могли здобути більше очок, але боротися за вищі м’ясця нам поки важко.


— Чи варто чекати нових футболістів? Хобленко казав, що з ним контактували?


— Так, була розмова. Ведеться робота на підсилення, але казати про якісь трансфери, що вже відбулися, поки передчасно.


— Чи бачите ви як тренер перспективу для оптимізму?


— Так. Ми стаємо сильнішими у будь-якому випадку, здобуваємо досвід. За правильній роботі, у якомусь підсиленні ми вийдемо на вищій рівень. Зрозуміло, що зараз та ж «Олександрія» або «Зоря» відірвалися від нас. У нас молода команда і змінюється велика кількість гравців. Якщо подивитися навіть командні фото – кожен рік близько 10 нових гравців. Побудова команди – не такий легкий та швидкий процес.


— Чи відомий вже графік команди взимку?


— Ми збираємося 14-15 січня на медогляд, а 21 січня вирушаємо на збір до Туреччини.


— Про що будете розмірковувати за новорічним столом? Яким вбачаєте 2020-й у футбольному Дніпрі?


— За новорічним столом зазвичай підбивають якісь підсумки. Не зважаючи на певні складнощі, не можна перекреслювати наші успіхи – ми піднялися до Прем’єр-ліги. Це дуже важко зробити – можуть підтвердити багато теперішніх учасників першої ліги. Перемога у першій лізі – дуже важливий етап. І ніякі результати у Прем’єр-лізі не можуть перекреслити цьогорічні досягнення. Хотів би подякувати вам, журналістам, за допомогу клубу. Вітаю з прийдешніми святами та бажаю усього найкращого.