20 июня 2018 15:38
Василий КАРДАШ: "Впечатления от "Динамо" приятные, однако молодым футболистам для того, чтобы зарекомендовать себя, еще нужно время"

Фінальну частину першолігової першості України (U19) відвідав екс-гравець національної збірної України, київського «Динамо» та інших вітчизняних команд Василь Кардаш.

Зараз Василь Ярославович працює тренером молодіжної збірної України. «ЧернівціСпорт» вдалося поспілкуватися з півфіналістом Ліги чемпіонів.


- Які у Вас враження від фінальної частини першолігової першості України (U19) ?

- Враження – хороші. Вважаю, що такі турніри потрібні. Не усі хлопці свого часу можуть себе проявити. А тут хлопцям надається змога відчути футбол. Думаю, що це правильно. Кількість команд зростає. А це означає, що робимо хорошу справу.


- Давайте пригадаймо ті часи, коли Ви виступали за київське «Динамо». Зокрема, поговоримо про вихід української команди у півфінал Ліги чемпіонів…

- Давно це було… Звичайно, що ми усі живемо спогадами. Була хороша команда. Цей колектив створив, насамперед, Валерій Лобановський. Нам вдавалося досягати результату та приносити людям радість. На мою думку, це було найголовніше.


- Провести більше матчів за «Динамо» Вам завадили травми…

- Це атрибут сучасного професійного спорту. Якщо би було поменьше травм, то футбольна доля, можливо, склалася би по-іншому. Однак, я вдячний долі за те, що вдалося попрацювати з такими тренерами, як Валерій Лобановський, Леонід Буряк та мій перший наставник, на жаль, вже покійний Богдан Цап.


- У 1994 році Ви стали гравцем ізраїльської команди «Маккабі» (Хайфа). З яких причин не затрималися у цьому колективі ?

- Це була сильна команда. Тоді за неї виступали 9 гравців збірної своєї країни. Існувала серйозна конкуренція. Мені пропонували залишитися, однак казали, що у мене буде обмаль ігрового часу. Міг також перейти на правах оренди в інший клуб, однак я повернувся в Україну та перейшов у «Чорноморець».


- Була інформація, що Вами тоді цікавився московський «Спартак»…

- Я навіть їздив на оглядини. Мною нібито зацікавилися. Московська команда тоді готувалася до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Здається, що вона грала з «Русенборгом». Я потренувався з ними два тижні. Згодом повернувся в Україну, де отримав пропозицію від «Чорноморця».


- Якої Ви думки про гру київського «Динамо», яке під керівництвом Олександра Хацкевича омолодило склад ?

- Враження приємні, однак молодим футболістам для того, щоби зарекомендувати себе ще потрібен час. У перспективі необхідно показувати зрілий та надійний футбол. Трапляється, що матчі чергуються з якісними та менш якісними. Зрештою, київська команда мені дуже симпатична.


- Ваші побажання буковинцям…

- Хочу побажати буковинцям найближчим часом побачити свою команду у Прем'єр-лізі. У Вас футбольний край. Сподіваюся, що так воно і буде.