15 апреля 2019 18:15
1
За украинский футбол вступился Зидан. Но это нам не поможет

Футбольна Європа нині перебуває на шляху до насправді історичного моменту. І якщо чиновники з УЄФА і надалі будуть сходити з розуму, то українському футболу буде зовсім важко. У даному випадку без різниці – "Шахтарю" або "Динамо", чи "Зорі" з "Олександрією"...


Вже не раз були чутки, що Асоціація європейських футбольних клубів (ЕСА) хоче організувати турнір, який буде вигідний тільки тим клубам, які будуть брати у ньому участь.


Свого часу були розмови, чи є сенс змінювати формат нинішньої Ліги чемпіонів. Звичайно, там є нюанси з приводу нарахування бонусів. І саме тому виникає перший, і основний, нюанс не нашу користь.


Наприклад, "Ювентус" за підсумками домашнього матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів проти "Атлетико" продав квитків на суму 5,5 мільйона євро, перевершивши попередній рекорд на 500 тисяч євро. Для України ця сума, чесно кажучи, абсолютно нереальна...


УЄФА – корислива організаціяУЄФА хоче мати великі прибутки, щоб напихати свої кишені. І "Шахтар" чи "Динамо" у плани цієї організації, на жаль, не входять. Розгорнуто описувати навіть не хочеться, адже люди, які мають спортивний досвід в Україні, розуміють, як важко заробити на футболі у нашій країні.


Доводиться говорити про 2 тисячі глядачів на трибунах вітчизняних арен. Або про 3 тисячі. Це вже як кожен клуб собі "допише"... У Європі ж навіть на аутсайдерів збираються ледь не повні стадіони.


Так, на єврокубки в Україні уболівальники ходять краще, але і за таких умов стадіони повністю заповнюються вкрай рідко. Наприклад, навіть на "Челсі" НСК "Олімпійський" не був заповнений вщент.


Як бути нам?


У планах УЄФА створити Суперлігу вже до 2024 року. У ній братимуть участь 32 клуби. Наразі УЄФА не оголошує, що це за клуби, але всі розуміють, що це – економічно стабільні клуби. Ми ж наразі до такої когорти не входимо. І ніколи, напевне, не входили.


Що ми можемо сказати за себе? Нічого... У нинішній ситуації жоден з клубів не зможе претендувати на потрапляння навіть до умовної "лави запасних" до тих 32-х обраних клубів.


УЄФА потрібне лише зростання позначки € на рахунку. А "Динамо" та "Шахтар" навіть разом узяті не зможуть задовольнити такий показник. І УЄФА абсолютно не буде зважати на титули наших клубів. А таких назбиралося вже чимало. Одне "Динамо" може похвалитися Олегом Блохіним, Ігорем Бєлановим та Андрієм Шевченком. У "гірників" же в активі Кубок УЄФА-2008/09.


Зінедін Зідан – людина, яка підтримала "маленькі" клубиІ у підсумку виходить, що за нас (не прямою мовою, але все ж) заступаються відомі люди.


"Я не знаю, що чекає Лігу чемпіонів. Маленьким клубам важко грати. Але мені подобається, що вони у ній беруть участь. Хто не може регулярно грати у Лізі чемпіонів, переживають особливі моменти, опиняючись там. Це чудово. Всі хочуть прогресувати", - заявив легендарний француз.


Але і він визнає, що, можливо, щось потрібно змінити.


"Проте потрібен баланс. Але я не знаю, у чому суть реформи. Подивимося", - додав Зідан.


І тут відразу ж знову всі задумалися, що Україні так нічого "солодкого" може і не дістатися. Будемо грати самі із собою?.. Чи УЄФА видумає чемпіонат Східної Європи та Скандинавії? Цій організації вигадати щось подібне – раз плюнути.


Ярослав Твардовський, для "Динамоманії"

Нехай ффу ще трохи скоротить Прем